Chat 16

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ал' си моју поенту сигурно схватио - да добар правопис помаже да разумемо једни друге онако како треба.
Razumeo si i ti mene zasto sam rekao Brucolovac, to je za vas koji ispravljate nas koji kod frizera ideDU da se sisaju sa kosom u ruci a ne na glavi...
 
To nije pravopis nego greška u slovima (s,š)
Eне! (што би рек'о Рајко из "Мог рођака...")

Да, и грешке у писању слова су обухваћена у начелима које уређују правопис.

Razumeo si i ti mene zasto sam rekao Brucolovac, to je za vas koji ispravljate nas koji kod frizera ideDU da se sisaju sa kosom u ruci a ne na glavi...
Није то проблем, него оно што ономад у писму написа "пеемџија" нашег вода, Петар, када му је један тип из вода послао писмо "питајући га за јуначко здравље", како му је у новој касарни и шта већ: "Извините што вам нисам одговарао оволико дуго. Требало ми је недељу и по дана да растумачим Стекијев рукопис, а потом да из тих речи извучем неки смисао". :)
 
Eне! (што би рек'о Рајко из "Мог рођака...")

Да, и грешке у писању слова су обухваћена у начелима које уређују правопис.


Није то проблем, него оно што ономад у писму написа "пеемџија" нашег вода, Петар, када му је један тип из вода послао писмо "питајући га за јуначко здравље", како му је у новој касарни и шта већ: "Извините што вам нисам одговарао оволико дуго. Требало ми је недељу и по дана да растумачим Стекијев рукопис, а потом да из тих речи извучем неки смисао". :)
 
Čitam post od Zorge i sve zagledam jel on to napisao na latinici.
Evo i jedna misao kako je zapisana pa ko, kako pop kaže na kraju, "hoće, može i ima vremena, nek izvoli"

"Takozvane Sitne Duše, Hrane Se Kao Kokoške, Na đubrištima Tuđih života... Kljucaju ich Kokodaču, čim Naiđu Na Zrno Ili Mrvu Naše Slabosti.... " Dusko Radovic
 
Kompletan uređivački kolegijum nedeljnika NIN podneo neopozive ostavke i otkaze .
Pominje se da je nova vlasnica Jelena Drakulić u stvari produžena ruka Aleksandra Vučića .
Culibrk ode u penziju ?
 
da ne pisem u temi protesta
mada je i ovo za temu protesta jer poljoprivrednici koji protestuju nece da ruse vlast vec hoce da se dogovore sa njima
e pa eto prc milojka

@tesla

Ovo može, ali više od jednog gazdinstva na jednoj adresi, makar bile i dve kuće nemože...
 
Sa gazdinstvima su sami upali u sistem da bi se dobile subvencije.I ja to razumem.Isto će biti kao i sa PIO preko poljoprivrede što je bilo.Ne znam za ova manja gazdinstva,da li će dozvoliti da se prebaci u zakup.Možda i hoće ali da se ove godine uvedu a sledeće da ostvaruju.A sledeće godine će oni smisliti opet neku caku.
 
Dobro je sto ispoljavas tvoje zelje.
Ali ne bitno je i to, nego ocigledno da vas ima nekolicina koji se na bavite sa vasim polozajem i sa vama kako bi napravili pa makar samo jedan korak napred nego jedva cekate da cujete ili da vidite neciji propast a vi apsolutno nista necete imati od toga!
 
Pa mislim sta reci, jednostavno kao sto sam i napisao, gledaj svoja posla a ne radovanje ako nekom drugom su baceni ekseri po putu.
Neko se bar bori da ocisti taj put dok neki gaze tuda non stop i nebitno za njihov osecaj ali stvara im zadovoljstvo to ako jos neko prolazi tim putem.
I to se zove kako???
 
Sa gazdinstvima su sami upali u sistem da bi se dobile subvencije.I ja to razumem.Isto će biti kao i sa PIO preko poljoprivrede što je bilo.Ne znam za ova manja gazdinstva,da li će dozvoliti da se prebaci u zakup.Možda i hoće ali da se ove godine uvedu a sledeće da ostvaruju.A sledeće godine će oni smisliti opet neku caku.
Zanimljiv si lik i uvek nesto kontra radis. ;)
Ja se bavim sa poljoprivredom i naravno da sam u PDV i naravno placam PIO.Neradim u drzavnoj firmi i smatram da moram da to sve platim,jer i meni treba zdrastveno osiguranje a trebace mi penzija.Nemoj sad da pises nebuloze da se bavim i drugim poslom,bavio si se i ti sa drzavnim poslom,sa ratarstvom,sa stokom i sa prodajom sopstvenih proizvoda u maloprodaji!To,sto si ti malo zaradio je tvoja krivica jer nisi bio snalazljiv u sistemu!Jbt. ti si radio 4 posla a zavidis i bojkotujes nas koji radimo 2 posla!Ajde,sad pozdrav a u dalju raspravu necu ulaziti.Ja sam obican Paor kojeg mrzi da se raspravlja. 8-)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh