Chat 17

Ili kontra ,kad neko pokusa ponovo da kupi porodicnu farmu koju je izgubio ili neko naslijedio koga ne zanima , cest slucaj da svi dodju na aukciju i postigne se dogovor da svi cute osim bivseg vlasnika . Nije to bas svaki put ali cesto . Dali bi ovde bilo tako ? Mozda
Npr

 
Момо, свако ради оним са чим располаже. Видиш тај вентилатор ми је сачувао 30 прасади и две крмаче. Већ сам х пута написао, не трчим трку пацова за парама. Ко је још почео од готовог а не од крпежа. А да, у америци одеш у банку, дигнеш кредит па ако прође... Све у складу са могућностима и временом.
Свака част ко може више и боље али тај баш и не спава без неких помагала у ова "сигурна" времена.
Колико они паметно раде, не могу своје тракторе да поправљају нити сеју своје семе. И они гласали тако....
 
Koliko ja vidim ovde se sa svih strana ispaljuju strele ali se maša meta.
Evo navešću jedan prost primer iz seoskog života pa kako ko shvati.
Negde krajem50tih ipočetkom šezdesetih godina iz jednog domaćinstva sin ode za Beograd da se zaposli u Zmaju ,zaposli se počne lepše da živi nego na selu ali se ne odriče domaćinstva.
Dolazi redovno pomaže roditeljima ,obnavljaju mehanizaciju .jednom rečju domaćinstvo napreduje.
Dovodio je decu tu stalno i njih je vezivala neka dečija nostalgija pa kad su oni prespeli dolazili su makar leti da provetre kuću i pokose travu u dvorištu.
Međutim njihovi unci sad već zreli ljudi nemaju nikakvu emociju prema tom domaćinstvu ,znaju da su nasledili nešto i da od toga mogu da uzmu neku lovu.
Dolaze i reše da rasprodaju svu mehanizaciju koja vredi oko 15-16k evra
Bahati i neupućeni kakvi već jesu izjavljuju na prodaju i traže 8k evra ,jer su procenili da im toliko treba za jedan dobar letnji provod.
Od majstora koji se time bavi (kupi ,našminka, preproda)dobijaju 6,5k evra i prodaju. Zadovoljni oni zadovoljan majstor i svima lepo.
E sad pitanje svih pitanja ko je tu kriv pohlepni majstor što im je skinuo onaj 1,5k evra ili bahati naslednici....?
Što bi rekao pok. Lane Gutović :Ne znam zašto sam vam ovo ispričao ,al ne može da škodi".
Nema tu krivih.
Ako je onaj što je sticao radio sa zadovoljstvom da nešto stvori sve je kako treba da bude.
Ako je sticao za druge, patio se i odricao pa i za sopstvene potomke, onda je pogriješio.
Nekažem da je stcanje za potomstvo loše ali doćiće neka druga vremena i drugi ljudi koji nevide tu muku već samo svoju korist.
U zemlji koja gubi stanovništvo to je sudbina većine naših imanja.
 
Момо, свако ради оним са чим располаже. Видиш тај вентилатор ми је сачувао 30 прасади и две крмаче. Већ сам х пута написао, не трчим трку пацова за парама. Ко је још почео од готовог а не од крпежа. А да, у америци одеш у банку, дигнеш кредит па ако прође... Све у складу са могућностима и временом.
Свака част ко може више и боље али тај баш и не спава без неких помагала у ова "сигурна" времена.
Колико они паметно раде, не могу своје тракторе да поправљају нити сеју своје семе. И они гласали тако....
Samo sam pokusao da objasnim da nisu bas sve stvari onakve kako se nama ucini odma na prvi pogled. Kao to sto si ti reagovao da je cudno da ljudi docekuju komsije u svom dvoristu na licitaciji , i ja sam isto prvo mislio da je glupo , al eto nije ..
 
Nema tu krivih.
Ako je onaj što je sticao radio sa zadovoljstvom da nešto stvori sve je kako treba da bude.
Ako je sticao za druge, patio se i odricao pa i za sopstvene potomke, onda je pogriješio.
Nekažem da je stcanje za potomstvo loše ali doćiće neka druga vremena i drugi ljudi koji nevide tu muku već samo svoju korist.
U zemlji koja gubi stanovništvo to je sudbina većine naših imanja.
Nit ludom teci,nit pametnom ostavi.
 
Samo sam pokusao da objasnim da nisu bas sve stvari onakve kako se nama ucini odma na prvi pogled. Kao to sto si ti reagovao da je cudno da ljudi docekuju komsije u svom dvoristu na licitaciji , i ja sam isto prvo mislio da je glupo , al eto nije ..
Ako se dođe do takve situacije najveća je glupost, da taj, čije se prodava, ne napravi svega da se što više kupaca pojavi, te postigne bolju cenu.
Onda zbog srama i 'Što će selo da misli' sami sebi smanje šanse da se nakupi para možda čak i više od duga.
 
Извините на неразумевању, али овде на овим просторима се то зове распродаја. Кад све иде за један дан само да се узме нешто.
 

Dodao je da je "sa takvim pristupom proširenje EU mrtvo".
"U Srbiji nema nezavisnih institucija, ni nezavisnih medija sa nacionalnim dometom, nema prostora za kritičko građansko društvo. Dakle, nema garancije da će rudarski projekat biti po standardima Srbije, da i ne pominjemo standarde EU", objavio je Biber

Biber je podsetio da su prvi pokušaj projekta iskopavanja litijuma u Srbiji zaustavili masovni protesti 2021. a da "sada EU i Nemačka otvoreno podržavaju projekat nakon izborne prevare i pogoršanja vladavine prava".

"Poruka će se čuti širom Zapadnog Balkana. Dogovor koji služi EU važniji je od vrednosti. Sa takvim pristupom proširenje EU je mrtvo", dodao je Biber.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh