Chat 17

Po tvojoj teoriji nebi bilo napretka i novih otkrica ili bilo kakvih novih stvari, ako je inteligencija nasledna zasto Teslini roditelji ili baba i deda nisu izmislili struju nego su cekali njega
Zato sto treba i neke druge stvari da se posloze.
I Tesla nije izmisluio struju vec jedan od polifaznih motora , a ironija je veca da se sada ne koristi njegov patent vec patent od rusa koji je radio za jednu od njemackih kompanija , oba patenta prijavljena u isto vrije , Teslin patent 5 zica od ovog rusa 3 zice, da nije bio amerikanac tesko da bi njegovo ime zbog toga bilo upisano.
Daleko da nije bio genije preko 300 patenata koji se koriste , njegov patent je radio a ne Markonijev.

A da li znas od kuda potice prezime Tesla? odnosno od kuda im je dosao predak sa tim prezimenom?
 
Rihard ce ti objasniti i sta znaci njegovo prezime u istocnosavenskom jeziku 8-)

A sad malo o Srp(b)skom naucniku , momentalno zbog klimatskih promjena jos poznatiji od Tesle americkog pronalazaca.

 
Pojam je jedan, inteligencija, ali ne govorimo o istoj.
Ovo je poljoprivredni forum pa ljudi nisu zainteresovani za ovakve teme ali kažu ljudi da je košulja bliža od kaputa pa tako mi je bliže razmišljanje na temu šta se događa u meni nego rat bilo gdje na svijetu ili koja mafija je jača.
Zato bi postavio neka pitanja, ne da neko meni odgovori na njih, već da ih postavi sam sebi.
Dali životinje razmišljaju?
Imamo pet čula preko kojih sve doživljavamo. Tu je i razmišljanje.
Postoji li drugačiji način da spoznamo sebe i svoju okolinu? Bez čula i razmišljanja.
Može li čovjek biti u stanju u kojem vidi nastanak misli, pratiti njeno kretanje i vidjeti trenutak kad svijest odlazi, usmjerena mislima, u proces razmišljanja?
 
Inteligencija se nasledjuje, ako je neko neinteligentan, po novom politicki korektno ljudi/djeca sa posebnim potrebama ili otezanim ucenjem , narodski glup , onda je glup, nijedna skola mu ne moze pomoci , da mozes i papagaja nauciti da prica ali on nezna sta prica , tako i ljude ali opet ostaju glupi.
Ako nisam pomjesao da si lovac , pa onda si imao pretpostavljam dosta kerova ,jel se pticare uci poentiranje , jel se ovcarske uci da obilaze copor , takodje i hvatanje parcova , vecina su u zabludi da se to uci , a ako usporedis obicne đukele i ove cistokrvne i uvijek su đukele inteligentnije, ako smo kod ucenja nekih vjestina ,isto zbog genetike, zato sve vise sluzbenih pasa su krizanci a sve manje cistokrvnih, biraju inteligentnije pse a nije vazna rasa.
 
U zapadnim zemljama koje imaju veliko iskustvo sa umjetnom oplodnjom ljudi postoje zakoni koji su doneseni da ovima kojima je potrebno sjeme moraju da idu na testiranje IQ , i mogu da dobiju samo donore njihovog nivoa , ne vise. Problem se desavao ako je donor bio iznad prosjecno inteligentan a roditelj/roditelji ispod i ako je naslijedio ocevu inteligenciju tamo vec kod najnizih razreda nastaju problemu , djete misli da je usvojeno jer ne moze da "komunicira" sa roditeljima, postaje antisocijalno itd..
 
Па то је каста уређење, можеш да се крећеш у свом кругу, можеш да назадујеш али никако напред. Феудално уређење.
 
To je razumjevanje. Individua razumije ono što uči, radi, što se događa oko njega...
Inteligencija je ono što je kolega Boderlica opisao definicijom, mada i tu ima riječ dvije koje upućuju na nešto drugo, ali suština je kombinacija informacija dabi se dobila nova informacija koja stvara novo poimanje ili dešavanje.
Mislim da govorimo o dvije bliske ali ipak različite stvari. Inteligencija i razumjevanje.
 
Dali je ispravno rangiranje inteligencije ,bodovanje , kao u onim dostupnim testovima ,kao na internetu , kao nekad na regrutaciji za jna ,MENSA ,i slicnih ,sa rjesavanjem zadataka sa onim geomeyrijskim figurama i grafikama ?
 
Do 2020 sam znao da se ta alatka zove keser, tako ke zvao deda, ćale ali i svi tesari i stolari koje sam znao.
Tada sam čuo izraz Tesla kaže mi majstor daj tu Teslu, ja ga gledam koja bre Tesla(auto) ma daj bre keser

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
CrnoTravci ga tako zovu,tesla i tarak

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Kod mene je tesla mnogo drugačija od kesera(ili ćesera). Ima duže savijene oštrice sa obe strane jedna u odnosu na drugu pod 90°.
Sa teslom se može izdubiti korito za svinje ili za pojenje. Ima više veličina.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
To je razumjevanje. Individua razumije ono što uči, radi, što se događa oko njega...
Inteligencija je ono što je kolega Boderlica opisao definicijom, mada i tu ima riječ dvije koje upućuju na nešto drugo, ali suština je kombinacija informacija dabi se dobila nova informacija koja stvara novo poimanje ili dešavanje.
Mislim da govorimo o dvije bliske ali ipak različite stvari. Inteligencija i razumjevanje.
Mala deca nemaju informacije koje bi mogli da upotrebe u rešavanju zadataka, niti iskustvo. A opet im se meri IQ.
 
Citam neko objasnjenje ,ako ga nadjem ppostavicu ga,gdje kazu da je prosjecan iq u nekoj regiji u stvari vezan za kvalitet obrazovanja . Dokazano je npr da neko ako uradi test za iq100 , kad bi isti test radio u toj regiji 1950g da bi bio 120
Ciji je to tekst neznam sad al licilo na neki naucni.
 
Jeste vezan za obrazovanje jer se ti parametri i traže kod mjerenja. Kod čovjeka koji ima , naučio je ili na druge načine došao do više informacija ima mnogo više kombinacija između informacija. Ima više mogućnosti pri odabiru rješenja. Problem kod mjerenja je što ne mjere emocionalnu strukturu čovjeka i snalaženje u njoj a emocije su veome značajne za opšte stanje i ponašanje čovjeka.
Mala djeca nemaju informacije, ako se držimo prihvaćenog pojma šta je informacija.
Potrebno je ući u sam postanak djeteta i onda donijeti odluku dali u djetetovoj glavi ima ikakvih informacija.
 
Nazad
Vrh