Chat 16

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Normalno da je mlečno govedarstvo najteži posao u poljoprivredi. Ja sam rekao u nekim stvarima za plastenike. Na primer sine sunce trči otvaraj, dune vetar trči zatvaraj, dune oluja odnese foliju ili iskrivi cevi,radna snaga posebna priča, kasni mrazevi,plasman robe ,nakon nekog vremena moraju se seliti itd.
Plastenici su možda i gori po pitanju rada od mlečnog govedarstva
Ovo si ti izjavio i nabrojao probleme u plastenickoj proizvodnji. Mogao bi sad da nam opises probleme i dobrovoljnu robiju u mlecnom govedarstvu.
 
Prvo i osnovno- niko nikog ne tuče po ušima i tera na bilo koji rad pa tako ni na mlečno govedarstvo a ni na plastenike sem same želje tih pojedinaca da u tom poslu ostvare egzistenciju svojoj porodici. Da kažem da je mlečno govedarstvo nešto najbliže redovnom mesečnom primanju i kao što zaposleni ide na posao tako i seljak ide u štalu samo bez dana pauze ali to je stvar izbora i računice kao i svaki drugi posao.
 
Magacini su puni mleka u prahu, to mislim da veli Mihajlo...
U TLS magacinu ima zakupljen prostor MERE (ona "ruska" trgovina) na nedeljnom nivou dođe i prođe neverovatna količina robe....
 
Sve probleme mlečnog govedarstva sabrane na jednom mestu naćićes u Milsped magacinima
To jeste jedan od problema i ništa drugo.
Jedan veći problem je u najavi:veterinarska služba kojoj su prioritet psi i mačke jer je bolja zarada.Čast izuzecima.
Večiti problem od kada su se ljudi pogospodili pa im smeta smrad,naročito po gradovima.
Mladi beže da ne budu robovi i u govnima svakodnevno.....
 
To jeste jedan od problema i ništa drugo.
Jedan veći problem je u najavi:veterinarska služba kojoj su prioritet psi i mačke jer je bolja zarada.Čast izuzecima.
Večiti problem od kada su se ljudi pogospodili pa im smeta smrad,naročito po gradovima.
Mladi beže da ne budu robovi i u govnima svakodnevno.....
Da su pare date za uvoz završile kod proizvođača mleka imam utisak da bi krave bar malo manje smrdile.
 
Problem je što niko ništa ne gleda dugoročno već sad za sad što nema veze sa životom.U mlečnom govedarstvu nema zezanja tipa urađeno da se uradi i otalja pa kako bude.Sve zašto ima svoje zato.
 
Ne može se tako generalizovati.Ko se time bavi treba da gleda u pravcu visokomlečnih elitnih grla koja daju 40+ litara.Zemlja ti treba zbog uzgoja krmnog bilja i proizvodnje ostalih komponenti u hranidbenom lancu, što kvalitetnija to bolje jer možeš da seješ određene ratarske kulture i da imaš vrhunske prinose.Ako se patiš sa kravama koje daju 15 l mleka, kupuješ hranu večitog veka jer ne možeš da ostvariš dobre prinose ti si jednostavno osuđen na propast jer te u toj priči nema nigde pa bila cena sirovog mleka i 120 rsd.
 
Ne mislim ni na koga konkretno.To je globalni problem koji u današnje vreme ne može da funkcioniše i nije održive prirode.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh