Chat 17

Evo da nesto ratari procitaju i saznaju . Vidim da svi do jednog govore o proizvodnji zdrave ratarske hrane a na drugoj strani se kupuje ko zna sta i od koga . Sto bi rekao Boderlica e to je licemerno .
 
Evo da nesto ratari procitaju i saznaju . Vidim da svi do jednog govore o proizvodnji zdrave ratarske hrane a na drugoj strani se kupuje ko zna sta i od koga . Sto bi rekao Boderlica e to je licemerno .
Pre čitanja sam se zapitao kako bre proizvodimo sve skuplje od uvoza.
Onda kaže čovek mene zalivanje košta 180-200 dinara po l goriva, tu leži zec.
Najskuplje gorivo i eto jednog razloga, ne mora da uzimamo ni hemiju ni đubrivo.
Realno džaba hemija sem prihrane na onoj susi.


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Koja budala moze da kupi paradajz koji je ubran zelen pa dozreva usput? Ako dolazi iz Turske ili Spanije mora da se ubere zelen.
A u selu moze ubran da ide odma u gajbicu i za sat je u prodavnici ili restoranu ??
 
Не може, монопол је чудо. Зато имаш ситуацију да се баца парадајз, купус и разне салате. Са друге стране у маркетима увоз. Па не можеш само ти да зарадиш, мора још њих да се угради... И тако је у свакој пољопривредној култури. И ништа није нелегално, такав је закон. Али ако ти пробаш да продаш поред пута или на неки други начин у прекршају си ...
 
Ја радим у фирми где нам је примарна дистрибуција смрзнутог воћа и поврћа. Сада имамо проблем први за 30 година како каже директор немамо грашка и бораније, али немамо ни одакле да га увеземо, јер је суша десетковала приносе не само код нас.
 
Колега држи свашта нешто од стоке и узима после линије прераде шаргарепу, грашак, кукуруз шећерац и шта има. Али мора брзо да се искористи, све иде из хладњаче. Има робе али то што њима треба по стандарду тешко да се накупи.
 
Ја радим у фирми где нам је примарна дистрибуција смрзнутог воћа и поврћа. Сада имамо проблем први за 30 година како каже директор немамо грашка и бораније, али немамо ни одакле да га увеземо, јер је суша десетковала приносе не само код нас.
Možda si upućen pošto rafiš u takvoj firmi.
Čitao sam neke podatke da smo postali ozbiljni izvoznici kukuruzs šećeraca.Ne mogu nigde nači kontakt da prodam 2-5-7 kj.
Ne znam da li je informacija loša .
 
Ја радим у фирми где нам је примарна дистрибуција смрзнутог воћа и поврћа. Сада имамо проблем први за 30 година како каже директор немамо грашка и бораније, али немамо ни одакле да га увеземо, јер је суша десетковала приносе не само код нас.
Grasak podbacio ove godine? Bas cudno, ja mislio da ove godine bas bila godina za grasak posto se on skidao pre ovih vrucina preko 40 stepeni

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
За увозну робу ни требало прерачунати цену и додати субвенције које добијају.
Јбг... Они добију субвенције ко зна колико плус не плаћају разноразне таксе и намете па наш производ испадне скупљи у нашој земљи од нашег.

Само да одавно нисмо скинули гаће испред непријатеља...
 
Možda si upućen pošto rafiš u takvoj firmi.
Čitao sam neke podatke da smo postali ozbiljni izvoznici kukuruzs šećeraca.Ne mogu nigde nači kontakt da prodam 2-5-7 kj.
Ne znam da li je informacija loša .
Сада имаш шећерца за бербу? Наша фирма ко зна одакле набавља сировине ради се о Фрикому. Главна филијала нам је у Хр, а власници су номад фудс из Велике Британије. Ја имам још нешто мало да оберем али је то не мерљиво, и све од куће или на пијаци продам. Могу ти наћи број овде код мене је лик имао 10ха и све је одма на велико продао. Да ли смо стварно постали озбиљни извозници нисам упућен.
 
Grasak podbacio ove godine? Bas cudno, ja mislio da ove godine bas bila godina za grasak posto se on skidao pre ovih vrucina preko 40 stepeni

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
@DraleTD
- grasak je pukao pred kraj maja i pocetkom juna posle neke prljave kise .
Cuo si Drale za Agros koji je snabdevao Frikom . Imaju dosta toga u mom selu ali im je grasak pukao na mnogo Ha . Imaju zastitare i sve uslove i opet pukao . Posle ti budi pametan pa proizvodi . Onaj ko je u novembru grasak posadio imao je sta i da ubere .
Po ko zna koji put ponavljam da je resenje za domaceg paora da drzava uvede obavezno naglasavanje odakle je voce , povrce , meso i sve ostalo . Pa da vidimo jel ce narod pre kupovati jeftiniji paradajz iz Albanije ili nas iz Srbije . Za ovu meru ne trebaju niti subvencije niti novca a znacila bi po meni vise od svega !
 
Ja sam mislio na ukus , kada sam pomenuo paradajz. Cemu zakon, deklaracije , posticaji , zabrane , cijene .... , zar nema zena koja kupuje u trgovini , pijaci ,.. culo okusa ?
 
Сада имаш шећерца за бербу? Наша фирма ко зна одакле набавља сировине ради се о Фрикому. Главна филијала нам је у Хр, а власници су номад фудс из Велике Британије. Ја имам још нешто мало да оберем али је то не мерљиво, и све од куће или на пијаци продам. Могу ти наћи број овде код мене је лик имао 10ха и све је одма на велико продао. Да ли смо стварно постали озбиљни извозници нисам упућен.
Nemam sada.Rafio sam ove g manju količinu al te prodaje od kuće na kom,to ne želim da radim.
 
Ja sam mislio na ukus , kada sam pomenuo paradajz. Cemu zakon, deklaracije , posticaji , zabrane , cijene .... , zar nema zena koja kupuje u trgovini , pijaci ,.. culo okusa ?
Druze, imas dece u osnovnoj skoli koja ne znaju da koriste makaze i ne znaju da hodaju unazad. Sta mislis koliko ima zena mladih koje ne znaju da kuvaju a jos manje da naprave nesto ukusni...
 
Nazad
Vrh