Chat 17

Novosti citas ? Kolega uozbilji se
Novosti su prve objavile da je Irinej umro ali jbg. brzo povukli jer je morao zvalavi da to prvi objavi na intagramu .
Ne treba verovati ni novostima a pogotovo ovom aktivisti sto pise . Kazi mi iskreno , jel verujes sto trt sve napise ?
 
Malo sta on pise. ,uglavno postavlja snimke ,vijesti ,objave . Pretjeruje sa kolicinom postova , neznam kad stigne , ali vecina je cinjenica . Pokusava da ubijedi vecinu u cinjenice ,vjerovatno neuspjesno , sam kaze da ide do banalnosti i apsurda da pokusa nekome otvoriti oci. Dosta toga je vec poznato ko prati , pogotovo sustina ,i ptice na grani znaju da je Putinova specijalna operacija propala vec drugog treceg mjeseca . Ovo je samo mrcvarenje i povecanje zrtava i unistavanja Rusije
 
Posle deset dana Kurske katastrofe Putin je prizvao Staljinovog duha da ga pita za savet:
Staljin: sto me prizivas?
Putin: nacisti su pod Kurskom, moja armija razbijena i demoralisana, sta da radim???
Staljin: uradi isto kao ja 1943, posalji najbolje ukrajinske trupe koje imas u odbranu i hitno trazi vise oruzija od amerike!
 
Poslednja izmena:
дај не лажи више 43 су крајинци чували нацистичке логоре и убијали неаријевце по источној европи у то време су мобилисане снаге од 39 године ссср биле уништене од немаца ово су били новомолисани војници ау то време украјина је окупирана
 
ono kad si zadojen mrznjom toliko da ne prepoznajes vic!
many such cases!
ah, i zbogom gospodine neces mi nedostajati
 
Poslednja izmena:
policija kamaz kamionima blokirala ulaz u moskvu

KAMAZ-trucks-blocked-the-highway-at-the-entrance-to-Moscow.png



ipak ide Sirski u posetu porodici?

Novinki-Google.png
 
Poslednja izmena:
Ovo sto trtmrt pise su samo fantazije i puste zelje.
Na telegramu ima ruski kanal Rybar.Covek vrlo ostro i kriticno pise o ruskoj vojsci/operaciji, ali takodje iznosi vrlo tacne podatke o svemu i obema strana.
 
Kako ne bi znao,pa jel nije upozorio picoustog da je trebalo doći do nasilne smene vlasti i njegovog ubistva na prethodnom protestu protiv RIO TINTA u Beogradu.
Sve ste mogli videti na televizijama sa nacionalnom frekvencijom a naročito na Informeru.:haha:
E moj Bujoševiću,proći ćeš i ti kao Komrakov a nekada sam te cenio kao novinara.
 
Ono sto je poceo kao pogranicni upad polako ali sigurno se pretvara u potpunu rusku katastrofu, ukrajinci su upali sa 1000 vojnika, negde sam procitao da je sada u rusiji 4 bataliona ukrajinaca (nemojte me drzati za rec), nisam sacuvao link, mislio sam nebitno.
I dok mi je to sve na pocetku bilo zabavno (i prilika da nerviram zagrizene rusofile), nisam mislio da ovaj upad ima neku vojnu svrhu, prvo mi je @MOMOSARIC skrenuo paznju a polako i ja pocinjem da mislim da ovaj upad moze imati dalekosezne posledice po putinov rezim, prvo pokazao je da je car go, rusija u pozadini nema rezerve! rusi pocinju da povlace vojsku iz ukrajine da bi spasili kursku oblast, a ukrajinci nezaustavljivo napreduju, cak koriste i aviaciju na teritoriji rusije dok istovremeno obaraju ruske helikoptere i avione. sve cu to potkrepiti konkretnim dokazima fotografijama i videom.

evo sta se zbilo prethodne noci u rusiji

ukrajina je bombardovala tri aerodroma u rusiji (Borisoglebsk, Baltimor i Savasleyka) sa kojih ruski MiG-31K lansiraju Kinzal projektile (krstarece rakete ili vec kako se Kinzal klasifikuje)

baltimor

Savasleyka Nizhny Novgorod

Map-of-the-targeted-airfields-14-aug-2024.jpg

targeted-airfields-14-aug-2024.jpg


po ruskom ministarstvu ukrajinski dronovi su napali 8 ruskih oblasti, naravno posto su to izmisljeni dronovi koji su odavno unisteni rusko PVO ima teskoce pri obaranju jer su to zombi dronovi kao i zombi vojska koja osvaja Kursku oblast!

i drugi ruski izvori potvrdjuju (osim ministarstva, jer ne mozes sakriti da gori aerodrom u blizini velikog grada):

Fighterbomber-confirms-the-attack-on-3-russian-airfields.jpg



proglasena je vanredna situacija i u Belgorodskoj oblasti jer i tamo je usla ukrajinska vojska

jucerasnji ruski gubici:
+1240 vojnika
+21 tenkova
+17 oklopnih vozila
+57 artiljerijskih orudja
+5 MLRS
+1 AD system
+57 UAVs
Russian-losses-per-13-08-24.png
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh