Chat 17

To i jeste ono najgore u svemu ,sve on nama lepo kaže al slabo ko razume ,šta vrede pare kad nemaš na šta da ih potrošiš.
To je kao da ostaneš poslednji čovek na planeti ,sve je tvoje al ništa ne vredi.
 
Poslednja izmena:
Tako je kad vecina odlucuje ,a vecina zaglupljena . Rusi ginu i unistavaju svoju drzavu ,zato sto vecina podrzava putina , mi ovde pod sankcijama zato sto vecina podrzava dodika , vi u Srbiji u sto problema zato sto vecina podrzava psiho radikala...
Ili ce se nastaviti tako i manjina moze da cuti i pusi ili seli , ili ce uz pomoc strane sile manjina ubjediti vecinu .
 
Момо, па овоме што си написао, војводина би давно била као пољска што се тиче вере и вероисповести.
 
Ако су ово део твојих светоназора, онда си стварно лицемерни љигавац.
Ne razumijes ti izgleda , ili izvlacis kako ti odgovara. Ova druga opcija je jedina teoretska mogucnost jer nema niti mogucnosti promjene misljenja niti manjina da izvede revoluciju . Prva opcija da manjina cuti i pusi je i dosad i odsad realnost i tako ce vjerovatno i biti dalje. Ja se svrstavam u manjinu ,cutim i pusim , i postujem cak , ti dali si u Srbiji po nacinu misljenja manjina ili se slazes sa vladom tvoja stvar ,ali opcije su iste.
 
To je realnost, velike sile pomažu da se vlast promeni i dovede ona koja njima više odgovara u datom trenutku.
Znaš kad bi mi skinuli Miloševića da njima to tada nije odgovaralo? Znaš kad bi dozvolili krečenje radikala, formiranje poslaničke grupe SNS u skupštini? Znaš koliko će ovaj da vlada ako krenu da ga pritiskaju da potpiše zvanično priznanje Kosova, da zvanično uvede sankcije rusiji, da prizna da je bio genocid i slično? Još godinu plafon. Tako okreću javno mnjenje i lagano guraju nekog lidera opozicije u prvi plan.
Tako strane (u saradnji s našom) službe stvore klimu u kojoj narod vrlo jasno zna za koga treba da glasa i ubeđen je da je to samo njegova odluka.
A ovog neće skoro da skinu (kada su poslednji put tražili da uvede sankcije Rusiji, recimo) jer će im dati sve šta žele da bi ostao na vlasti. Ko je na Kosovu rekao našim policajcima da skinu uniforme, ko je rekao lokalnoj samouprave da napusti institucije, ko?
Na severu Kosova smo imali skoro sve institucije države Srbije, i po savetu nekog? smo sve prepustili Albancima.
Vrlo slična situacija je bila i u Hrvatskoj onomad, u Republici Srpskoj Krajini dok im naša vlast nije dala savet šta da rade. Prodaja đuture!

I da, apsolutna je i vrlo porazna istina da na ovim prostorima većinu čine zatupljeni šovinisti, zato imamo i takve vlasti, zato nam i jeste tako kako je.
Vučić je predsednik moje Srbije, šta ja tu mogu? Ja sam u manjini i to moram da poštujem.
 
Момо, разумем ја тебе у потпуности - "што је баби мило, то јој се и снило".

Да, на овим просторима није виђено да "уз помоћ стране силе мањина убеди већину". Ал' замало... Да се не зезамо - сви ти малобројни код нас који су у его-трипу да су просвећена мањина са непогрешивим осећајем шта је прогресивно, били су и јесу наслоњени на то што се зове "страна сила", сматрајући њих за еталон.
 
Sto nas dovodi do zakljucka da smo
Ima nas malo, al smo
Volimo da se samoizdamo pa to ti je.
To je nepopravljivo izgleda. Devedesetih, kada se u Srbiji već uveliko videlo da će ih naša vlast prodati, vidim se s drugarom iz JNA, Srbinom iz Kistanja, došao poslom u Beograd. On je (i svi Srbi tamo verovatno) i tada bio ubeđen da im je Milošević jedini spas! Ja ga gledam, šta da mu kažem...
Ubrzo se desilo šta se desilo, eno ga sada u aboridžinskim pustinjama...
A Karlovac - Karlobag - Ogulin - Virovitica!? Ko je palio ljude, koji šovinista i gde je on sada, a gde su ti Srbi?
A "ne sme niko da vas bije" Slobina čuvena gazimestanska rečenica!? I šta je bilo posle?
Većina se pali na te gluposti i većina glasa takve ljude, loše ljude i oni nas prodaju. Većina, zatupljena i šovinistička.
 
Inace da nije Slobe bilo sada bi bili Svajcarska . Manite se tih prica kada nas nisu primili u EU posle njegovog pada nece nikada . I da naj EU covek dodje nece nas i to treba shvatiti i prihvatiti .
Inace nesto ovu pesmu ne pominju ovih dana 🤣
 
Uopsteno sam napisao i nisam mislio na tebe . EU ce nas hteti kada se Srbija bude vratila na granice iz 1878 godine .
 
Steta sto smo mi idealni a niko nas nece... moracemo da se pokvarimo malo, mozda onda bude bolje!
 
Banat, slažemo se po tom pitanju. Da im trebamo u EU bili bismo tamo odavno. Međutim, to ne isključuje ovo što sam ja pisao.
Da mi hoćemo u EU mi bi odavno tamo i bili to je moje mišljenje ,a za ulazak treba ispuniti i neke uslove a ne samo da hoćemo.
Što više vremena prolazi više uslova treba ispuniti jer EU je ,,živa"zajednica gde se novi zakoni i propisi donose svakodnevno a sve to treba uskladiti.
Kao narod smo najbliže EU tadašnjoj EEZ bili 1990 al smo tad rešili da idemo kontra sveta i tako upali u ova go.na i tonemo sve dublje.
Doduše sad tonemo uzdignute glave jer smo tigar....
 
А које то услове ми требамо испунити да би били члан те ЕУ? Пошто тупиш нон стоп о томе као папагај, па чисто ради дискусије,де ми наведи које то услове морамо да испунимо,па да коначно уђемо тамо у то одабрано друштво? Ето чисто да не дробиш нон стоп безвезе него наведи ми те услове?
 
To je nepopravljivo izgleda. Devedesetih, kada se u Srbiji već uveliko videlo da će ih naša vlast prodati, vidim se s drugarom iz JNA, Srbinom iz Kistanja, došao poslom u Beograd. On je (i svi Srbi tamo verovatno) i tada bio ubeđen da im je Milošević jedini spas! Ja ga gledam, šta da mu kažem...
Ubrzo se desilo šta se desilo, eno ga sada u aboridžinskim pustinjama...
A Karlovac - Karlobag - Ogulin - Virovitica!? Ko je palio ljude, koji šovinista i gde je on sada, a gde su ti Srbi?
A "ne sme niko da vas bije" Slobina čuvena gazimestanska rečenica!? I šta je bilo posle?
Većina se pali na te gluposti i većina glasa takve ljude, loše ljude i oni nas prodaju. Većina, zatupljena i šovinistička.
Da ne zaboravimo.... Bolje rat nego pakt, bolje grob nego rob. Sta nam je donela ta parola.
 
Nazad
Vrh