Chat 17

Ako smo sisali vesla nismo posisali čamac. U svakom selu se zna ko je šta jeo za ručak a da se ne zna ko kako i šta radi. Ljuti protivnici vlasti dobijaju državne poslove,zaposlenja,podsticaje za mehanizaciju, državne parcele pa koga ti pojedinci u zdrav mozak?
 
Овде узети у обзир и време, односно "на време" се почне неке ствари другачије радити. Тешко јесте али није немогуће. Зато када се гледа из далека "лако је њему". Аха, требало је стићи довде....
 
Овде узети у обзир и време, односно "на време" се почне неке ствари другачије радити. Тешко јесте али није немогуће. Зато када се гледа из далека "лако је њему". Аха, требало је стићи довде....
Nije da nisi u pravu. U davna vremena zamena smena od 8 sati na jednom radnom mestu je bila 3000 maraka,pumpa nam je pljačkana više puta bez epiloga koliko je samo inflacija pojela kredita I dugovanja da su rate bile kutija šibica. Ima ljudi koji su došli do kapitala poštenim radom ali njih je 5 %.
 
Tu grešiš.Nemaju svi ambicije da postanu gazde preko noći.Tiha voda breg roni.
Grešiš, zašto misliš da se gazda postaje preko noći ? Ja 36 godina pozajmljujem pare i dižem kredite i još nisam i niti ću postati gazda. Ali sam napredovao, nemam oca 36 gidina, borim se sam kako mogu i umem. Bez pozajmica i kredita bih još uvek bio na dedovini ili mnogo bih manje napredovao.
 
Kod nas rasprodao jedan od 80 godina i jedan koji nije ni želeo u poljoprivredu ali mu umro otac pa je ,,morao". Ali se spinuje ,,počelo je propadanje".
Pre se mnogo više rasprodavo ali nije bilo društvenih mreža i dokonih da gledaju šta drugi rade.
 
Ja sam gazda jer mi je otac umro pa sam glava kuce a vodim kucu jako dugo i pored oca zivog proslo para i para preko ruku al nikad dosta i dan danas u pocepanoj majici jer nosim dok se ne raspadne odelo na meni i onda kao gazda kakav gazda robijas
 
Da prosledim od člana baderljica...

c55e3d68cb4b6d7d65293553f2bc7922.jpg


Slika parcela koje su upaljene
Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
Imaju u svakom trenutku uvid čija parcela gori i mogu da kažnjavaju. Pitanje je samo trenutka kada će početi da kažnjavaju.
 
Nazad
Vrh