Chat 16

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Upravo suprotno. Ruska vojska i doktrina ogromno razocarenje. Putin nebi ni ulazio u ovo da nije mislio da ce zavrsiti za par nedjelja. A o zrtvama je malo pricati. Ogromno razocarenje i razlika izmedju vojske koja cijeni zivot jednog vojnika i pokrece operacije mini rata ako trebata spasiti bukvalno jednog ili par i komandanta kome vojnici neznace nista za neke zacrtane ciljeve ,dal stotine ili hiljade. Kakvo skidanjr kape,prije gaca.
 
Na zalost najveca slavenska zemlja se vraca u nazad u "feudalizam" , politicka represija i gulazi nisu nista drugo , nema tu prosperiteta , takve diktature su osudjene prije ili kasnije da se sruse same i to nazalost uz ljudske vlastite zrtve.

Puno ljudi ovdje su bili svjedoci jedne takve diktature koja se raspala iznutra.
 
Момо, то ти и ја мислимо из фотеље иза тастатуре.... и мислимо да је то исправно... и да разумемо Русе и Амере...
И има такође још таквих Руса као ми што живе у ''кругу Кремља'' и на јаслима државе и волели би да летују у Средоземљу и да се скијају у Швајцарској...
Али то је занемарљив број људи... који су се ућутали... ти новолиберални млади сада ''танцују'' уз патриотске песме по дискотекама...

Народ слави вођу и добија новац за ратовање... сваки војник има добру опрему и пристојну плату са великом отпремнином за случај рањавања или смрти...

Ми не можемо да разумемо Русе... огромно царство које ће се самоспалити да би постигли успех... жртвоваће милионе да би постигли циљ... Као што су жртвовали милионе против нациста.... стотине хиљада нису ништа за њих....

У Русији је ратно стање... Кад се оружје узме у руке истина и слобода заћуте и побегну...

И овај рат траје оволико зато што са друге стране још нису спремни да разговарају и преговарају... то ће се десити када Амери преузму целу Европу под своје како економски тако и војно... кад им увале све своје системе и тенкове и оружје тада ће се преговарати...

Шта би се десило да су Руси којим случајем освојили целу Украјину... ко би хранио толики народ и са чиме? Шта би са толиким људима... И Европљани их полако враћају назад...

Да Руси примењују одредбе Женевске конвенције о ратовању могу слободно да зарате са земљама које посредно учествују у сукобу тако што продају оружје Украјини...

Да САД има овакву ситуацију они би сравнили Украјуну са земљом, не би остао камен на камену... плус би употребили нуклеарно оружје....

За Грабика:

Европљани су на почетку рата послали веома сликовите поруке Русима како ће њихову земљу поделити на неколико територија и поробити народ а рудна богатства узимати будзашто као што су то годинама радили у Африци и Индији и свуда где су могли....

Алтернатива је западњачка демократија где се слободне земље бомбардују осиромашеним уранијумом, слобода штампе где се канцелује све што се властима не свиђа, где се не чује реч било каквог противљења, где се туку људи који протестују, где се убијају свиње и говеда зато што прде... отимају се територије суверених држава и краде се нафта и руде где год се стигне...
 
Poslednja izmena:
Европљани су на почетку рата послали веома сликовите поруке Русима како ће њихову земљу поделити на неколико територија и поробити народ а рудна богатства узимати будзашто као што су то годинама радили у Африци и Индији и свуда где су могли....
Nezaboravi Srbiju i Kosovo
 
Zanimljivo je da odredjeni ljudi informacije sa zapadne strane prihvataju kao verodostojne a ruske kao laz...
I sve druge koje ne misle tako deklarisu kao rusofile i sl.
Sto se tice onog ruskog nesrećnika sto je preminuo u zatvoru... da se malo prisetimo ovih ljudi koji su preminuli u hagu
General Zdravko Tolimir
Slobodan milosevic bivsi predsenik republike srbije i sr jugoslavije
Milan Babic funkicioner srpske krajine
Dušan dunjić vestak sudske medicine
Kao i general major Mile Mrksic u zatvoru u portugalu
To nisu politicari sa 3% podrske nego visoko pozicionirani rukovodioce jedne suverene drzave...
Ko pobi te ljude?
 
Poslednja izmena:
Zanimljivo je da odredjeni ljudi informacije sa zapadne strane prihvataju kao verodostojne a ruske kao laz...
I sve druge koje ne misle tako deklarisu kao rusofile i sl.
Sto se tice onog ruskog nesrećnika sto je preminuo u zatvoru... da se malo prisetimo ovih ljudi koji su preminuli u hagu
General Zdravko Tolimir
Slobodan milosevic bivsi predsenik republike srbije i sr jugoslavije
Milan Babic funkicioner srpske krajine
Dušan dunjić vestak sudske medicine
Kao i general major Mile Mrksic u zatvoru u portugalu
To nisu politicari sa 3% podrske nego visoko pozicionirani rukovodioce jedne suverene drzave...
Ko pobi te ljude?
Jel ti to Slobodana Milosevica svrstavas u Ljude? Ocigledno nisi ziveo u Srbiji za vreme vladavine njegove Zene.
 
Komsija @Peet i svi drugi otreznite se . Rat je i sve je dopusteno i svaka strana radi sve i svasta . Danas ne treba vise biti neutralan nego treba izabrati stranu . Ali verujem da vi zapadno liberalno gej orijentasani morate da Rusiji skinete kapu kako se drzi pored svih silnih sancija i izolacije . I odati priznanje njihovom sluzbama u drugim zemljama koji pored domacih sluzbi uspevaju da neutralisu po njima opasne ljude .
Jel si ti to neke od nas nazvao pederima ili mi se samo pricinjava?
 
Jel ti to Slobodana Milosevica svrstavas u Ljude? Ocigledno nisi ziveo u Srbiji za vreme vladavine njegove Zene.
On je sjebo svoj narod i drzavu...ako ga je iko mrzeo to sam ja...ali za sta su mu tamo sudili i nije imao neke krivice...
Poenta je da je izasao mrtav iz zatvora u hagu predsenik jedne drzave... kome nije dokazana krivica...
Da sad ja kazem da je ubijen, 10 njih bi se javilo da puse da to ne moze biti tacno, teorije zavere i sl.
 
On je sjebo svoj narod i drzavu...ako ga je iko mrzeo to sam ja...ali za sta su mu tamo sudili i nije imao neke krivice...
Poenta je da je izasao mrtav iz zatvora u hagu predsenik jedne drzave... kome nije dokazana krivica...
Da sad ja kazem da je ubijen, 10 njih bi se javilo da puse da to ne moze biti tacno, teorije zavere i sl.
Naravno da je ubijen (a možda je nastavio da živi negde na istoku) i naravno da bi se slično desilo da je bilo ko drugi bio na njegovom mestu. Jedino je moglo mirnim putem da se potpiše sve što se traži i onda da se pobegne u ameriku, u tom slučaju ne bi bilo ratova ali verovatno danas ne bi postojali kao Srbija.
 
A koji je motiv da bi ga ubili?? Na koji nacin je smetao?? Hteo da pobegne, puno je jeo pa bio skup za odrzavanje ili je mozda hteo da se kandiduje na nekim novim predsednickim izborima??
 
Zanimljivo je da odredjeni ljudi informacije sa zapadne strane prihvataju kao verodostojne a ruske kao laz...
I sve druge koje ne misle tako deklarisu kao rusofile i sl.
Sto se tice onog ruskog nesrećnika sto je preminuo u zatvoru... da se malo prisetimo ovih ljudi koji su preminuli u hagu
General Zdravko Tolimir
Slobodan milosevic bivsi predsenik republike srbije i sr jugoslavije
Milan Babic funkicioner srpske krajine
Dušan dunjić vestak sudske medicine
Kao i general major Mile Mrksic u zatvoru u portugalu
To nisu politicari sa 3% podrske nego visoko pozicionirani rukovodioce jedne suverene drzave...
Ko pobi te ljude?
Ne baš obrnuto, zanimljivo je da neki ljudi sve što dolazi iz Rusije smatraju za aksiom ,a sve što dolazi sa zapada zbog sopstvene mržnje nekad realne a večinom i ne smatraju za laž.l poređenje opozicionog aktiviste u Rusiji i ljudi koji su žarili i palili ovim delom Balkana i zbog kojih je izgubljeno hiljade života nije baš na mestu.
Jedino što se slažem da nisu trebali ići u Hag već su trebali biti javno obešeni na sred terazija o našem trošku.
Ali pošto sva naša vlast petlja i nikako da se raspetlja sa komunjarskom prošlošću to se nije moglo ni očekivati.
I još samo jedno pitanjce pošto vidim da ovo naše društvo ide dobrim putem putinizacije ,kad si pre ovih prošlih izbora izjavio da se nešto mora uraditi protiv ovog zla i da se u Mačvi organizuje GG, kako bi se osećao da si sledeće jutro bio priveden i pritvoren kao neprijatelj države na neodređeno vreme ..?
 
Pa slusaj ja licno ne verujem preterano ni vesti iz rusije a pravo da ti kazem i ne pratim bas nesto posebno desavanja... ali iz omrzenog zapada naravno da veci deo smatram ne istinito, iscenirano, pristrasno i zlonamerno...toliko zla je ucinjeno pod njihovim direktnom i indirektnim delovanjem da slobodno mogu reci da je sam sotona njihov vodja
Sto se tiče hapšenja... verovatno kad dodjemo na nivo politicke slobode u rusiji...posto su jelte tamo najgore a mi srljamo ka tome 🤔
 
Pa slusaj ja licno ne verujem preterano ni vesti iz rusije a pravo da ti kazem i ne pratim bas nesto posebno desavanja... ali iz omrzenog zapada naravno da veci deo smatram ne istinito, iscenirano, pristrasno i zlonamerno...toliko zla je ucinjeno pod njihovim direktnom i indirektnim delovanjem da slobodno mogu reci da je sam sotona njihov vodja
Sto se tiče hapšenja... verovatno kad dodjemo na nivo politicke slobode u rusiji...posto su jelte tamo najgore a mi srljamo ka tome 🤔
Ništa onda, želim vam što brže ispunjenje želja....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh