Chat 16

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Neznam kako sam se našao na popisu rusofila. Možda neke izjave vuku na to. U stvarnosti više me zanima Tibet. Ne u smislu Budizma ili neke druge religije već u smislu duhovnosti.
Nisam teista.
Nisam ateista.
Nisam sektaš.
Nemam neki svoj metod ispoljavanja religioznih pitanja.
Interesuje me čista duhovnost a sve sile njeguju samo moć.
Nacije sa zapada, po ovome što je do sad pokazano, u tome prednjače.
 
Zorge , posto sam zaboravio kako se citira dio teksta posta ,kopiracu najbitniji dio iz posta tvog sa prosle strane.


"...А имаш и овај банални аспект за који не знам како га ниси поменуо ни као могућност - да је човек заиста напрасно умро, баш онако како је умро мој комшија пре скоро две године, ..."


Kako TI u svom banalnom aspektu nisi uzeo ni kao mogucnost da ga je putin ubio?
 
Лако цитираш само део нечијег поста - селектујеш део који желиш, мрднеш курсор и појави се црни правоугаоник са натписом Replay, кликнеш на њега и део текста кога си одабрао, појави се у овом пољу за писање постова у дну странице. Ако све ово читаш преко мобилног, ту не знам како изгледа интерфејс форума.

Питаш ме како ја нисам узео у разматрање верзију да је руска влас' убила Наваљног. Да, јесам. И то је свакако могућа варијанта, али знам да у руској власти не седе људи које воде емоције, већ чиста калкулација. Њима је сигурно јасно да од смрти Наваљног (понављам - "политичког леша"), спонтане, самоубиства или убиства, Русија нема никакве користи, само штету јер ће то да послужи као тзв. медијски повод на Западу да наставе кампању против Русије, а да се тај контигент симпатизера Наваљног заталаса и снимци њихових протеста постану леп украс за британске, америчке или немачке репортаже.
 
Ja ne verujem da ga je ruska vlast ubila, neznam kakve bi imali koristi od toga on je i ovako dobio kaznu od 19 godina zatvora, tako da nije u mogucnosti da naudi Putinu ni na koji nacin. E sad sto se on izdvojio, prosto zato sto je poznatije politicko ime pa to sad zapad korisit da prikaze kako je Putin naredio njegovo ubistvo , a moje je misljenje da jednostavno sami uslovi izdrzavanja kazne u zabacenom artickom delu rusije jednostavno zdravstveno uticu na svakog zatvorenika, ne samo na NAvaljnog. Verovatno puno anonimnih zatvorenika isto umre u tim losim uslovima, ali nisu zanimljivi Zapadnim zemljama da bi mogli da to iskoriste.
Inace taj zatvor je napravljen na mestu kaznjenicke kolonije u sistemu Gulaga za vreme Staljina pa mozete zamisliti kakvi su uslovi za zivot.
Od prvog veceg mesta koje verovatno ima bolnicu je udaljeno je sat vremena voznje, tako da ako nekog strefi infarkt nece sigurno dobiti adekvatnu negu na vreme.
 
Tog opozicionara je zapad tapšao po plećima i davao pare. Od anonimusa su napravili uvaženu ličnost koja bi trebala da smeni Putina.
A zapadnjaci kad daju pare gledaju da to posle debelo naplate.
Ne smetaju njima diktatori, a na demokratiju se pozivaju samo tamo gde se ne pitaju.
Da im je do demokratije ne bi AV uspostavio diktaturu. Ili ne bi posećivali raznorazne ljudeždere po Africi. Dokle god crpe neku državu ne smeta im diktatura.
 
Gladni ,zedni i ozebli ? Nemoj me zasmijavati . Ko da je to bitno ? Ako je nekim naseljima par dana nestalo grijanja zbog necega , kao da je to problem.
 
E moj prijatelju , neumjesno je to i pominjati . Prozebli su oni u ilovaci , i njihove jadne porodice ... a sve ... . Nebi vise , nek misli ko kako hoce
 
Tog opozicionara je zapad tapšao po plećima i davao pare. Od anonimusa su napravili uvaženu ličnost koja bi trebala da smeni Putina.
A zapadnjaci kad daju pare gledaju da to posle debelo naplate.
Ne smetaju njima diktatori, a na demokratiju se pozivaju samo tamo gde se ne pitaju.
Da im je do demokratije ne bi AV uspostavio diktaturu. Ili ne bi posećivali raznorazne ljudeždere po Africi. Dokle god crpe neku državu ne smeta im diktatura.
Zato rusi ne daju pare niti vrse diktaturu...oni su sveci i samo oni ce spasti planetu! Da, to sam zaboravio, samo da ih prvo Ukrajina ostavi na miru!
 
Šta podrazumjevate pod tom riječi sloboda?
Nije važno ko će da me oslobodi, što pretpostavlja da sada nisam slobodan, već kako će to uticati na stanje običnog čovjeka.
Mislim, toliko je bilo buna, ratova, okupatora i osloboditelja a čovjek još uvijek sanja neku slobodu.
Zato i pitam šta se pod tim podrazumjeva?
 
Da sutra idem na svoj posao i nakon toga tamo gdje sam sa drustvom dogovorio , a ne da moram neplanski obuci uniformu , uzeti pusku i zakazati svoju sahranu za mjesec dva npr. Izuzev ako sam kao zanimanje izabrao da budem legionar.
 
Koliko ide peska za betoniranje po kvadratu otprilike? debljina, sta znam oko 8cm, tu ce najteze nailaziti vozilo od par tona da kazem.. bice trem sa funkicijom majstorisanja-popravke traktora i parkiranja kola...
 
Koliko ide peska za betoniranje po kvadratu otprilike? debljina, sta znam oko 8cm, tu ce najteze nailaziti vozilo od par tona da kazem.. bice trem sa funkicijom majstorisanja-popravke traktora i parkiranja kola...
Tanko je 8cm. Bar 12cm i armaturu 4-ku. Ona je 12 kvadrata i po tome računaš. Otprilike kubik i po šljunka i 6-7 džakova cementa
 
Nasa je sreca sto nas je Milosrdni Andjeo pomazio po glavi pa smo blagosloveni sa telesnim iskusenjima(bolestima) tako da samo treba da izdrzimo dok ne umremo.
Milosrdni andjeo nije odradio niko odnasih voljenih vodja , niti niko od nasih bratskih naroda , a specijalnu operaciju u Ukrajini su pokrenuli i rade nasa braca pod vodstvom naseg omiljenog vladara , pa se to nemoze porediti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh