Chat 16

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Apsolutno nisi u toku. ,nije to artiljerijski rat , nego rat dronova i precizno navodjenih raketa . Za Ruse jeste klasicna artiljerija i balisticke rakete masovno koristeno oruzje , al od toga nema efekata , to je proslost, kao npr 155mm granate koje su potrosili pa kupili od Sj Koree i sad sami kukaju kad su otvorili te granate nasta to lici . Preciznost im ide do kilometra . Rusi jedino sto su pokazali da im je oruzje po efikasnosti debelo iza zapadnog. To nije bitno , bitno je samo kad ce se Rusi probuditi da prestane izgibija .
Ja vidim u tom ratu ko ogroman hendikep za Ruse da se pokazala nekorisnost njihova naoružanja.
A bili su veliki izvoznik te gvozdurije.
Sad je rat, pa rade sebi, a mislim da će se u godinama koje dolaze videt osetan pad prodaje u izvozu.
 
Poslednja izmena:
Koliko ima pitanja ? Stigao sam do 30 i isteklo mi vreme .
Screenshot-2023-12-14-00-44-42-537-com-android-chrome.jpg
Za Mensu trebaš 136 koliko se sećam.

Napomena:
sad vidim da je to označeno na grafu...
 
Ko nesto nezna ,i hoce da dobije odgovor ,postavi pitanje , ko misli da zna ,moze pomoci ,ima vremena i zeli ,pise odgovor.
Npr

 
Људи, јесте ли чули за сајт, портал, форум или шта је то већ, који се зове "Quora"?

Ја не знам како се потрефило да на мејл добијам свакодневне "дајџесте" дискусија које иду тамо, али ја сам запањен каква се тамо питања постављају и какви се дају одговори. Тај "дајџест", тј. његова садржина је изгледа прилагођен за зону одакле је онај коме га шаљу и свако мало има нешто и што се тиче Србије и околине. Ја не могу, а да се не запитам из које реалности је искочила гомила ликова који тамо пишу. Није страшно када се свашта пише на сајту који је у широкој доступности, али некако почињем да схватам како то да се такве **greška понављају и у Интернет медијима и то ме плаши јер тај тренд иде и у политичке кругове, они које нешто одлучују, па и о Србији.
Dovoljno je da si jednom nesto kliknuo i da te je ulogovalo, mozda i preko gugl naloga. Negde bi trebalo da imas opciju da iskljucis mejlove, meni je isto stizalo non stop pa sam iskljucio.
 
Или на пример ово што ми је препоручено данас: "Why do Romania and Serbia get along so well despite the atrocities Serbia committed towards the Vlachs in Timoc Valley?"

То је само оно што сам видео у данашњем "дајџесту", а њих, као што кажем, добијам редовно и ретко у коме не могу да видим некакве фантазмагорије.
 
Jbg ,neko pitao , zasto , neznam.
Eno imas i primjer u temi slobodna diskusija o traktorima . Kolega pitao ,kako raditi njivu sa nepravilnim nagibom . Ljudi fino objasnjavali principe obrade po konturama , terase i to.
Mozda imaju i Rusi slicne platforme za prakticne svakodnevne probleme ako ti je ovaj tolko los , blokiraj ga . 🙄
 
Мени у "дајџестима" не долази нешто практично попут савета какве помињеш.

Све ми долазе неке бедастоће, да гледам и остајем изненађен не само питањем које неко постави, него и ништа мање елаборираним бедастим одговором.

Не знам како је то све почело на "Квори", шта ни је привукло пажњу да прочитам то, па ме сада затрпава таквим садржајима, али слабо шта ми препоруче другачији садржај.
 
Mora da si neozboljan tip na intermeku pa ti tako dolazi . I meni stalno dolaze preporuke prijateljica na fejsbuk uglavnom jugoistocna azija a ni nemam profil 🤣
Е, има тако нешто и на "Јутјубу": гледам оне тамбнејлове на почетној страни "Јутјуба" и на једном, нека женска утегнута у неку прозирну гардеробу и пише у наслову "...try on haul...". Кликнем на то и стварно нека расна испробава прозирну одећу и све је то ОК ... док ми "Јутјуб" читаве наредне две недеље препоручивао такве садржаје. :ROFLMAO:
 
Imas sad dosta domacica na jutjubu koje ni nisu stvarne nego kreirane AI animacija u stvarnom zivotu. Mislis neka manekenka a ona izmisljena . Kolko ce tek sapatnik imati razocarenja .

🤣
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh