Chat 16

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
e sad neznam kako ne razumes da u politici imas VLAST i OPOZICIJU
Razumem, samo ne rezumem gde je ta opozicija? Kada takozvana opozicija saradjuje sa vlašću, dogovara se, aktivno radi na tome da se vlast ne promeni. Čak šta više mislim da ovi uspešno balansiraju izmedju toga da ostanu druga najača grupa (ili šta već) kako na to mesto ne bi došao neki treći (tj. drugi, kako hoćeš) i sa druge strane opet gledaju da se ogade dovoljnom broju ljudi kako slučajno nebi oni postali vlast.

Što se tiče Nestora i ekipe priča se da su instalirani od strane vlasti tj. udbe. Ne znam da li je tačno, ali to će se vrlo brzo videti.

U vezi mog ne izlaska na izbore, mislim da su problemi našeg društva mnogo dublji i ozbiljniji i da su Vučić i politička scena manje više prozvod tog stanja u društvu, nefunkcionisanja institucuija, itd. Problemi koje gotovo sigurno bilo kakva promena vlasti neće rešiti.
 
Razumem, samo ne rezumem gde je ta opozicija? Kada takozvana opozicija saradjuje sa vlašću, dogovara se, aktivno radi na tome da se vlast ne promeni. Čak šta više mislim da ovi uspešno balansiraju izmedju toga da ostanu druga najača grupa (ili šta već) kako na to mesto ne bi došao neki treći (tj. drugi, kako hoćeš) i sa druge strane opet gledaju da se ogade dovoljnom broju ljudi kako slučajno nebi oni postali vlast.

Što se tiče Nestora i ekipe priča se da su instalirani od strane vlasti tj. udbe. Ne znam da li je tačno, ali to će se vrlo brzo videti.

U vezi mog ne izlaska na izbore, mislim da su problemi našeg društva mnogo dublji i ozbiljniji i da su Vučić i politička scena manje više prozvod tog stanja u društvu, nefunkcionisanja institucuija, itd. Problemi koje gotovo sigurno bilo kakva promena vlasti neće rešiti.
pa evo ti prilika u bg-u da uzmu vlast(ta druga najaca grupa) ali dzabe kad instalirana opozicija nestor to ne zeli
 
@Lule28 - opet moram da te ispravljam . Parandilovoc je bio u Poksu a kada se Poks raspao bio je na strani Zike Gojkovica koji je sada na listi SNS . Ako bih plitko razmisljao kao ti rekao bih da AV sada ima svog coveka ( Parandilovica ) u zapadnoj opoziciji 👍
Dveri-POks-izborna-lista-foto-Dveri.jpg
:ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
 
@Lule28 - opet moram da te ispravljam . Parandilovoc je bio u Poksu a kada se Poks raspao bio je na strani Zike Gojkovica koji je sada na listi SNS . Ako bih plitko razmisljao kao ti rekao bih da AV sada ima svog coveka ( Parandilovica ) u zapadnoj opoziciji
Dveri-POks-izborna-lista-foto-Dveri.jpg


@mirosti - kako se zove covek ili koja je njegova osobina ako jednog dana pljuje vlast i naciva bracu Vucic kriminalcima a sutradan ide sa njima da sadi tikvu ?
Banat da ti odgovorim pitanjem:
Ako bi morao birati ko da ti vodi državu, dali bi radije Lazovica ili Vucica?

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Banat da ti odgovorim pitanjem:
Ako bi morao birati ko da ti vodi državu, dali bi radije Lazovica ili Vucica?

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
Ni jedan ni drugi . Prvo i osnovno - drzavu ne vodi jedan covek jer mi nemamo Sultana ili Emira . Drzavu vodi vlada a ta vlada ne moze nista bez Skupstine . Verujem da to znas i da shvatas da ti pitanje i nije nesto .
A mogu i da ja tebe pitam . Izabrao si retarda iz zapadne opozicije a ja cu izabrati drugog coveka SNS . Biraj - Ana Brnabic ili Milos Jovanovic

@Lule28 - dobar odgovor 🤣
 
A zašto uvek to vezivanje za ličnost?
Dovesti ljude koji bi koliko toliko uspostavili podelu vlasti po institucijama ,a ne kao sad da su i sud i policija i vojska i tužilaštvo partijska prćija.
Lazović je daleko bolji izbor jer nema tu snagu ni želju da kontroliše ko je kad prdnuo.
 
Ako moze pojasnjenje ? Zasto bi clanovi sns dobili uputstvo da glasaju na rep nivou za nestorovica?
Pa uvek su dobijali uputstvo za koga da glasaju odredjeni broj naravno,kada im treba njihova opozicija u parlamentu sa kojim se onda navodno "krljaju" u nekim raspravama kad dodje vucic ili brnabic u skupstinu
Ovoga puta je to nestor
Bila mica zavetnica,dveri itd itd
 
@Banat013
Tvoj model vođenja države bi možda funkcionisao u nekoj 'baš demokratskoj' državi. Kao što znaš kod nas i skupština ne radi ako nije jednopartijska/jednostranačka. Znači, ako bi mi da imamo državu i uređenje kao za vreme žutih koji su se kleli u demokratiju onda faktički i nemamo institucije već samo formalno.
Sećate se samo petostrukih prodaja stanova i drugih nekretnina za vreme žutih.. Ovo sada kako vucko radi je najdalji domet 'demokratije' u srbiji..
Ja kada sam video onog lika u trenerci i kapuljači što razbija motkom prozore na gradskoj skupštini nisam mogao da se otmem nekom utisku da nisam iz te priče polusveta.. 'Ovi' zaista nevaljaju, ali 'oni' su dno-dna..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
A jel nije policajac razbio prozor? Drugo sta je prozor tolko bitan , losa vlast cesto ubija svoje ljude ili pokrece ratove , sta smeta i polomiti prozore ili istresti stajnjak u skupstinu ? Ako te krade i vara onaj koji treba da pravi nove zakone , kako pokusati da ga zaustavis, pisanjem pjesmica? A kapuljace neki studenti ili mladi cesto koriste da pokusaju ostato nepoznati
 
@Banat013
Tvoj model vođenja države bi možda funkcionisao u nekoj 'baš demokratskoj' državi. Kao što znaš kod nas i skupština ne radi ako nije jednopartijska/jednostranačka. Znači, ako bi mi da imamo državu i uređenje kao za vreme žutih koji su se kleli u demokratiju onda faktički i nemamo institucije već samo formalno.
Sećate se samo petostrukih prodaja stanova i drugih nekretnina za vreme žutih.. Ovo sada kako vucko radi je najdalji domet 'demokratije' u srbiji..
Ja kada sam video onog lika u trenerci i kapuljači što razbija motkom prozore na gradskoj skupštini nisam mogao da se otmem nekom utisku da nisam iz te priče polusveta.. 'Ovi' zaista nevaljaju, ali 'oni' su dno-dna..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
taj isti u toj trenerci i toj kapuljaci kasnije hapsio protestante u "civilu" tj u toj istoj kapuljaci i trenerci

mada ko vodi BIA(Vulin) nije ni cudo da su glupi ko **greška
 
Mene bas cudi na koji nacin opozicija vrsi pritisak na vlast,,,,kad je bilo ono donosenje zakona o exproprijaciji a u vezi litijuma, tacno se znalo gde treba da se protestvuje i na kom mestu blokade vrse najveci pritisak na vlast, a to su visecasovni i visednevne blokade autoputeva.
A kako se desilo ono u ribnikaru i kad je bilo veoma velik broj demonstranata, jednostavno opozicija izbegava da koristi najjaci pritisak na vlast blokiranjem autoputeva.
Da postavim na skali pritisaka, blokada Republicke izborne komisije, Gradske izborne komisije, trga ispred skupstine sa jedne strane a sa druge strane totalnu blokadu autoputeva koja jedino ima najveci efekat, opozicija se stalno odlucuje za blokade koje imaju 0 efekta na vlast,, verovatno se Vucic zabavlja gledajuci kako opozicija blokira slepu ulicu i nebitne zgrade.
To je isto kao kad bi poljoprivrednici odlucili da blokiraju poljske puteve u ataru .
Nije ni cudo zasto ljudi ne izlaze na proteste.
 
@Lule28 - mislio sam da ces mi odgovoriti oko Parandilovica . Jel sam nesto pogresio oko njegove istorije ? I povuci rucnu oko DSS . Ne shvatam kako ne shvatas da se ovaj ne moze skinuti bez podrske desnice . I da dokazes povezanost svih desnih stranaka shvati da ljudi nece glasati za zapadnjake . To shvati i ne trosi energiju oko DSS 👍
Ni @mirosti mi nije odgovorio oko imena i osobine coveka pa cu morati ja . Ja takve zovem ljudima bez stida , srama i obraza . Ili malo zustrije dupeliscima .
Sva prica nam se svodi na veliki politiku i mnogi ne shvataju da se lokalne vlasti time ne bave . Kakve veze ima promena vlasti na lokalu ? Zato je Nestorovic izasao na cistac ( nazalost ) . Kakve veze imaju sancije Rusiji , KiM i ostalo sa vodjenjem Beograda ? Mogao je biti jak igrac u toj vlasti . Da se malo vlast ogoli posle 10 godina vladavine a da novim vlastima ne dozvoli mesetarenja stalnim uslovljavanjem .
Inace oko Beograda je ovo zanimljivo . GIK i dalje stoji na 92,5 % unetih podataka . Znamo da se u subotu ponavljaju 3 biracka mesta ali ta 3 biracka mesta ne mogu predstavljati 7,5% . Muljavina teska . Evo zapisnika o utvrdjivanju preliminarnih rezultata Bg.
Screenshot-2023-12-27-19-32-41-414-cn-wps-xiaomi-abroad-lite.jpg
 
aj mani me vise sad DSS-om
eto uporedi govore M Jovanovica i M.parandilovica i videces ko kako razmislja

jovanovic palamudi 10minuta bukvalno ne kaze nista protiv vlasti,vec napada ostalu desnicu,razglaba o rusiji i ostalo
ako im trebali aktivirace ih vucic lagano u svoje i aj zdravo

naravno da nema vlasti bez desnice a desnica nam dveri,dss,srs zavetnica i ekipa
ludilo u pm
sad ce onaj Gajic da uzme stranku od jeremica,tek to sad ima da bude prava desnica,ludilo mozga

bas trebaju u vlasti vucicu nestorovic i ekipa oko njega dal si realan

pa zato se i desavaju protesti,muljevina teska kad posle 10 dana ti nemas rezultate jer moras da pokrades 30k glasova

protesti protiv milosevica 96te su trajali preko 80dana cisto da se zna ko je zaboravio,na kraju je Djindic postao gradonacelnik Beograda

vucic sad ni za zivu glavu ne zeli da da vlast jer(osim sto mora bezati iz zemlje)
expo kosta oko 15milijardi evra
metro oko 5milijardi
autoputevi tu ce bit jos bar 3-4milijarde
pa kanalizacija koju obecava bar 2milijarde

ima da se ugradi u sve ovo koliko mu srce zeli
 
Aj da ti jos ovo kazem . Citaj izmedju redova . Verujem da znas ko je Matija Beckovic i Vladeta Jankovic . Ako su ti ljudi podrzali Milosa meni je to jaci argument nego tvoje piskaranje .
Da pokazem kako RIK trenutno stoji . Po meni mnogo profesionalniji od GIKova . Naravno kradja se radi pre izbora . Svaki zapisnik je skeniran u originalu i to je veliki korak napred . Na republici se ponavlja 28 birackih mesta . Ali opet fali 7 burackih mesta . Mozda su ta mesta pred sudom kao sto su mozda desetine u Beogradu pred sudom . Bice jos ponavljanja 🤔
Screenshot-2023-12-27-20-16-00-357-com-android-chrome.jpg
 
matija beckovic jedan od desne ruke kostunjavog,vrlo bliski prijatelj takodje


i tu zavrsavam
 
Pa dobro ajd' nam ti objasni ko je bećković?
Jel to jedini crnogorac u SANU bez fakultetske diplome? Jesi malo pročačkao kako je na dobro plaćeno mesto akademika ušao sa manje od 50 godina i samoobezbedio se doživotno. Verovatno nisi, nego ti je neko objasnio da je bećković veličina od književnika i nema dalje.. E moj druškane, bolje da si se držao politike, pa ostao u krugu dvojke kao bećković.. ovako ispadaš malo smešan..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Prosvetli me @mirosti za njega . Ko je Matija Beckovic ? Ozbiljno pitam . Za razliku od bezbroj akademika on je medju retkima da kriticno prica . To ja cenim .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh