Chat 17

Na pregovore mislim eventualne, u skoroj buducnosti , posto Putin vec vjerovatno vidi da mu je pregovarati ito sto prije.
Evo Lukasenko poziva da se sedne za sto!


lukashenko-let-sit-and-stop-war.png


seca se neko koga je putin poslao da pregovara sa Prigozinom?

(po mom misljenju od pregovora nema nista, jer rusija nece pristati da se povuce iz ukrajine - ili do pozicija pre 2022.g. a ukrajina nece pristati na manje, a bili bi ludi da pristanu na primirje jer bi to putinov rezim iskoristio da se reorganizuje i naoruza, a ruku na srce samo naivna budala moze putinu verovati na rec ili potpisano, sve je prekrsio, i licno mislim da prestanak rata direktno zavisi od ostanka putina na vlasti t.j. dok je na vlasti putin dotle traje rat, kad se rusi opasulje i skinu ga to znaci prestanak rata)

za to vreme rusi gledaju kako im Chalenger 2 tenkovi slobodno krstare zemljom.



a Italijanska novinarka posetila i pravila reportazu o oslobodjenoj Sudzi.

 
Poslednja izmena:
Ukrajina kontrolise teritoriju u dubini 35 km, 82 naselja i 1150 kvadratnih kilometara u Kurskoj oblasti!

Oleksandr-Syrskyi-on-the-operation-in-the-Kursk-region-15-aug-2024.png



a ukrajinci probili odbranu grada Korenova i okruzili centar sa dve strane, vode se borbe u gradu

Screenshot-2024-08-15-at-17-17-58-The-Dead-District-ru-SSian-sources-rep.png


Screenshot-2024-08-15-at-17-18-54-No-Holds-Barred-Aussie-Steve64-The-BILD-analyst-reports-that-the-A.png



u Irkutsku pao strateski bombarder TU-22

a Nemacka salje novu pomoc ukrajini

Screenshot-2024-08-15-at-17-25-00-NOELREPORTS-NOELreports-X-Cancelled.png
 
Poslednja izmena:
Evo kako izgleda ruski izvor informisanja o ratu

(ukrajina je izvrsila invaziju sa 300 ljudi od cega je poginulo 1370) prvo rekli 300 pa digli na 1000 pa onda kad je Cecen izjavio da ih je unistio te dve cifre zbrojali i dobili broj mrtvih.

Russians-claim-Ukies-invaded-with-300-men-and-got-1370-casualties.png


zapadne procene
od 10.000 do 15.000 vojnika i 600 oklopnih vozila
 
Jako je pogresno zauzimati bilo ciju stranu u ovom sukobu. Pre svege jer ne znate ko uopste i zbog cega vodi ovaj rat. Ukrajinci su samo topovsko meso u sluzbi nekih vecih igraca. Zalosno, ali istinito.
Zao mi je toliko izgubljenih zivota sa obe srrane i to samo zato "jer su se carevi igrali rata". Nekoliko puta vidjenjo.
 
82 naselja u dubini od 35 km.
nisam ja brojao, samo sam preveo sta je izjavio glavnokomandujuci ukrajinske vojske na konferenciji za stampu.
isto su rekli da drze 1150 kvadratnih kilometara, da li je to puno ili malo za 82 naselja? nemam predstavu.

imam drugara koji je je radio u rusiji, kaze on da nasa predstava o prostoru (sta je blizu a sta daleko) i ruska je kao nebo i zemlja, kaze to je otkrio kad je sa drugarom rusom isao na njegovu dacu, koja je tu blizu (400km).
 
Poslednja izmena:
Брка, па управо то, прочитај вест коју сам окачио.
Е сад, онај видео што сам окачио, анализа борбе у курској области.
На страну то него има неколико локација и догађаја које су контрадикторне са постовима које је постављао друг члан.
Ради се о провереним информацијама потврђеним са обе стране:
Површина коју су заузели 450 квадратних километара,
Главни разлог одвлачење руских снага са запорожја и часов јара који се није догодио,
У суџи коју су два дана држали кувари, полицајци, остатак граничара и возачи дошло је до застоја у напредку таман толико да се ови пресаберу и не повлаче трупе са пробоја,
Оно село што се појављивало неколико пута у медијима како је пред курском је у ствари 7 километара од границе,
Сателитски снимци копања ровова, за које је тврдио да су руски, уствари украјински, две линије одбране, да им не приђу руси са истока, а да, одакле украјинцима сателит да снимају...
Три опције даљег развоја ситуације,
Наставити даље,
Укопавање и чекање
Повлачење.
 
Већина су некад биле управе, на којима су живели радници локалних пољопривредних комбината. Типске куће, пар улица, инфраструктура и то је то. Насеља на 7-12 километара.
 
U Korenovu rusima izgleda ne cvetaju ruze, ruski kanali javljaju da su rusi digli u vazduh dva mosta da bi zaustavili napredovanje ukrajinske vojske


Screenshot-2024-08-15-at-19-23-00-david-D-secretsqrl123-russians-saying-they-blew-up-a-bridge.png


most u nasilno evakuiranom Glusovskom distriktu je takodje ostecen, nejasno od strane koga


da li to znaci da ce rusija opet pribeci taktici spaljene zemlje pri povlacenju pred neprijateljem? sta ce prvo paliti njive ili gradove? kao pred napoleonom i nemcima?


koga zanima analiza situacije od nemackog pancer generala

Prevod: kliknite CC (da bude crvena linija ispod) pa onaj zupcanik pored i tamo subtitles/CC i zatim Auto-translate i na kraju izaberite jezik na kojem zelite titlove, ima i srpski

 
Poslednja izmena:
Znas valjda nasta sam mislio. Dio Kurske oblasti , ako ces bezveze ispravljati ocite nebitne sintaksne greske necemo diskutovati.
Na pregovore mislim eventualne, u skoroj buducnosti , posto Putin vec vjerovatno vidi da mu je pregovarati ito sto prije.
Ajde iznesi ti svoje vidjenje ,konkretan odgovor na vuxd pitanje , ili drugo vidjenje razvoja. Ako neces i ti konkretno dati pretpostavke kako ce se situacija dalje odvijati necemo jednostrano divaniti

Сигуран сам да можеш и да промашиш где је у овој читавој причи град Курск у односу на место упада Украјинаца. И да неким чудом дође та украјинска експедиција, за коју иду шпекулације да им бројно стање од хиљаду до једанаест хиљада, до самог града Курска, могу само да се сликају поред стубова са таблама на стајалиштима приградских аутобуса и да направе штету колико направе пијани у кафани. Да могу нешто више, да су способнији, прво би себе осигурали и одбацили Русе назад Донбаса. А нису.... осим на "Тик Току".

У вези било каквих преговора, опет се бавиш некаквим спекулацијама које можеш да видиш само у повременим помињањима у западним медијима. Сигуран сам да код руског руководства нема оних који гаје илузије да би било какви преговори осим одређивања капитулације украјинске армије, просто зауставили било шта и зауставили трајно. И теби је јасно да било какав престанак прангијања није нешто што би потрајало.

Да ти одговорим на оно што је Вук питао, шта ће бити за три месеца? Ја мислим да неће бити ништа спектакуларно. Руси ће бити код Славјанска (испред, у или иза њега, не могу толико да претпоставим), а овај украјинску упад ће елиминисан и можда ће Руси притиснути тамо одакле су Украјинци упали у курску област - сумску област.

А НАТО (конкретно Америка) ће и даље подстицати још јачу ескалацију и ако оцене да ће имати користи од тога, гурнуће европске чланице НАТО у рат са Русијом. За украјинске жртве их и онако баш заболе, јер их не би слали у офанзиве које не доносе резултате.
 
Већина су некад биле управе, на којима су живели радници локалних пољопривредних комбината. Типске куће, пар улица, инфраструктура и то је то. Насеља на 7-12 километара.
Фок, Врба, Скела, Јабучки, Греда... Ови који знају северно од Београда, знају како се разбацана та радничка насеља и како изгледају. Исто видим и по Украјини.
 
А НАТО (конкретно Америка) ће и даље подстицати још јачу ескалацију и ако оцене да ће имати користи од тога, гурнуће европске чланице НАТО у рат са Русијом. За украјинске жртве их и онако баш заболе, јер их не би слали у офанзиве које не доносе резултате.
Izgleda da bas znas koga sta zabole... Valjda je i Ukrajnski narod tako slavio izivljavanje Amerike 99 godina nad nama kao sto sad pojedinci slave i raduju se napacenom narodu koji gine umesto da se podrzi Ukrajinski narod!
 
Nazad
Vrh