Chat 17

sto se mene tice svako ko zeli i hoce i moze neka radi i tri ili cetiri
bitan je cilj i zasto se to radi
neko digne kredit za stan na 30godina i posle godinu dana mu kredit vise nije 120e nego 180e i sta ce mora na jos jedan posao(ovih primera ima mali milion)



ako si ti preko kamiona zaradio prosle godine 40k evra i ulozio u poljoprivredu,tvoja stvar,ne znam ni ko ima da se protivi tvojoj odluci ili da kaze odakle ti,cak sto vise ne verujem da i ima ko se pita odakle ti

bar kod nas se tako radi i prica

opet ti ponavljam,pocetak diskusije uopste nije bio 2-3 posla(+poljoprivreda) nego zarada i samo napredovanje u poljoprivredi
 
Nerazumem čemu zavidnost?Neko radi tri posla a neko ni jedan kako treba!
Radim zemlju,nemam traktoristu i uglavnom je sam poradim.Naravno noću kad drugi spavaju.Imam malu transportnu firmu sa dva stalno zaposlena vozaca,jednim privremeno-povremenim i cetvrti sam ja.Znaci vozim kamion,traktor uglavnom nocu i sve popravljam sam jer nemam mehanicara.Zena mi radi na poslu od 7.30-16.30 i kad se vrati kuci vodi papire,racune i ostale gluposti.U sezoni je to uglavnom do 22h,sad nam i cerka pomaze jer ide na ekonomiju a kancelarijske poslove radi od 16 godine.Nepijem,nekockam,nedrogiram se,znaci svi stedimo i naravno solidno sam zaradio do sad bez nekih velikih nasledstava.I sad ispadnem "lopov"?Ovakvih i jos uspesnijih ima puno,pogotovo ovde na forumu ali to uglavnom smeta neradnicima koji filozofiraju.Nekada se to radilo ispred dragstora a sad preko fejsa!
 
Poslednja izmena:
U pravu si,a dok nismo sišli sa teme predlazem ti da probas raditi dva posla 6 meseci pa onda nastavljamo diskusiju

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
Ja ziv neznam kako bi se snaso da sad moram raditi 2 posla ? Sta bi sa viskom vremena , moro bi ici na pecanje . I koji da napustim treci ili cetvrti?
 
Nerazumem čemu zavidnost?Neko radi tri posla a neko ni jedan kako treba!
Radim zemlju,nemam traktoristu i uglavnom je sam poradim.Naravno noću kad drugi spavaju.Imam malu transportnu firmu sa dva stalno zaposlena vozaca,jednim privremeno-povremenim i cetvrti sam ja.Znaci vozim kamion,traktor uglavnom nocu i sve popravljam sam jer nemam mehanicara.Zena mi radi na poslu od 7.30-16.30 i kad se vrati kuci vodi papire,racune i ostale gluposti.U sezoni je to uglavnom do 22h,sad nam i cerka pomaze jer ide na ekonomiju a kancelarijske poslove radi od 16 godine.Nepijem,nekockam,nedrogiram se,znaci svi stedimo i naravno solidno sam zaradio do sad bez nekih velikih nasledstava.I sad ispadnem "lopov"?Ovakvih i jos uspesnijih ima puno,pogotovo ovde na forumu ali to uglavnom smeta neradnicima koji filozofiraju.Nekada se to radilo ispred dragstora a sad preko fejsa! :ppozdrav:
Niste naveli da svako jutro dzogirate,pišete knjigu i bavite se dobrotvornim radom
 
Niste naveli da svako jutro dzogirate,pišete knjigu i bavite se dobrotvornim radom
Nerado pricam o tome na ovom forumu,ali da nedzogiram.Ja sam biciklista i svaki dan vozim bajk zbog kondicije.Najmanje 10 km.Nepisem knjige ali ih citam barem 4 mesecno a posecujem i sva kulturna desavanja u mom malom gradu.Saradnik sam u izdavanju So lista,časopisa za mlade u Somboru.Mozes izguglati da proveris.Pomazem u organizaciji poznatog somborskog strip festivala i prijatelj sam sa mnogobrojnim strip crtacima iz nase zemlje.Hoces jos da nabrajam? :)

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
 
Сад су криви они који раде ко коњи, зараде неки новац који им је вишак и груну све у пољопривреду (у којој изгледа нема зараде, само се иде у губитак).

Истина, лакше је кад има више извора прихода, лакше се преброде кризна времена кад дођу, али нико не брани осталима да раде нешто поред пољопривреде (чак би се усудио рећи поред ратарства, јер велика већина неће ни кокошке да има, а не неку крупнију стоку).

Потражња за мајсторима сваке феле је само таква, многи занати се науче за кратко вријеме да се човјек доведе на сасвим пристојан ниво мајсторлука и ето пара сваки дан кад се не иде на њиву.
 
Trenutno je ratarstvo u ozbiljnoj krizi a mnogi navikli da lepo žive s'džaka što bi se reklo.Lepe cene poljoprivrednih proizvoda, pristojni prinosi i gas, može nam se.
U to vreme stočar, voćar i povrtlar su bili u teškoj neizdrživoj krizi, ne sećam se da im je neko od čistih ratara pomogao i stao na njihovu stranu.Sada se točak zavrteo, okrenule se druge karte pa opet jedni drugima ne valjamo i prebacujemo krivicu sa jednih na druge...loši smo, tu nema dileme.
 
Poslednjih godina nike ni sa džaka, već sa silosa na žr i uživancija. Kući ni zrna žitarica niti papka. I ekonomski mnogo bolje nego oni koji se smrde i znoje.
 
Poslednjih godina nike ni sa džaka, već sa silosa na žr i uživancija. Kući ni zrna žitarica niti papka. I ekonomski mnogo bolje nego oni koji se smrde i znoje.
pa to i jeste fora
trebalo je samo cak i klin,zapeti prikolice i gas do silosa(cak ni lager ne naplacivati)

sa prvobitne teme o zaradi i napredovanje u poljoprivredi i da se za 10godina stigne do neke ozbiljnije kolicine zemlje u ovom sistemu-ponavljam posebno od pojave korone i rata u ukrajini i naravno ogromne suse(kako kome) je prosto bilo nemoguce i to je prvobitan post od koga je sve krenulo

posle se ubacila prica o vise poslova sto neznam ni kako je dosla tema do toga a posebno prica da neko nekom zavidi-nevidjena glupost
 
Nerado pricam o tome na ovom forumu,ali da nedzogiram.Ja sam biciklista i svaki dan vozim bajk zbog kondicije.Najmanje 10 km.Nepisem knjige ali ih citam barem 4 mesecno a posecujem i sva kulturna desavanja u mom malom gradu.Saradnik sam u izdavanju So lista,časopisa za mlade u Somboru.Mozes izguglati da proveris.Pomazem u organizaciji poznatog somborskog strip festivala i prijatelj sam sa mnogobrojnim strip crtacima iz nase zemlje.Hoces jos da nabrajam? :)

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
Pored svega toga par puta si se bavio organizacijom okupljanja forumaša 🍻😀
 
Pored svega toga par puta si se bavio organizacijom okupljanja forumaša
Po tome sam najpoznatiji,uvek budu dobre zurke ili barem afterparti :)
Sad sam za rodjendan napravio zurku sa temom '90 za oko 150 ljudi.Ovaj put je bilo u kuci :) Organizovao sam didzeja i sve ostalo kao u diskoteci,jedino me @KAMENI izdao i nije dosao

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
 
Nazad
Vrh