Chat 17

Vratis 120 godina unazad i vidis gde je Srbija sve isto jedino je Vojvodina jos u Srbiji, ostale zemlje su deo velikog austrougsrskog carstva ili eu novo ime, Hrvati i Slovenci ponovo becki konjusari, Bosna i Hercegovina nije ni drzava aneksija od eu, okrenuo se krug....
 
To je realnost, velike sile pomažu da se vlast promeni i dovede ona koja njima više odgovara u datom trenutku.
Znaš kad bi mi skinuli Miloševića da njima to tada nije odgovaralo? Znaš kad bi dozvolili krečenje radikala, formiranje poslaničke grupe SNS u skupštini? Znaš koliko će ovaj da vlada ako krenu da ga pritiskaju da potpiše zvanično priznanje Kosova, da zvanično uvede sankcije rusiji, da prizna da je bio genocid i slično? Još godinu plafon. Tako okreću javno mnjenje i lagano guraju nekog lidera opozicije u prvi plan.
Tako strane (u saradnji s našom) službe stvore klimu u kojoj narod vrlo jasno zna za koga treba da glasa i ubeđen je da je to samo njegova odluka.
A ovog neće skoro da skinu (kada su poslednji put tražili da uvede sankcije Rusiji, recimo) jer će im dati sve šta žele da bi ostao na vlasti. Ko je na Kosovu rekao našim policajcima da skinu uniforme, ko je rekao lokalnoj samouprave da napusti institucije, ko?
Na severu Kosova smo imali skoro sve institucije države Srbije, i po savetu nekog? smo sve prepustili Albancima.
Vrlo slična situacija je bila i u Hrvatskoj onomad, u Republici Srpskoj Krajini dok im naša vlast nije dala savet šta da rade. Prodaja đuture!

I da, apsolutna je i vrlo porazna istina da na ovim prostorima većinu čine zatupljeni šovinisti, zato imamo i takve vlasti, zato nam i jeste tako kako je.
Vučić je predsednik moje Srbije, šta ja tu mogu? Ja sam u manjini i to moram da poštujem.
Samo jedno si zaboravio.narod je 2000 imao za koga da se zakači (Đinđić,Koštunica...)Samo je narod kratkog pamćenja-zaboravili su ko nije učestvovao u rušenju Miloševića a zna se da su radikali bili u sprezi s vlašću i zato se teško skidaju jer nemamo koga da izglasamo a da nije potkupljen.
 
Jos kad mi objasnjavaju 5 oktobar placen spolja, pa 27 mart platili englezi sve se cini da se obesmisli volja naroda da ne bi narod ustao, pa 2000 godine sloba je toliki zacrnio narodu on i njegova porodica i ta svita oko njega koja se zavukla 5 oktobra u misiju rupu da se cudim kako nisu ih lincovali. Pa zasto se svaka vlast boji okupljanja naaroda jer ne zna kako ce to da se zavrsi potreban je trenutak momenat da se to pretvori u plamen. Sto se vise manipulise voljom naroda to se krvavije zavrsi.
 
To je realnost, velike sile pomažu da se vlast promeni i dovede ona koja njima više odgovara u datom trenutku.
Znaš kad bi mi skinuli Miloševića da njima to tada nije odgovaralo? Znaš kad bi dozvolili krečenje radikala, formiranje poslaničke grupe SNS u skupštini? Znaš koliko će ovaj da vlada ako krenu da ga pritiskaju da potpiše zvanično priznanje Kosova, da zvanično uvede sankcije rusiji, da prizna da je bio genocid i slično? Još godinu plafon. Tako okreću javno mnjenje i lagano guraju nekog lidera opozicije u prvi plan.
Tako strane (u saradnji s našom) službe stvore klimu u kojoj narod vrlo jasno zna za koga treba da glasa i ubeđen je da je to samo njegova odluka.
A ovog neće skoro da skinu (kada su poslednji put tražili da uvede sankcije Rusiji, recimo) jer će im dati sve šta žele da bi ostao na vlasti. Ko je na Kosovu rekao našim policajcima da skinu uniforme, ko je rekao lokalnoj samouprave da napusti institucije, ko?
Na severu Kosova smo imali skoro sve institucije države Srbije, i po savetu nekog? smo sve prepustili Albancima.
Vrlo slična situacija je bila i u Hrvatskoj onomad, u Republici Srpskoj Krajini dok im naša vlast nije dala savet šta da rade. Prodaja đuture!

I da, apsolutna je i vrlo porazna istina da na ovim prostorima većinu čine zatupljeni šovinisti, zato imamo i takve vlasti, zato nam i jeste tako kako je.
Vučić je predsednik moje Srbije, šta ja tu mogu? Ja sam u manjini i to moram da poštujem.
Knin je predat.Odgovorno tvrdim.Ko poznaje taj kraj i crvenu zemlju zna da je Knin neosvojiv.Jedino da su ga sravnali iz vazduha.Kopneno nema šanse.
 
Krajinu je napalo 200 000 hrvacke vojske a branilo 27000 krajisnika, procena je bila da su mogli da izdrze 3 do 4 dana maksimum, sreca po hrvate i srbe mislim na vojnike da se odigralo kako se odigralo, bilo bi puno mrtvi na obe strane a rezultat isti, naravno moglo je sve drugacije mirnom reintegracijom srba u novu drzavu hrvacku ali bi kako bi
 
Krajinu je napalo 200 000 hrvacke vojske a branilo 27000 krajisnika, procena je bila da su mogli da izdrze 3 do 4 dana maksimum, sreca po hrvate i srbe mislim na vojnike da se odigralo kako se odigralo, bilo bi puno mrtvi na obe strane a rezultat isti, naravno moglo je sve drugacije mirnom reintegracijom srba u novu drzavu hrvacku ali bi kako bi
Nameštaljka druže 100%.
 
Jeste, namestaljka izdaja, hrvati prebacuju na to ratiste toliku opremu ljude i da se to ne zna, pusteni niz vodu, svakoj garnituri na vlasti najvazniji je beograd tu su nekretnine lova sve ostalo moze niz vodu, nek ostane beogradski pasaluk dobro je
 
Imali su prednost u ljudstvu ali bi mogli da ih ubijaju ko mrave odozgo.Treba da se popnu do Knina a nema gde dac se sakriju.
 
Suvise dugo je rat trajao svasta je narod video moral je pao, da su ranije se izvukli bez zrtvava mozda bi se i vratili, zivot je najbitniji a ne cigla i crep, ne rado se secam tih godina to je bilo opste ludilo divim se mojim roditeljima kako su opstali u takvom vremenu a mozda ce se nama nasa deca diviti i pitati kako smo preziveli ovo vreme
 
На страну што овај тупи своју причу, долазак алибабе са магацинима је веома занимљив, не мислим на ситну робу већ на мало веће машине. У игри је и мађарска...
 
Alibaba je vlasnik AE.Alibaba je opet samo platforma kao kod nas KP.Običan posrednik koji omogućava oglašavanje malih proizvodjača.Alibaba ne prodaje ništa, samo prostor na internetu sva skladištenja obavljaju špediteri.Mogu da naprave sortirni centar kao što već imaju u Holandiji, ali to nije magacin.A praviti sortirni centar u zemlji koja nema obalu je glupost epskih razmera.Nemamo jedan kršteni "suv dok", a tek da logistički olakšano jedan e comerce kao što je Alibaba :D
 
Ta vest je nesrećno izrečena u jednom podcastu, pa kad su videli koliku su prašinu podigli, odmah je nestala :D A naravno najveći dropshipper u nas Srba, nesrećni Antić odmah skočio kao veliki akcionar od 100$ u akcijama da se predstavi kao čovek koji je trenutno možda najbogatijeg čoveka na svetu ubedio da otvori "magacin" u Srbiji :ROFLMAO:

To sa centralizovanom prodajom radi Temu, zato tako brzo stiže roba i stiže sve u jednoj velikoj kesi :D Ali ponuda duplo siromašnija nego na AE upravo iz razloga što je nemoguće sve prodavce centralizovati jer ih ima ko Kineza :D
 
Nazad
Vrh