Chat 16

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A sad malo drugacije, upravo došao sa koncerta Dragane Mirkovic.
Ране деведесете, журка за дочек Нове године у старој кући мог другара - после седамнаестог понаљања "Питају ме у мом крају", престао сам да бројим. :)
 
На последњим изборима, Наваљни и његов ФБК су добили 3,4 % гласова, а нпр. ЛДПР Жириновског око 12 %

Са тих 3,4 % могли су да буду само симпатична декорација у руској Думи.

EDIT

Кажем да су могли да буду, само да су прешли цензус.
Sto ga ubi kad je tako sitan? Zasto je objavljeno odma da jr "umro" ? Moglo se prikrivati godinama da je u zatvoru negdje ili slicno. Zato sto je krajnja drskost , nije ni naravljen neki scenario ,alibi ,dabi se pokazalo ,jesmo ga ubili ,mozemo i uradicemo to kad god hocemo. Isto ko sto su "pomrli" Litvinjenko,Politikovskaja,Jusenkov,Estemirova,Prigozin,Magnicki,Njemcov,... i stotine sitne ribe poslane u Ukrajinu na prvu liniju a artiljerci,inzenjeri,piloti....
 
Sto ga ubi kad je tako sitan? Zasto je objavljeno odma da jr "umro" ? Moglo se prikrivati godinama da je u zatvoru negdje ili slicno. Zato sto je krajnja drskost , nije ni naravljen neki scenario ,alibi ,dabi se pokazalo ,jesmo ga ubili ,mozemo i uradicemo to kad god hocemo. Isto ko sto su "pomrli" Litvinjenko,Politikovskaja,Jusenkov,Estemirova,Prigozin,Magnicki,Njemcov,... i stotine sitne ribe poslane u Ukrajinu na prvu liniju a artiljerci,inzenjeri,piloti....
I sta sada treba raditi ? Rece izlapeli kljalavi starac Bajden pre tri godine da ce Putin zazaliti ako se ovom nesto desi . Prica se da krece Bajdan za Ukrainu . Samo da navuce vojnicke cizme i krece .
I on umro iznenada a pretpostavljam da nije vakcinisan 🤔
 
Шта хоћеш да кажеш, да је наш вољени син наших народа и народности друг Тито био диктатор??? 😱
 
Koncert Dragane Mirkovicu Areni,strasno.Jbt. ko je jos otisao u kafanu i porucio pesmu koju je ona otpevala?Svi znamo njene pesme ali nikad nisam cuo da je to neko porucivao 8-)
Veceras odoh na Jorgovane,i oni su Srbijanci iz Ćičevca ali malko je drugaciji zvuk 🤟
 
Шта хоћеш да кажеш, да је наш вољени син наших народа и народности друг Тито био диктатор??? 😱
 
Sto ga ubi kad je tako sitan?
И ти и ја знамо да немаш баш никакав доказ за то што тврдиш осим из западних медија наметнуте слике на коју си развио условни рефлекс. Више сам него сигуран да ћеш своју скепсу, логику и способност сабирања 2+2 искључивати и укључивати по потреби, све у циљу да би "самостално" дошао до закључка "убио га Путин".
Zasto je objavljeno odma da jr "umro" ?
Зато што је то термин који се уобичајено користи да се каже да су некоме престале животне функције. Формулације попут "представио се Богу", "преселио се у другу раван постојања", "бацио кашику" или било шта друго што се тиче узрока смрти, само пар сати пошто се она догодила, било би непримерено и нетачно.
Moglo se prikrivati godinama da je u zatvoru negdje ili slicno.
Могло се прикривати годинама само у случају даје умни ниво јавности на предшколском узрасту, али није, па би било довољно много оних који би приметили да је Наваљни престао да "твитује" из затвора и да његова породица и сарадници из неког разлога не могу да му иду у посету, како су то чинили до сада , после чега би се раскокодакали и то било као одличан повод да западни медији дигну грају.
Zato sto je krajnja drskost , nije ni naravljen neki scenario ,alibi ,dabi se pokazalo ,jesmo ga ubili ,mozemo i uradicemo to kad god hocemo.
Одакле теби идеја да Руси требају алиби пред неким (конкретно, тзв. "колективним западом") и прављење неких сценарија за било шта? Ти као да замишљаш овај случај са Наваљним као неки игроказ са одређеном поруком за одређену публику.

Ниси размислио да ли је Русима корисно да у овом тренутку, реално, "политичког леша" какав је Наваљни, физички ликвидирају и изазову бурну реакцију политичара и медија на Западу која би "поклопила" све дискусије и коментарисање оног скорашњег интервјуа Карлсона, чињеницу да су Руси на фронту сломили јако украјинско упориште и не заустављају се, када људи по свету почињу да капирају да руска економија и даље плива са главом изнад воде и пред замрзнутих пара, трошкова за војску и санкција Запада?

А имаш и овај банални аспект за који не знам како га ниси поменуо ни као могућност - да је човек заиста напрасно умро, баш онако како је умро мој комшија пре скоро две године, када су га просто нашли у трактору када му је дошла смена на дежурству на систему за наводњавање, онако како је јесенас завршио мој стриц, када га је нашла комшиница клонулог седећег на степеништу веранде или како се зимус напрасно "искључио" брат мог познаника из суседног села. Хоћеш ли да ми кажеш да не знаш за сличне судбине у твом окружењу, па ти не пада на памет да људи заиста умеју и да умру напрасно, поготово не Наваљни?
Isto ko sto su "pomrli" Litvinjenko,Politikovskaja,Jusenkov,Estemirova,Prigozin,Magnicki,Njemcov,...
Занимљиво је да си 1 кроз 1 употребио иста имена, ни једно мање, ни више, која су се појавила у текстовима (да ипак не кажем једног те истог текста малчице другачије интерпретираног) које су се појавили на нашим Интернет порталима пар сати после вести о смрти Наваљнога и са насловне стране данашњег "Блица". Интересанта "случајност". Сигуран сам да си ми та имена написао у свом коментару тако што си малчице гуглао, а не што нешто знаш о тим људима, чиме су се бавили, у коме кругу људи су били.

Пази, да ме не разумеш погрешно - не знам ни ја о већини њих, јер није занимало да о њима сазнам нешто више њихових биографија и шта је ко са једне, друге или треће стране имао да каже о њиховој смрти и да продужим даље, јер ме просто нису занимали, нити сам их сматрао за неке релевантне појаве које су утицале на нешто у Русији. Сигуран да тебе они нису интересовали више од тога да прелетиш преко на баш обимног текста о њима на неком порталу, нити да им запамтиш имена, већ радиш оно што сам поменуо на самом почетку - да направиш закључак "убио Путин".

Али постоји пар, ја би рекао грешака у том списку имена кога си написао. Прва је присуство имена Пригожина на њему. Знаш ли да га други (а ни он сам себе) нису декларисали као некаквог борца против корупције, за људска права, мир и штагод друго таквог плана, већ је био тип који је остао запамћен као шеф приватне војне компаније која није имала милости према противнику, по бесном псовању оних који су му омогућили да постане то што је био и по тражењу још и још граната и ракета, да још немилосрдније убија оне са друге стране? Такав тип није неко кога би било ко од поштовалаца остале екипе са твог списка уопште помињао као жртву Путина. Игнорисали би га.

А друга грешка из које видим да си ти урадио пуки копи-пејст тих имена са неких домаћих сајтова, који су то траљаво превели са енглеског, је име "Магницки". Типу је име "Магнитский", у српској транскрипцији "Магнитски", а у енглеској "Magnitsky". Весељак који је све то преводио на српски, виђао је када се у енглеској транскрипцији руско "ц" пише као "ts" (као нпр. tsar - цар, tsvetnoi boulevard - цветни булевар или да је руски рокер Виктор Цој - Victor Tsoi), па је у преводу иностраног текста и Магнитског "прекрстио" у Магницки. Онај који не може да се разбере како се неко зове, тешко да теби као читаоцу може да пренесе нешто смислено о његовом делу, осим ако немаш већ готов закључак на коју треба да навучеш све остало.
i stotine sitne ribe poslane u Ukrajinu na prvu liniju a artiljerci,inzenjeri,piloti....
Не стотине ситне рибе, већ стотине хиљада, тачније, пет стотина хиљада. Да, знам то. Поменуо си то пре неки дан.
Kada uporedis Navaljnog i Putina onaj drugi dođe ko Mongolska baba.
А први изгледа као увређени "куколд", тако да је "мртва трка".
Dva mandata na mestu predsednika neke države je puna kapa ( na vascelom svetu )
Svako ko na ovaj ili onaj način pokušava to da prolongira je DIKTATOR .
Tačka
То важи само за место председника? За канцелара не важи? Немцима није сметало што им је Меркелова држала и нож и погачу... колико оно година... шеснаест година?
 
Kolega Zorge brani neodbranjivo. Predsednik i premijer nisu iste funkcije ali Putin je obavljao obadve. U normalnim zemljama postoji nešto što se zove Ustav kojim su ta pitanja rešena. Zamislite situaciju da u Americi neki predsednik poželi da menja Ustav da bi dobio još koji mandat. Mislim da bi visio sa prve bandere. Putin je jedna ljudska sramota koja je umislila da je veća i od pravde i zakona. Bivši komunistički KGB ubica koji je pobio ko zna koliko pravih Ruskih patriota. Još jedan krvnik u dugom nizu Ruske istorije.
 
Nemacka je parlamentarna republika
Rusija je prvenstveno Federacija pa predsednickoparlamentarna republika

U nemackoj je vlada izvrsna vlast

U Rusiji je predsednik izvrsna vlast tj jaci je od vlade,iako su obe izvrsne vlasti i predsednik i vlada,nasim recima---njegova je poslednja rec
 
Mozes slobodno kod Marica na hepiju,😂 bas takve treba, u detalje si demantovao svirepo ubistvo od strane diktatora.
Sebe si ubedio!🤪
Pardon sto nisam trazio dozvolu za rec od tebe!😜
То је најбољи одговор који си могао да смислиш?

"...има пет двораца, двесто аутомобила и седаамдесет авиона..."
Kolega Zorge brani neodbranjivo.
Браним? Шта од кога?
Predsednik i premijer nisu iste funkcije ali Putin je obavljao obadve.
А то вероватно није по фенг-шују?
U normalnim zemljama postoji nešto što se zove Ustav kojim su ta pitanja rešena.
Постоји ли у уставу неке земље да једно те исто лице не може да врши и једну и другу функцију?
Zamislite situaciju da u Americi neki predsednik poželi da menja Ustav da bi dobio još koji mandat. Mislim da bi visio sa prve bandere.
Можда ће ти лакше бити да своје тезе потврђујеш неким другим примером, само не Америком.
Putin je jedna ljudska sramota koja je umislila da je veća i od pravde i zakona.
И шта ћеш ти поводом тога да радиш? Пишеш љутите "твитове"?
Bivši komunistički KGB ubica koji je pobio ko zna koliko pravih Ruskih patriota.
Колико? Дај макар отприлике.
 
Ako su diktature prevaziđen oblik vladavine, baš me interesuje gdje svrstavate kraljevine
Nisam živio u kraljevini pa neznam dali je to diktatura ili demokratija.
 
Ako su diktature prevaziđen oblik vladavine, baš me interesuje gdje svrstavate kraljevine
Nisam živio u kraljevini pa neznam dali je to diktatura ili demokratija.
То је најбољи одговор који си могао да смислиш?

"...има пет двораца, двесто аутомобила и седаамдесет авиона..."

Браним? Шта од кога?

А то вероватно није по фенг-шују?

Постоји ли у уставу неке земље да једно те исто лице не може да врши и једну и другу функцију?

Можда ће ти лакше бити да своје тезе потврђујеш неким другим примером, само не Америком.

И шта ћеш ти поводом тога да радиш? Пишеш љутите "твитове"?

Колико? Дај макар отприлике.
Putin je najgori za Rusiju a koliko može da naudi Zapadu videli smo- umrece od gladi, zime a u stvari dobar deo Rusije nema grejanje. Vi rusofili imate perverzan osećaj da svoju mržnju prema Zapadu ostvarujute preko Rusije. Nema veze kolike su žrtve ali kad Medvedev ili Zaharova priprete...
 
a u stvari dobar deo Rusije nema grejanje
Аха, а да који је то "добар део Русије" који нема грејање? Дај да угрубо видимо колико десетина милиона људи нема грејање и данас седи огрнуто у ћебе. Али да не будем као професор из вица, када од студента тражи имена и презимена жртава на "Титанику", па ћу те питати само да ли знаш због чега је зимус на неколико места у Русији гекнуло централно грејање?
Vi rusofili imate perverzan osećaj da svoju mržnju prema Zapadu ostvarujute preko Rusije.
ОК, сам сам се овде декларисао као русофил, али одакле си ти схватио да имам "мржњу према Западу"? Да, осећам неке анимозитете према неким стварима који долазе са тог Запада, али немој да мени и било коме другом продајеш тај тзв. Запад као пакет аранжман, да купујем све или ништа.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh