Chat 17

Kako bre nismo,ameba.srbi pa tek onda dolazi Pravoslavlje. Jel treba da linkujem strucnjake poput Deretica ili u novije vreme onog posrbljenog Šarića sa fejsa? 8-)
 
"Čoče" uradi dnk pa cemo i na tu temu da razglabamo :ppozdrav:
Где има да се уради, волео би то да одрадим. Стриц је то у Шведској одрадио за 50е и одушевљен је прецизношћу и тачношћу одакле су нам корени. Мада ми то знамо и без ДНК јер се то код нас преноси са колена на колено.
 
Kako bre nismo,ameba.srbi pa tek onda dolazi Pravoslavlje. Jel treba da linkujem strucnjake poput Deretica ili u novije vreme onog posrbljenog Šarića sa fejsa? 8-)
Da li možeš činjenicom da osporiš bilo koju njegovu izjavu, a za sve što je izjavio naveo je gde je našao podatak na koji se poziva. Znači da moraš da dokažeš da taj podatak nije valudan, a ne da njega prozivaš. Zar ne ?
 
Где има да се уради, волео би то да одрадим. Стриц је то у Шведској одрадио за 50е и одушевљен је прецизношћу и тачношћу одакле су нам корени. Мада ми то знамо и без ДНК јер се то код нас преноси са колена на колено.
Prenosite 50e sa koleno na koleno? :osmeh:
 
Isti pristup je i za sve ostalo i za analizu zemljišta.
Ne mogu da verujem koliko puno ljudi je umišljeno da nešto znaju.
I kod nas je jedan dan godišnje (mislim negde u aprilu) analiza y-haplo tupa u pola cene (oko 50e), na dan (godišnjicu) DNK projekta ili već nečega od toga. Prijavljuje se sada na njihovom sajtu.
Može da se kod i žena radi ali X, preko ćelijaskih mitohondrija, malo je skuplji test.
Prvo 99,9% ljudi ni neznaju šta je to.
Kod nas može da se uradu u bar 1.000 laboratorija. Ukuca se na internet po mestu prebivališta šta je najbliže.
Od državnih institucija to rade biološki fakulteti, slične su cene.
 
Питање ко је одлучио да споји днк резултат са географским локацијама... презименима, славама, селима, крајевима...
Можда они исти чији су деде и очеви склонили с њиховог пута сваког ко није био скојевац и који су инструисани са разноразних западних института..

Више верујем Деретићу и Милошу Милојевићу него овима који могу да наместе све што човек може да замисли а и випе од тога. (а ни њих нисам читао)
Или можда више верујем Несторовићу колико год да звучи невероватно...

Па нас су убедили да смо дошли од ко зна куда само на основу једног преписа документа који је питање и да је постојао.... И сад они знају одакле смо дошли... Док свима нама пребројавају днк извлаче рудна богатства и памет из целе Африке и Јужне и Средње Америке и одакле год им неко дозволи... Ако не дозволи онда пошаљу Милосрдног Анђела да га преобрати...


Лепо пођем од самог себе и запитам се коме или којој институцији могу да верујем у овој земљи и да му без устезања поверим свој живот или живот своје деце....

Прво се то запитајте па онда понудите поверење за било шта.
 
Poslednja izmena:
Православље, пребројавање днк, Срби, рвати, долазак и одлазак, праисторија, трактори, увоз, извоз, политика, субвенције...
Кад ће опет да се крене о Русима?

Ево за 15 дана је 3 месеца од дана када сам питао где ће Руси бити ближи.
Од тада смо могли два-три пута да гледамо нуклеарни рат. Украјинци још увек у Русији, Руси заузели неке градиће(ове) и села али нису испред Слвајанска и Краматорска.

Израел полако равна све суседне земље... и ником ништа.

Ми смо још закуцани са литијумом док плаћамо француске авионе који нам неће бити од користи и француски метро који ће градити Кинези... док нам ти исти Кинези равнају планине, пропустили смо позив на скупе представника 2/3 становништва које гради нови свет.
Гориво нам је још увек најскупље у околини.

А ви западни циклони, како 'те?
 
Kolega Vux, nas niko ne pita ništa(niti će ikada i pitati). Sve se radi iza scene i dogovara.
Tako da nam ostaje samo da se što udobnije smestimo na fotelji i gledamo predstavu.
 
Па кад спомињеш први, да ли си приметио нешто у вестима односно одсуство нечега?
Поред нуклаерног рата, имамо нове играче на бојном пољу, ако верујемо украјинцима. Е видиш, или ћеш видети да ће украјина почети да форсира како је напала северна кореја. Али зашто се уједињене нације не ангажују, мировњаци и тако то? Сигурно је некоме до сада пало на памет да потегне и то питање?
За то време генерални секретар (али не бутрос бутрос гали) је у казању, има нека лига несврстаних или тако нешто, био вулин, додик () и остатак света.
Украјинци су усвојили закон о слободном пријему страних официра у своју војску (читај нато пилота) зато што од оних украјинских пилота полазника баш и нема вајде.
Него где су ти авиони ф-16? Оно што је било у украјини је предлог за расход.
Евидентно је да се кува, од другог светског рата није било оволико војске и опреме у европи, све неке вежбице, пребацивање војске тамо -вамо, ко ли је још тако радио...
Грузија, председник не признаје парламентарне резултате, као ни део европске уније и позива на протесте.
Молдавија продаје-даје за дуг пољопривредно земљиште као гаранцију за пут у европску унију... Донели су закон о продаји пољопривредног земљишта странцима. Има још толико тога...
А литијум.... Ено боливија цвета, моралес да уплати лото, 14 метака га промашило.
 
Da li možeš činjenicom da osporiš bilo koju njegovu izjavu, a za sve što je izjavio naveo je gde je našao podatak na koji se poziva. Znači da moraš da dokažeš da taj podatak nije valudan, a ne da njega prozivaš. Zar ne ?
Narvano da ne. :)
To je modus operandum ravnozemljaša i manje više mnogih teorija zavere. Zato i jesu teorije jer ne postoji dovljno dokaza kako bi se nešto uzelo za fakat. Ne znači takodje ne znači ni da su sve netačne ipak za neke kao što je ta ravna zemlja postoji i više nego dovljno dokaza da znamo da je lupetanje.

To je princip ja kažem da postoji Deda Mraz, a ti mi sad dokaži da ne postoji. Mislim to nije naučni metod koji funkcioniše obrnuto. Ne znači da je save što zvanična nako iznosi apsolutno tačno ipak je to nešto najbolje što imamo kako bi shvatili svet oko sebe. Druga je stvar kad neko namerno lažira dokaze i iznosi neistine iz ovog ili onog razloga.

I meni zvuči lepo kad čujem da smo najstariji narod na svetu, ali moja želja i verovanje da to bude tačno nečini ga takvim. Malo je bezveze kad ljudi pričaju o tome taotalno bez ikakvih dokaza ili na osnovu neke lažirane istorije. E sad kad se iznese činjenica da vrlo verovatno imamo neke veze sa vinčanskom kulturom to već nešto znači.
 
Nije isto, mešaš babe i žabe.
Nemam nameru da diskutujemo na forumu, uživo uvek.
Nađi kako je nastao pojam ,,teorija zavere" i zašto je nastao.
Živ bio.
 
Narvano da ne. :)
To je modus operandum ravnozemljaša i manje više mnogih teorija zavere. Zato i jesu teorije jer ne postoji dovljno dokaza kako bi se nešto uzelo za fakat. Ne znači takodje ne znači ni da su sve netačne ipak za neke kao što je ta ravna zemlja postoji i više nego dovljno dokaza da znamo da je lupetanje.

To je princip ja kažem da postoji Deda Mraz, a ti mi sad dokaži da ne postoji. Mislim to nije naučni metod koji funkcioniše obrnuto. Ne znači da je save što zvanična nako iznosi apsolutno tačno ipak je to nešto najbolje što imamo kako bi shvatili svet oko sebe. Druga je stvar kad neko namerno lažira dokaze i iznosi neistine iz ovog ili onog razloga.

I meni zvuči lepo kad čujem da smo najstariji narod na svetu, ali moja želja i verovanje da to bude tačno nečini ga takvim. Malo je bezveze kad ljudi pričaju o tome taotalno bez ikakvih dokaza ili na osnovu neke lažirane istorije. E sad kad se iznese činjenica da vrlo verovatno imamo neke veze sa vinčanskom kulturom to već nešto znači.
Ljudi koje ti osporavaš i ponižavaš se pozivaju na istorijske zapise (bili oni relevantni ili ne, neka svako prosudi) o kojima ima smisla diskutovati, a ti o Deda Mrazu se pozivaš na bajke o kojima nema smisla diskutovati.
Tvoje poređenje je besmisleno i uvredljivo za iole razumnog čeveka.
 
Srbi su najstariji narod samo nema nikakvih dokaza i pisanih dokumenata koji bi potvrdili teoriju. Onda su se setili da preuzmu iz tuđe ono što im odgovara. Nemamo pojma šta se dešavalo 1700 nove ere a razglabamo o vremenima pre kraljeva( izraz za davna vremena).
 
Nazad
Vrh