Chat 16

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako su prodali......prodaju svoje za dobre pare.....
oni su svakako bili vlasnici površine a ono ispod je u vlasništvu države tj svih građana Srbije
 
Po našim zakonima je tako.
Čudni su samo oni što su u Nedeljicama prodali a skućili se 10km vazdušnom linijom odatle ubeđeni da su dovoljno daleko od kriznog područja.
 
Ima li neko preporuku za kamere za video nadzor? Nista posebno mi ne treba, par komada da pokrijem dvoriste i mozda za radionicu. Bitno je da budu pouzdane, da se ne desi da zezne kad je potrebno.
 
Ја сам прије неких мјесец дана купио ову за пробу и за сада сам задовољан.


Планирам да додам још 2-3 комада и покријем све објекте и прилазе истим. Лако се поставља и повезује на мрежу, има детекцију покрета и праћење лица, јавља на телефон чим уочи неку активност. Уз максималну резолуцију и константно снимање треба око 8 гигабајта дневно за видео снимке (имао сам неку картицу од 16 гигабајта, али ћу додати већу да имам снимке бар 15 дана).
Ноћни снимци су прилично добри, ако је освјетљење лоше пребацује се на инфрацрвено и црно-бијели снимак, а има и доста јако ЛЕД освјетљење кад уочи кретање људи.
 
Ima li neko preporuku za kamere za video nadzor? Nista posebno mi ne treba, par komada da pokrijem dvoriste i mozda za radionicu. Bitno je da budu pouzdane, da se ne desi da zezne kad je potrebno.
Takvo nesto ne postoji da dobro radi i bude jeftino. Ako postavljas kameru uslov je valjda da ako nesto snimi identifikujes tog sto je snimila a ne ono "crnci u tunelu" , ili ides na efekat repelenta onda su dovoljne i najjeftinije , cak i lazne za ove sto ne znaju nista o kamerama.
HIKVISION je nesto sto radi , kineske su ali odnos kvalitet cijena je jako dobar,njihove standarde i ostali kopiraju , kopiraju i njihove kamere pa ima laznjaka, ali i njihove jeftine su skupe.
 
Vecina kamera ima relativno slabo IR svijetlo pa cak i najbolje a i koriste 840nM na koje idu komarci i musice nocu , pa joj to smeta.
Za noc , ali i kamera mora biti malo bolja najbolje 940nM , vojna tehmologija , nema ni one crvene tockice , nema nikakvog svijetla koje mogu da vide musice ili zivotinje samo kamera , citavo dvoriste je kao danju , normalno od jacine reflektora , postoje i oni od 850nM ali su jeftinji i vidi se malo skilje crveno izbliza kad se nocu gleda u reflektor.

Ovaj sa 940nM koji nocu ne moze da se vidi ni sa 10cm da radi , niti ga neko zivo bice moze detektovati.
 
Ima li neko preporuku za kamere za video nadzor? Nista posebno mi ne treba, par komada da pokrijem dvoriste i mozda za radionicu. Bitno je da budu pouzdane, da se ne desi da zezne kad je potrebno.
Imam slican komplet,radi mi vec 8 godina bez kvara.Sve činčeve smo posekli i lemili kabele da nebi gubili kontakt,ponekad obrisem prasinu od kise i paucinu :ppozdrav:
 
Kaze loznica ce biti novi tokio...moze i tu...
Bio sam kod coveka u tom kraju koji mi je pokazao gde je prva ispitna busotina uradjena...kaze prodao covek njivu koji zivi u nemackoj ili austriji i finansijski je dobrostojeci....i jos je rekao tim svojim nekadasnjim komsijama da ga ne zanima sta ce biti tu
Nemogu da podnesem te Svabe i njihovo ponasanje,uvek su nadmeni i misle da su neki bitan Q...c.
 
Pokušao da udjem na geosrbija aplikaciju i pokazuje mi eror404, jel još neko ima taj problem ili je nešto do mene.
 
To za kamere dali se vide , sijaju ili ne? Isto planiram da stavljam neke , pa razmisljam . Mozda su bolje da budu bas uocljive , i da blinkaju ako treba. Misljenja sam da je bolje da lopov ni ne dodje a obicno nece kad vidi da imaju kamere , nego da ih nevidi pa dodje ,pokupi,pa ti onda gledas ko je ,gdje je i sta snjim?
 
To za kamere dali se vide , sijaju ili ne? Isto planiram da stavljam neke , pa razmisljam . Mozda su bolje da budu bas uocljive , i da blinkaju ako treba. Misljenja sam da je bolje da lopov ni ne dodje a obicno nece kad vidi da imaju kamere , nego da ih nevidi pa dodje ,pokupi,pa ti onda gledas ko je ,gdje je i sta snjim?
Danju nesvetle,a nocu im rade crvene ic lampice
 
Takvo nesto ne postoji da dobro radi i bude jeftino. Ako postavljas kameru uslov je valjda da ako nesto snimi identifikujes tog sto je snimila a ne ono "crnci u tunelu" , ili ides na efekat repelenta onda su dovoljne i najjeftinije , cak i lazne za ove sto ne znaju nista o kamerama.
HIKVISION je nesto sto radi , kineske su ali odnos kvalitet cijena je jako dobar,njihove standarde i ostali kopiraju , kopiraju i njihove kamere pa ima laznjaka, ali i njihove jeftine su skupe.
Nigde nisam napisao da treba da bude jeftino. A te lopove sto me potkradaju po nekad, mislim da bih identifikovao i vezanih ociju.
 
Aco odavno si trebao jednog ostrog kera nabaviti ako si vec primetio da nestaju stvari...
Nije lose imati video nadzor ali po meni dvoriste bez bar jednog dobrog kera ne treba da bude.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Imao sam Deks pulina munju nebesku. Bio je pametniji nego pojedini ljudi, a vatra ziva. Medjutim to je mnogima smetalo sto on laje kad oni hoce da udju u dvoriste, a pojedine cak i dok prolaze ulicom nije mogo da smisli, e zbog toga ga je neko otrovao. Smeta pojedinima dobar cuvar. Sad sam u planu prvo kamere da postavim, a zatim verovatno opet pulina da nabavim, al onakvog cuvara tesko.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh