Chat 17

Ameri su (ima snimak Vesli Klarka kako to kaze, i da, znam da je u penziji) rekli da ako rusi upotrebe JEDNU takticku nuklearku u ukrajini (nisu nista rekli ako upotrebe nuklearku na teritoriji rusije), oni ce im polupati svu vojsku u ukrajini i potopiti celokupnu crnomorsku flotu (ono sto je od nje ostalo, sto nije mnogo).
Nisu rekli sta bi bilo da upotrebe dve ili vise.
a na internetu se pojavilo ovo
 
Poslednja izmena:
Ameri su (ima snimak Vesli Klarka) rekli da ako rusi upotrebe JEDNU takticku nuklearku u ukrajini, oni ce im polupati svu vojsku u ukrajini i potopiti celokupnu crnomorsku flotu (ono sto je od nje ostalo, sto nije mnogo).
Nisu rekli sta bi bbilo da upotrebe dve ili vise.
a na internetu se pojavilo ovo
Odvratno za gledati cak i kao animacija
 
Је ли Момо, а како иде кретање фронта на код Часовог Јара, Њујорка или на покровском правцу? Јесу ли Руси смањили гас и притисак због украјинског упада у курску област? Да ти одговорим - нису. Притискају их и напредују и даље и ништа слабије.

Овај украјински упад у курску област је неочекиван јер која му је сврха кад само ментални склоп попут форунског НАФО нацоша може да сматра да ће зауставити Русе на правцима које сам поменуо или да нешто заузму и задрже. Могу да ураде само ово, да утрче као папупчари са "Тојотиним" пикаповима, да у групама са неколико возила и пар десетина војника цепају по асфалту, сликају се за "Твитер" и "Телеграм", објаве да су у том и том селу, да друштвене мреже имају шта да пишу и да цртају мапе, да се Тртомртолики ложе као фоке и потом да 'ватају џаду назад у сумску област или изгину.

То што видим технике код Украјинаца, са којом су упали, су, са изузетком њиховог домаћег БТР-4, је оно најбоље што имају - "Страјкери", "Бредлији", "Рошели" и којекаква возила која су добили са стране. Ено имаш десетина снимака уништавања тих возила, као и погибија украјинских војника. И то ти је све у условима где украјинци нису укопани и у одбрани, како је то мало западније, у Донбасу и Запорожју, где и без обзира на то губе позиције и троше ресурсе. То значи да много њих неће бити у прилици да се врате назад у сумску област. Да су украјинци (или "савезници" им) рационалнији, све то што су сакупили за упад у курску област, могли су да употребе тамо где их Руси константно потискују, па можда и нешто промене.

Овако изгледа имамо да НАТО "опипава пулс" Русима, колико брзо и како реагују на упад у позадину, а Украјинци направе селфије да се похвале како су опасни, да се не види да им је држава банкрот, индустрија мртва, милиони људи отишли, да киднапују сопствене грађане за слање у рат, а осталима ће за пар недеља тај упад бити ствар која је утицала само на друштвене мреже, као што је било са "констраофанзивом" Украјинаца од прошлог лета или држањем оног мостобрана код Кринкија, на Дњепру.

И Момо, ја не скрећем тему на мишљење обичних људи. Поновићу ти другачије, да ме схватиш. Написао сам да су међу обичним смртницима Украјинцима, чије разговоре могу да видим по Нету, веома је мало оних који верују у фантазмагорије какве нам великим ентузијазмом сервира форумски НАФО нацош.

И немој молим те ти о аргументима. Током дана сам прелистао постове у овој теми и видим да ти ниси имао да напишеш ништа смисленије од тупавог симболизма, о као, доласку на власт Путина када се догодила хаварија подморнице "Курск" и о његовом одласку који ће се сада догодити због украјинског упада у курску област. Мало ти је аргумент као из "Трећег ока", а и како сам написао раније, ти само понављаш оно што је неко написао раније - то исто за подморницу и упад Украјинаца као почетку и крају Путинове власти су Украјинци лупали још пре недељу дана.

И прекините о атомским бомбама - то је нешто што ће Амери (поново) први да употребе.
 


Korenovo, Kurska oblast, Rusija pred padom

korenovo-14-aug-2024.png



jos malo fotografija i video iz Sudze, za koju rusi tvrde da nije u ukrajinskim rukama

More-footage-from-Sudzha-Kursk-region-of-Russia.png



video

cbd50h.jpg



my5v7r.jpg


uqmr6w.jpg
 
Poslednja izmena:
Какво поклапање становништва што постављају питања. Жале се људи а овај каже одговорићу вам иако вам се неће свидети...
 
Милан, сад сам дошао кући и то иде на тв-у. Стојим, гледам и чудим се. Је ли сценарио, ко је писао, што нестаде сигнала кад је онај отац 6-оро деце причао. Ускаче, прескаче,
 
Staljin zrtvovao 20 miliona rusa protiv hitlera i jos 40 miliona on pobio pa ga nisu smenili sto je veci diktator to ga se vise boje ali ga i vise volu tako da Putina smenjuje samo prozapadna propaganda. Pa onaj placenik Prigozin je imao bolju tehniku i zalet pa se ga opet resili bez milosti. Ameri cim su napravili atomsku odma su je bacili da bi primorali japan na predaju jer invazija na japan bi odnela jos pola miliona zivotw vojnikw a to nije dobro za izbore itd pa bolje krnuti atomsku a japan daleko u pm i nije americko tlo. Ono sto je za nas Kosovo to je Ukrajina za Rusiju kolevka drzave, tako da bas i nema smisla baciti atomsku. Sad je ovim upadom Putin dobio opravdanje u narodu za ovo sto radi ratuje u Ukrajini sad ce tek da nagaze. Pa i Hitler je
osvojio, Napoleon osvojio Moskvu pa gde su zavrsili.
 
Staljin zrtvovao 20 miliona rusa protiv hitlera i jos 40 miliona on pobio
Маре, баш ће бити лоше ако налетиш на доктора који зна о медицини као ти о историји СССР-а. Зар ти барем сада, у доба Интернета није никада заголоцало да провериш нешто што си раније негде чуо и због нечега запамтио?
 
Rusija polako pocinje da povlaci vojsku iz ukrajine, da bi zastitila Kursk, izvestava Wall Street Journal.

Russia-pulls-some-troops-from-Ukraine-to-reinforce-Kursk-Oblast.png


Moscow is withdrawing at least some forces from Ukraine to counter an ongoing incursion in Russia's Kursk Oblast, the WSJ reported, citing undisclosed U.S. officials.




Vlasnik PMC Paladin (ruske placenicke paravojske, koja se bori za rusiju) optuzuje vlast i licno putina za katastrofu u Kurskoj oblasti i trazi njegovo zbacivanje sa vlasti!
novi prigozin?

PMC-PALADIN.png




Novoivanakovka Kurska oblast rusija ukrajina je oslobodjena

Novoivanivka-Kurks-oblast.jpg



ukrajina ima nove oznake za raspoznavanje za vozila koja koristi za invaziju rusije, trougao:

1723660431511198.jpg



1723660956444213.jpg
 
Poslednja izmena:
Маре, баш ће бити лоше ако налетиш на доктора који зна о медицини као ти о историји СССР-а. Зар ти барем сада, у доба Интернета није никада заголоцало да провериш нешто што си раније негде чуо и због нечега запамтио?
Vidi brate nema potrebe mrzim ruse i amere isto za mene ista govna i jedni i drugi koji gledaju svoj interes a o Staljinu sam dosta procitao a i ove nase kumunjare sprovodile su njegovu politiku odnosno sledile su ga do infobiroa dok se nisu pojebali
 
Не то што немаш потребе да мрзиш или волиш, него да ли те је некада заинтересовало да сада када је све доступно на пар кликова и увек неколико различитих извора на располагању, узмеш да провериш оно што си некада раније чуо? Питам те то јер ни једна од цифара, та о жртвама СССР и та о броју страдалих у стаљинским репресијама, које си поменуо, некако се не појављује код аутора који су урадили озбиљан посао изучавајући то време или појаве.
 
Не то што немаш потребе да мрзиш или волиш, него да ли те је некада заинтересовало да сада када је све доступно на пар кликова и увек неколико различитих извора на располагању, узмеш да провериш оно што си некада раније чуо? Питам те то јер ни једна од цифара, та о жртвама СССР и та о броју страдалих у стаљинским репресијама, које си поменуо, некако се не појављује код аутора који су урадили озбиљан посао изучавајући то време или појаве.
Brate pa sad u moderno doba ne mozes u Rusiji da izbrojis koliki ima zivih i mrtvih, ne znaju gde su im sve nuklearke po popisu a ne koliko je staljin koknuo onih sto nisu isto mislili kao on ko i onaj nas copvi zagorac ako se zna koliko je pid zemlju zakopao jebo me bog
 
Nazad
Vrh