Chat 17

Vlasnik izvorišta može biti samo država Srbija . Interesantno da su 4/5 fabrika za flaširanje vode vlasnici strane firme ali su im dozvole za korištenje izvora date na 15god .
Voda je strateški resurs .
Svako veče zahvatanje voda , pa i vode za piće ne može se obavljati bez adekvatne vodene dozvole .
Znači , džabe što ste finansirali i sami izgradili vodovodnu infrastrukturu ako niste imali pomenutu " vodenu " dozvolu u prekršaju ste .
Izgleda da su namestili zakon da jedino lokalne samouprave mogu vršiti isporuku vode za piće .
 
Kod nas vodu ne diraju jer je teren takav da vodovod, komunalac, nemože dobaciti do viših djelova ali zato je otimačina za groblje, pogrebna oprema i prevoz.
 
O tome se i radi.Već plaćaš, nema šanse da to izbegneš i opet bacaš po svom Bogu gde stigneš, znači da si idiot i velika stoka od čoveka.
Mrzim kada vidim da neko iz automobila u pokretu baca smeće kroz prozor.Pa jesi toliko retardiran, pokupi smeće u kesu pa ubaci u prvu slobodnu kantu ili kontejner.Traktoristi i kombajneri isto tako, po njivama flaša, džakova od veštaka, čaša od jogurta i raznih kesa.Po kanalima haos, sutra kada krenu poplave biće neko drugi kriv zbog plastike koja je blokirala protok.To je samo do kućnog vaspitanja, ne treba nam gori neprijatelj od nas samih.
Kod nas je toga malo, ali koliko ima stoke desi se da bačena limenka prođe kroz neke nože od balirke i izreže jezik kravi.
 
Kod nas vikendasi napst ziva nedelja popodne kad se vracaju kod groblja kontejner zatrpaju bacaju i pored i uz asvalt sve u kese ove za ducan popakovano smece sto bi se reklo gospocki
 
Cekaj ,pa sta je problem? Popakuju smece u kese i bace ga pored kontejnera ? Vjerovatno sto je kontejner pun . Pa kud ces bolje , sta da rade snjim ,nece ga pojesti valjda?
 
O tome se i radi.Već plaćaš, nema šanse da to izbegneš i opet bacaš po svom Bogu gde stigneš, znači da si idiot i velika stoka od čoveka.
Mrzim kada vidim da neko iz automobila u pokretu baca smeće kroz prozor.Pa jesi toliko retardiran, pokupi smeće u kesu pa ubaci u prvu slobodnu kantu ili kontejner.Traktoristi i kombajneri isto tako, po njivama flaša, džakova od veštaka, čaša od jogurta i raznih kesa.Po kanalima haos, sutra kada krenu poplave biće neko drugi kriv zbog plastike koja je blokirala protok.To je samo do kućnog vaspitanja, ne treba nam gori neprijatelj od nas samih.
Za takve stvari samo surova taktika prolazi . Ako sud smara za dolaze onda lepo se unajme migranti bez papira i kada neko baca smece gde ne treba malo ga prevaspitaju . Par samara bi bilo dovoljno da se 95% ljudi opameti 🤔
Jel se spremate za vojsku ? Bice strava tamo uz ceste palacinke 🤣
 
Cekaj ,pa sta je problem? Popakuju smece u kese i bace ga pored kontejnera ? Vjerovatno sto je kontejner pun . Pa kud ces bolje , sta da rade snjim ,nece ga pojesti valjda?
Kontejner stoji na ulazu u groblje i sluzi za potrebe groblja prazni se jednom nedeljno a oni ga zatrpaju pored oko njega zatrpaju ulaz kapiju od groblja i jos jedno km cim izadju iz sela bacaju uz asvalt, mi se organizujemo i pokupimo al to je preslo sve granice
 
Маре, ево вам идеја: нека се неко из месне заједнице обрати комуналном предузећу и затражи да поставе још један контејнер.
 
Маре, ево вам идеја: нека се неко из месне заједнице обрати комуналном предузећу и затражи да поставе још један контејнер.
Ali to ce morati da plati mesna zajednica a ona nema novca za to .
@markojx - jedino resenje je da vidis gde zvalavi sledeci put prima gradjane . Sacekas svoj red i kazes mu da vam trebaju jos dva kontenjera i problem resen 😎
 
Rekli su da uvode i njima odnosenje smeca ko i selu jednom nedeljno prazne se kante a placa se 970 din mesecno, obaveza uvedena svima bez pitanja a deponija se opet puni i zatrpava nije mi jasno sta ljudi rade imas odvoz smeca moras da platis a opet nosis na deponiju
 
Život sam organizovao onako kako meni odgovara.Ne zavisim ni od koga niti ikome išta dugujem tako da me neke stvari uopšte ne zanimaju.
Prizeman sam, radim i borim se za svoje mesto pod suncem.Koračam napred bez ikakvih tenzija, gledam u svoje a tuđe dvorište i tuđi životi me uopšte ne interesuju.
Perspektiva je u oku posmatrača, specifična za svaku individuu ponaosob.Neko od drveta ne vidi šumu, neko ima izrazitu percepciju, neko živi u iluziji, imaginarijumu, tripu, fikciji...
 
Nazad
Vrh