Chat 17

Prvi program ruske tv:

ukrajina kontrolise 28 mesta u kurskoj oblasti

Ukraine-s-Armed-Forces-are-controlling-28-towns.png

putin prekinuo izlaganje guvernera kurske oblasti kad je ovaj rekao da ukrajina kontrolise 28 mesta u rusiji:


od juce teritorija (1000 kvadratnih km) se povecala i front se prosirio:

1723524580448236.gif


a putin lamentira da niko nece da pregovara sa stranom u konfliktu koja napada i ubija civile, unistava civilnu infrastrukturu i preti energetskim nuklearnim postrojenjima... i vec sve ono sta ruska vojska redovno radi

1723532949440354.png




sto kazu neki: svaka optuzba koja dolazi od ruskog rezima je u stvari priznanje sta oni rade ili nameravaju da urade!


a Gerasimov razmislja kako blokirati sve prozore u zgradi da se ne mogu otvoriti, da ga sluzajno promaja ne povuce napolje, plus kako izdrzati celo radno vreme a ne popiti nista, caj pogotovo!

gerasimov-1.jpg
 
Poslednja izmena:
Da, ja nekako i dalje verujem da je to mogao da uradi ali je pitanje onda sta bi ga sacekalo dalje, tj kako bi svet odreagovao.. Prilicno mi nemoguce deluje da jedna Ukrajina sa koliko god placenika i pomoci zapada da ima moze tek tako da uleti na teritoriju Rusije. Ali ja to sve laicki posmatram, nisam u materiji niti pratim dovoljno da bih mogao da dam neki sud, to je moj subjektivni osecaj tako da cu vise verovati vama koji to ozbiljnije pratite :D
 
Ukrajina zauzela 1000 kvadratni km tako se spinuje vest da to bu veliko a to je 30 km u dubinu i 30 km u sirinu, ako umem da racunam, to za nas mozda i jeste u sremu povrsina a u rusiji pickin dim, reko sam pre glupo zrtvovani ljudi radi propagande obrisace ih rusi gumicom, steta samo ljudi
Nemojmo biti naivni pa ukrajina se vec godina sprema za rat pravile se line odbrane itd, nije ni to mala nacija 30 i nesto miliona, ima veliku vojsky i tehniku nasledjenu od ssssr, komandni kadar ko rusku, ista skola.
 
Da, ja nekako i dalje verujem da je to mogao da uradi ali je pitanje onda sta bi ga sacekalo dalje, tj kako bi svet odreagovao.. Prilicno mi nemoguce deluje da jedna Ukrajina sa koliko god placenika i pomoci zapada da ima moze tek tako da uleti na teritoriju Rusije. Ali ja to sve laicki posmatram, nisam u materiji niti pratim dovoljno da bih mogao da dam neki sud, to je moj subjektivni osecaj tako da cu vise verovati vama koji to ozbiljnije pratite :D
Njih bi bolila ona stvar sta bi svijet mislio , a i ime ako prevedes na juznoslavenske jezike dobijes krajina , sto kaze da je dio nekog nekog veceg teritorija odnosno njegov granicni dio ili kraj (zavrsetak), misli se na rusiju ne u nacionalnom vec u teritorijalnom smislu, jer i carska rusija nije nacionalna tvorevina kao i sadasnja rusija nije nacionalna tvorevina ali to vecina "balkanaca" ne moze da shvati jer imaju nacionalnu projekciju ruske drzave.
 
ruske vlasti naredile evakuaciju Velikosoldatskog distrikta, zbog napredovanja ukrajinske vojske.


RtBxm4uwQ1aUn_pM4LYwbVJYUnySG7RVZh6icxvbe4jL_f73_fFLA7sSt8w-b2PmmxA3dP0_xWp3oC3VdluLoQ3SNo2oubMArEOGMoJxYsASQY5FxUdhtwbC_3QdTQAuztach_s0y-ahFbz-nbDaZ9U5yOOKZRuMyifnWB0kjv20a0DOcPzng5ljNNveEf4MS9X5A7rKqJLGscLPV04QnU-WPlDKMvouI0vjtkJk3F5iOQYr1P0p69ykDGs2_fMeACoY1zewUf7VEQtC1CXsvdJrYnHZ3OZiQceIREwQFQiihenk7dBrktWS6kYaothdf6sSfGV-lPptanBUB8NoYg.jpg
 
Poslednja izmena:
Ukrajina zauzela 1000 kvadratni km tako se spinuje vest da to bu veliko a to je 30 km u dubinu i 30 km u sirinu, ako umem da racunam, to za nas mozda i jeste u sremu povrsina a u rusiji pickin dim,
to je nekoliko puta vise teritorije koliko je rusija zauzela za zadnju godinu dana u ukrajini.

sto se tice gubitaka (za sada) su veoma mali, ukrajina veoma malo a i na ruskoj strani je iznenadjujuce malo (ako izuzmemo onu kolonu od pre neki dan i incident gde je ruski KA-52 napao rusku kolonu) a najvise zbog toga sto se rusi masovno predaju, do sada se predalo oko 2000 ruskih vojnika, medju njima i cecenski oficiri na primer.
Documents-of-Kadyrovites-captured-in-Kursk-oblast-all-officers.jpg
 
Poslednja izmena:
lomim se da li da postavim najnovije (neproverene) glasine ili ne.

glasina #1
Aleksandar Bortnikov (iz KGB) koji je postavljen juce na mesto glavnog za odbranu Kurska umesto Gerasimova, je smenjen u roku od 24 casa. Putin je postavio svog licnog telohranitelja na tu funkciju.
putin-sacked-gerasimov.jpg


glasina #2
svi putinovi bliski saradnici i prijatelji su se danas okupili kod putina i na kolenima ga mole da podnese ostavku i prenese vlast na Misustina ili Belousova.
Garantuju sigurnost (i dugu starost) za njega i njegovu familiju.
Putin nije odgovorio na ponudu i povukao se u svoju sobu.

rumors-putin.jpg


ovakve smene su uobicajene za ruse, setimo se Breznjevu smenu Hruscova

1723544308273329.png


jos mu je i orden zakacio i poslao da okopava bastu na daci, ali je Hruscov doziveo starost za razliku od Staljina.
1723543696700551.png


P.S. zna li neko kakvi su prozori na Kremlju? Mislim, da li su samo na kipovanje ili mogu da se otvore skroz?
 
Poslednja izmena:
to je nekoliko puta vise teritorije koliko je rusija zauzela za zadnju godinu dana u ukrajini.

sto se tice gubitaka (za sada) su veoma mali, ukrajina veoma malo a i na ruskoj strani je iznenadjujuce malo (ako izuzmemo onu kolonu od pre neki dan i incident gde je ruski KA-52 napao rusku kolonu) a najvise zbog toga sto se rusi masovno predaju, do sada se predalo oko 2000 ruskih vojnika, medju njima i cecenski oficiri na primer.
Documents-of-Kadyrovites-captured-in-Kursk-oblast-all-officers.jpg
Povrsina Krima 26000 kvadratnih kilometara mislim da je samo to 26 puta vece
Vidi brate ako imas potrebu ili si placen da pises i lobiras bar se informisi nemoj se odavati koliko si glup
 
Nazad
Vrh