Chat 16

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kakav crni kraj, možemo samo da se nadamo da je bar početak kraja.
Ovu organizovanu kriminalnu grupu će biti vrlo, vrlo teško raskrinkati.
 
Ne znam šta reći na temu.
Vidim lepo mesto, retko možeš staru kuću videti. Da vas provozam kroz ovo moje pa da vidite šta je belaj. Kako ispod nas nadju nešto pa da nas "prisilno" (za lepu svotu novca) isele. Ovako smo se sami iselili još mi dajemo pare da bi napustili dedovinu.

Ček bre "uradjeno iz donacija naroda" čak i za put kažu? Jel to moguće? Meni iz ove moje perspektive, gde je bog rekao laku noć deluje neverovatno. (snimiću naš put koji je BTW krpljen pre nekih 5 god)

Šta god bilo naravno ne podržavam da svako, a pogotovo ne inostrane kompanije koje apsolutno zabole šta će ostati posle njih. Ipak ne može jedna baba da se inati i ned kuću gde je rodjena za neki projekat koje od izuzetne vaznosti i za državi i za njene stanovnike. Naravno ovde nije takav slučaj tako da ne znam šta da mislim. Dal je neko pito lokalne babe išta kad se gradio Djerdap i sl. Ioak kažem to nemože da se poredi sa ovim jer ovo je nešto totalno drugačije.
 
Poslednja izmena:
Slično će se dešavati sa auto-putem Kikinda Sombor.Ne znam koje su cene zemljišta tamo dole bile ali će nas preveslati za male pare.
 
Uzgred, da li se konačno zna kakav će to put biti? Prvo su govorili brza saobraćajnica sa 4 trake, a sad ponegde iskače magistrala sa dve trake...
 
Nije autoput, ali mora da bude skuplji od autoputa jer graditelji moraju da savladaju planine, da buše tunele, prave vijadukte... :sjasi:::sramota::
Не знам како иде кроз ваш атар, али кроз наш Врбашки иде ко во кад пи.ша. Од толике равнице они су то тако искривили и све се вуче по неким њивама без потребе. Петље што измишљају па мене би било срамота да ставим потпис на такав план. Место просто и једноставно петље као на ЗР-НС путу да ураде код Жабља и решен проблем. И још ће се после поносити таквом глупошћу. А што се цене земљишта тиче мислим да ће ово бити пљачка невиђених размера.
 
Isti slučaj je i kod nas. Svaki Srbobranac će vam reći da je prirodna trasa "Preki put", i najkraća, i najmanje štete pravi njivama, i najmanje objekata treba praviti. A stvarnu trasu su birali izgleda po principu daj samo da bude što komplikovanije, što skuplje, što veću štetu ljudima da naprave... Interesantno je da kod nas još uvek nema ni reči o izgradnji tog puta, niko još nije dobio neko rešenje o eksproprijaciji, niti uopšte neko obaveštenje o tome. A čuo sam da već kucaju stupčiće po njivama gde će ići trasa...
 
Sto se puta tice bice 4 trake oko 60 met. sirine i kao bice ograda pored puta .Kod mene su bili iz advokatske kancelarije Avramov iz NS. I PREDOCILI MI USLOVE otkupa zemlje naime drzava ce placati po klasi zemlje kvadratni metar i to 180 170 i 160 din. oni kazu da ce podici cenu za 1eur. i njihov vestak ceprocenjivati stete na usevimai parcade koji ostanu od parcele a da se vise ne moze obradjivati da drzava sve to plati. oni uzimaju pet posto preko drzavne cene sto uspeju naplatiti.Momci su bas spremni maju sve parcele i povrsine koje ce biti oduzete.
 
Ti su i mene zvali telefonom. Znali su u m2 koliko mi se oduzima i sa koje parcele. A ponavljam, nikakvo rešenje još nisam dobio, niti mi je bilo ko rekao da će mi se eksproprijatisati zemlja zbog saobraćajnice. To što sam ja već bio upoznat sa tim gde će prolaziti trasa je zbog toga što sam sam tražio na internetu. Ali neko ko nije preterano znatiželjan da ispituje svako glasinu iz sela, a pri tom još i nije na ti sa internetom, lepo će se iznenaditi kad vidi da mu njivu po dijagonali seče novi put...
 
Sto se puta tice bice 4 trake oko 60 met. sirine i kao bice ograda pored puta .Kod mene su bili iz advokatske kancelarije Avramov iz NS. I PREDOCILI MI USLOVE otkupa zemlje naime drzava ce placati po klasi zemlje kvadratni metar i to 180 170 i 160 din. oni kazu da ce podici cenu za 1eur. i njihov vestak ceprocenjivati stete na usevimai parcade koji ostanu od parcele a da se vise ne moze obradjivati da drzava sve to plati. oni uzimaju pet posto preko drzavne cene sto uspeju naplatiti.Momci su bas spremni maju sve parcele i povrsine koje ce biti oduzete.
Malo jače cene od NIS.
A da li nešto plaćaju u sledećim godinama.
 
Ti su i mene zvali telefonom. Znali su u m2 koliko mi se oduzima i sa koje parcele. A ponavljam, nikakvo rešenje još nisam dobio, niti mi je bilo ko rekao da će mi se eksproprijatisati zemlja zbog saobraćajnice. To što sam ja već bio upoznat sa tim gde će prolaziti trasa je zbog toga što sam sam tražio na internetu. Ali neko ko nije preterano znatiželjan da ispituje svako glasinu iz sela, a pri tom još i nije na ti sa internetom, lepo će se iznenaditi kad vidi da mu njivu po dijagonali seče novi put...
Koliko uzimaju kvadrata.
 
Kad ti uzmu gotovo kakvi sledece godine a kvadrata zavisi kako ti seku njivu ako je po duzini moze da ode i cela njiva jer put zauzima 60m sirine.
 
Ja sam imao sreće jer mi uzimaju samo kraj njive (do 15-tak ari) zbog nadvožnjaka koji kreće sa kraja moje njive, sama trasa saobraćajnice mi ne kači njive. Inače, prvobitno su bile glasine da će trasa proći na drugom mestu, da je tako išlo jedna njiva bi mi bila presečena po dijagonali.
 
Do koje kolicine se moze uzeti nafta na agro karticu? Jel ostalo samo 400?

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh