Chat 17

Па шта ти је тешко већину тога сам да произведеш? Бор и мајданпек ме мораш.
Опет, пре се све могло извозити зато што је било све по стандарду и пропису. Све што си написао не иде са уређеним системом, као што си написао.

Po tebi onaj u soliteru treba da crkne ?
 
Па што би цркао, уређен систем, све здраво, право и тако остало. Као што си написао, сад смо у уређеном систему.
 
Па ајде, знаш ли му политичко порекло и убеђење које је променио кад су савезници стигли на границу са аустријом.
 
Nije nama bolje van nje ali nije ni njima u njoj, bolje je samo političarima i ljudima bliskim politici kao što bi i kod nas bilo. Jedini plus bi bio EU pasoš da možeš da odeš ko čovek da ribaš stepenice i autobuse.
 
Vrlo malo treba da mnogi postanu paranoicni oko ovih ekplozija . Ali ipak za svaki slucaj ne javljajte se na nepoznate brojeve . Citam negde da eksploziva ima i u Ajfonovima . Sreca moja pa imam neki kineski fon 🤣
 
Za mene bi pod broj jedan bilo da se ova naša prelepa država očisti od smeća.
To nije po meni do vlasti već do samog naroda koji svoje kese od doručka, plastične flaše, uloške(od pelena i znate već čega), prikolice sa šutom i starim kaučima, bojlerima, i sve druge gluposti bacaju gde stignu, a najradije u čistu i nezagađenu prirodu.
Kada sam rekao sapatniku: otiđi u EU, prvo sam mislio na to, a ne na nacionalistička sranja kojima vlast decenijama truje narod da bi opstala i ostala na vlasti.
Jasno mi je da će sada odmah neki braniti naše smeće po svim ćoškovima, jer to je u stvari naš identitet po kome smo poznati i po kom nas lako prepoznaju i nemogu pomešati sa drugima.
Drugi će reći da je i za to kriv zapad ili istok i da nam u stvari oni zagađuju državu.
Softversko smeće u glavama će se kasnije očistiti samo od sebe kada očistimo ovo hardversko smeće i to svojim rukama svi zajedno.
 
Па веровао или не, у селу и око села тек сада има смећа уназад неколико година. Још мало и сад ће тридесет година од увођења градске канализације. Пре двадесетак година било незамисливо бацити смеће кад су све односили. Прве комшије бацају пепео буквално иза дворишта, већ писао, наравно да знају у месној заједници али их не дирају. Зашто, нико не зна.
Сад је систем све може и ништа не мора.
Пишемо петицију да уреде пут, пешачке прелазе и врате лежеће полицајце. А све то било је некада било уређено.
 
Pa jesi li sada sam sebi odgovorio?
Što vi ispravni građani ne uhvatite i otresete te neispravne i bezobrazne nego čekate da vam to urade neke institucije?
Za to vreme zagađuje se okolina/ž.sredina a sa njom i glave ljudi.
 
Nazad
Vrh