Chat 17

Да га хебеш, овај није чист. Нешто је узео.
Испаде никад се више није бавило сточарством па потровасмо све око себе са гасовима стаклене баште. По селима ако је остало 10% животиња. А реалност увози се храна на овим просторима.
Која сплачина.
 
Ено на ртв војводина, премијер већ дели на ратаре и сточаре кад са ким преговара... Каже никад више потражиоца субвенција.
Али како каже није његов фах преговори то би требао министар пољопривреде, али ето он преговара...
 
Овај Др Филгуд ми се свиђао због рада са децом али сада сав његов рад је пао у воду. Како нешто што се хемијским путем добија може бити здраво и ок? Све што се производи у лаборатријама не може бити природно, а чим није природно није ни здраво. Ово је увођење клонирања на мала врата.
 
Ahah....tri puta bio na selu pa vidio koliko se priroda zagađuje tradicionalnom poljoprivredom.....čuj pilići jedu stroide pa za dva mjeseca narastu ko ćurke:)
 
Он нема представу (или је добио написмено) како се ради и који је процес производње хране на селу. Са два месеца су још пилад, таман их је квочка одбила од себе.
Ево како медији прикажу, шта хоће ови са села, потроваше нас. Купујмо у маркету
 
За бројлере ти треба и куповна храна. Па добијеш скоро па исто као на фарми. Пишем о домаћим кокошкама што спавају по крошњама дрва и једу шта стигну.
 
Он нема представу (или је добио написмено) како се ради и који је процес производње хране на селу. Са два месеца су још пилад, таман их је квочка одбила од себе.
Ево како медији прикажу, шта хоће ови са села, потроваше нас. Купујмо у маркету
Dobio klinac, samo zeva u tjub i tu zivi...
 
Nije ni selo što je nekad bilo ,većinom se sad gaje brojleri i stvarno stižu za dva meseca.
Od praseta prosečne težine od 30 kg do tovljenika prosečne težine 100kg treba oko 65 dana u priseku (60-75)
Prenisim iskustvo mog mentora, na turnuso od 1.000 komada.
A drugar od pileta do klanice oko mesec i po.
 
Од прашења до продаје 150-160 дана, моја прасад. 115-120 кг просек, не идем преко. Увек остављам највеће за тов. Прасе од 30 кг просек мора имати најмање 75 дана старости.
 
Nije ni selo što je nekad bilo ,većinom se sad gaje brojleri i stvarno stižu za dva meseca.
Al gledaj i sa druge strane,mi za kuću utovimo neku količinu tih brojlera,al koncetratom koji sam spravljam,i stvarno je drugačijeg ukusa nego oni industrijski sa velikih farmi...u koncetratu nema nikakvih aditiva i hormona rasta i koječega...
 
Nije najveci problem koncetrat kod "kupovnih" pilica nego pretjerana upotreba antibiotika. Koriste preforsiranu hranu da postignu rezultate ,pa onda daju antibiotike "nacrno" da izdrze. A i ti hibridni pilici nisu ukusni . Ovde zene kupe brojlera pred kraj tova , pa kao da ga preciste, kukuruzom, ma kakvi . Moja baba je male domace pilice koji hodaju hranila cistim koncetratom , e to je i miris i ukus
 
I onda sjedneš i pojedeš cijelo pile za obrok. Ovi novokomponovani su za veće skupove.
U posjeti komšiji bili Italijani pa komšinica spremila pile. Kaže jedan italijan da je to kokoš jer kod pileta sve kosti, kad povučeš, moraju da se odvoje od kosti.
Za sad je naglasak na tvrdnji da meso uzgojeno na uobičajen način nije zdravije od onog uzgojenog na tacni. Uskoro će pojačati propagandu o nehumanom držanju i ubijanju životinja za prehranu ljudi.
Idemo mi svi polako na otavu, sjemenke, crviće i kukce.
 
Nazad
Vrh