Chat 17

Vječita tema. Ko je prodao? Zašto je prodao? Moralno- nemoralno.
Jedna priča iz iskustva.
Vojska u nekoj rezervi planduje pod šatorom. Pojavi se jedan na vratima i zovu ga unutra.
Aj sa nama. Ima mjesta i da noćiš.
Neću! Tu ima pedera.
Daj ne budali. Poznamo se svi.
Pridošlica upita.
Dali bi dao da te neko naguzi za 500 maraka?
Aj ne budali.
A za 1000?
Daj nemoj biti lud.
A za 3000? Pare odmah. hvata se za džep.
Pa jebiga možda i bi.
Eto vidiš ima pedera samo nema para.


Ako pitam koja nam je cijena onda sam prost. Ako isto pitam drugim riječima a to je, šta je ekonomski opravdano učiniti u situaciji kad kupujem ili prodajem, onda sam racionalan i odgovoran, društveno prihvatljiv tip.
Ne sudite ljudima koji prodaju jer neznate zašto to čine, ili je to ipak samo zavist?
 
Луле, тешко да ће се хлеба најести са тим просечним сатницама. То је званично а поред тога прековремени сати посебно се плаћају. Друга ствар код нас је када амбициозни пређу у другу фирму за већу плату, обично буде да је сатница иста али има више сати. Па се мало изненаде... Па има ситуација када месец има 160 или 168 радних сати свака субота радна. Али плата већа, као што вођа јуче наприча. У мају је иначе било 5 празничних дана и 184 радна сата, каже 100 000 динара просечна плата...
Да га чујемо за јунску плату, 160 радних сати , видим инфлацију....
 
Vječita tema. Ko je prodao? Zašto je prodao? Moralno- nemoralno.
Jedna priča iz iskustva.
Vojska u nekoj rezervi planduje pod šatorom. Pojavi se jedan na vratima i zovu ga unutra.
Aj sa nama. Ima mjesta i da noćiš.
Neću! Tu ima pedera.
Daj ne budali. Poznamo se svi.
Pridošlica upita.
Dali bi dao da te neko naguzi za 500 maraka?
Aj ne budali.
A za 1000?
Daj nemoj biti lud.
A za 3000? Pare odmah. hvata se za džep.
Pa jebiga možda i bi.
Eto vidiš ima pedera samo nema para.


Ako pitam koja nam je cijena onda sam prost. Ako isto pitam drugim riječima a to je, šta je ekonomski opravdano učiniti u situaciji kad kupujem ili prodajem, onda sam racionalan i odgovoran, društveno prihvatljiv tip.
Ne sudite ljudima koji prodaju jer neznate zašto to čine, ili je to ipak samo zavist?
Pojedinac ima pravo da nema karakter ali država (sistem) nema to pravo (jer nema interes kao pojedinac) i ceo narod isto tako nema pravo jer nema interes.
I ako ja prodam nešto tom Riu Tintu, ja sam mu prodao nekretninu, a ne pravo na rudarenje i zagađenje.
 
Nazad
Vrh