Chat 17

evo sta kazu pametniji od nas:




znaci moze da bude od 20 do 30 godina (i onda prosek je 25 godina, kao sto sam rekao)
pa ajmo opet:
15x20=300 godina
15x30=450 godina
2024-300=1724.g
2024-450=1574.g

znaci tvoj predak u petnaestom kolenu bio je rodjen negde izmedju 1574. i 1724.g!

e sad, ako je rodjen blize 1724.g onda je moguce da je neko zapamtio i preneo imena svih njegovih potomaka (i njega samog), a ako je rodjen blize 1574.g. malo je verovatno, po mom misljenju.

negde sam citao da posle par godina (tipa 150/200) od poslednjeg faraona, niko ziv ko je tamo ziveo nije znao kako se grade piramide, ko ih je izgradio i cemu. toliko o "usmenom istorijskom pamcenju"
To su suvoparne teorije pa evo ti primer ,moja je tašta postala baba sa 36 njena a njena majka sa 51 prabaka.I ti sad zastupaš stavove nekih"pametnijih " od nas.
Ok vidim iz pisanja da želiš samo tvoje teorije da su ispravne i ne krivim te ,okružen sam sa gomilom ljudi koji su suvi teretičari i u njihivm stavovima ni Bog Otac ih ne može okrenuti.
Sreća ne pripadam tom sloju pa sam za svaku zdravorazumsku diskusiju.
Ajmo sad odakle tebi mišljenje da niko ništa nije zapisao pa da se držiš nekih stavova da su svi grešili i da je sve pogrešno?
Da li ti imaš neke podatke o tvojoj lozi?Voleo bi bar ovako šturo da izneseš na forumu kao što sam i ja ,čisto da uporedimo podatke.
 
Još jedan podatak za nas ovde, sve više sam priatalica onih priča što je spominji Slavko i još neki da Srbi nisu u Vojvodinu došli sa Arsenijem nego da Arsenije i Srbi otišli od turaka i došli kod svojih.
 
Следећи министар пољопривреде дефинитивно треба да буде шапић. Пита га новинарка где су нашли новац у буџету за школске књиге и још нека давања (120-130 милиона евра!!!) он у фазону зна која улагања нису хитна, шта се може смањити и на крају каже знате ја ово радим већ 14 година знам где треба пронаћи паре.
Београд полако постаје држава у држави.
 
Kod tebe je bas fina zavrzlama . Ako imas volje istrazuj jos .
Kada sam rekao da nisu postojala prezimena mislio sam da nasi preci nisu znali za tu rec . Ime oca je bilo znak raspoznavanja a bar u Vojvodini dobijali su se nadimci . Tako da kada te neko pita ciji si ti bi rekao nadimak i onda je taj tacno znao iz koje si familije . Nadimak je bila neka specificnost kuce . Pa najveci srbin i covek koji je dobio spomenik u Bg. kao soliter nema prezime - Stefan Nemanja
Како ко није знао за презимена, моје презиме се спомиње још у 12-13веку у списима у Дубровнику.
 
Znam da nisu oni davali prezimena . Ispod Dunava i Save prezimena su pocela od 1852 godina da se ustaljuju . To je prekretnica i tada se taj sa tvoje grane odlucio za to prezime . To je zanimljiva stvar . Zasto se taj predak kao i sva ostala vecina nasih predaka nisu odlucila za staro prezime . U tvom slucaju zasto nije ostao Balotic ?
Moje 10 koleno se zvalo Jovan i po njemu smo dobili prezime Jovanov . Pisano nemam iznad njega jer pitanje da li i postoji ali 99% se Jovan drugacije prezivao ( po njegovom ocu ) jer prezimena nisu postojala u to vreme .
Prezimena kod Srba postoje znatno pre 1851 kada je knez Aleksandar doneo ukaz da nema menjanja prezimena po patronimu i matornimu.Jer si do tada imao slučaj da tri generacije u istoj kući imaju različito prezime.Pa se i sam rodonačelnik Karadjordjevića prezivao Petrović po patronimu od imena Petar.A IĆ je Slovenski deminutiv za nešto maleno/mlado pa tako eto recimo Petrović je mali od nekog Petra na ime se dodavli pasovi po starom običaju iz Hercegovine i Crne Gore pa tako imaš Djordja koji je Petrov i kad na to dodaš deminutiv ić dobiješ Djordje Petrović.Tako da prezimena su postojala oduvek samo ne u današnjoj formi, već su uzimane geografske ili neke lične odrednice, pa imaš prezime Kovač koje šta misliš po čemu je izvedeno?

Ili recimo Milan Toplica odakle mu to prezime?
 
Još jedan podatak za nas ovde, sve više sam priatalica onih priča što je spominji Slavko i još neki da Srbi nisu u Vojvodinu došli sa Arsenijem nego da Arsenije i Srbi otišli od turaka i došli kod svojih.
Cvarkov tvrdi da je njegov deda Ignjat docekao Carnojevica sa pogacom i soli! :ppozdrav:
 
Što se mamine strne tiče ona mi oriča kad sam bio 86 u dečijem selu kod Makarske na lečenju id astme da je upaznala ženu koja je radila u nekom arhivu u Travniku i da joj je ispračala priču za pooreklo njenoh prezimena.
Da potiču od navodno jevreja koji su se sklanjajući od inkvizicije tamo u 15 selili preko krajeva Bosne i zbig jake zime ostali u zaleđu od grupe i tu se nastanili.Poreklo reči na francuskom Perdu-izgubljen(i) a oni su Perduh.
I rumuni imaju reč za izgubljeno Perdut pripadaju istoj grupi jezika.
Opšte poznato je da jevreji nisu menjali veru zato ja ne verujem u tu teoriju kao i u slovo H u prezimenu kad je poznato da je Vuk SK uveo H u srpski jezik,tako da verujem da je novijeg datuma.
Slave slavu sv.Marka.
Jedino što mi se ne uklapa da mi se pradeda zvao David.
Ne znam koliko je to tipično jevrejsko ime bilo rašireno u Bosni u to Vreme.Deca su mu bila Ilija,Marko,Sava,Stevan.....
Evo ti teme za izucavanje,Bogumili,Katari,Patareni!
 
Prezimena kod Srba postoje znatno pre 1851 kada je knez Aleksandar doneo ukaz da nema menjanja prezimena po patronimu i matornimu.Jer si do tada imao slučaj da tri generacije u istoj kući imaju različito prezime.Pa se i sam rodonačelnik Karadjordjevića prezivao Petrović po patronimu od imena Petar.A IĆ je Slovenski deminutiv za nešto maleno/mlado pa tako eto recimo Petrović je mali od nekog Petra na ime se dodavli pasovi po starom običaju iz Hercegovine i Crne Gore pa tako imaš Djordja koji je Petrov i kad na to dodaš deminutiv ić dobiješ Djordje Petrović.Tako da prezimena su postojala oduvek samo ne u današnjoj formi, već su uzimane geografske ili neke lične odrednice, pa imaš prezime Kovač koje šta misliš po čemu je izvedeno?

Ili recimo Milan Toplica odakle mu to prezime?
Pazi sada mozda si i u pravu ali dolazi do nekih dilema . Kazi mi onda jer slovenski deminutiv i ИЧ i sta on predstavlja ?
Drugo kod Karadjordjevica je zanimljiv njegov nadimak . Ucili smo u skoli da to prestavlja na turskom crni Djordje . Njegov otac je logicno bio Petar i zato je Djordje Petrovic . Ali dinastija se odlucuje da rodonacelnik bude Djordje Petrovic ali ne uzimaju prezime Djordjevic nego Karadjordjevic . Uzimaju turski nadimak za prezime . Priznaj da je zanimljivo . Od tog nadimka Kara neko se danas preziva Karanovic . I to prezime su mogli da uzmu . I za sada jos ovo . Jel po toj teoriji Stefan Nemanja je bio Zavidovic i tako su ga znali ?
 
hoces, idi na aliexpress i tamo odstikliraj da ti salju reklame ili obavestenja
Gde se to nalazi ?
66c39d7251ca44e8de2fa39381dfeb68.jpg
4e6482258a7ada0cee6b850ecc2a4e16.jpg


Sent from my RMX2155 using Tapatalk
 
Rekoh ti da ti je slaba matematika.Aj presaberi se pa vidi da u jednom veku ima 4 do 5 generacija .
Moj pradeda Mirko i moj sin Stefan, 5 generacija 110 godina razlika u rođenju.Kad uzmeš da su se nekad i ranije uzimali ne verujem da su bili ispod 5 generacija u jednom veku.
Sad si me naveo da racunam, moj sin i moj pradeda tacno 100 godina razlike :D
 
Nazad
Vrh