Chat 16

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Многи су остали у времену кад су људи били без посла и радили за 10-15€ дневно само да преживе и прехране породицу.

Тога је срећом све мање, ко хоће (посебно ако и зна нешто радити сем простог физичког рада) може пристојно зарадити кроз стални посао или код куће након радног времена.
 
U selu pored mog čovek ima sada već 70 godina, vratio se u zavičaj,
Баш се на време вратио а питање је да ли ће се сутра пробудити?
Pa ovo je poso da se pomogne oko sena, nahrane koze, poslovi oko kuće
Мексиканци у САД беру (краставце, брескве, грожђе...) за 17$ на сат (око тога се Бајден спори са Трампом) а иначе би Амеру плаћали минимум 19$ + осигурање. Можда би и код нас могли да се нађу радници за те паре или да увеземо Мексиканце?
 
Pa on se vratio pre 20 godina.

Uvoze se Indijci u Blacu mlekara pocela da uvozi Indijce, daju im iste plate ko nasim radnicima, rade kvalitetnije i ne bune se.
 
Sta je sa ovom firmom Vector Becej,ne javljaju se na onaj broj sto stoji na sajtu ,zvao nekoliko puta,samo zvoni ....
 
Баш се на време вратио а питање је да ли ће се сутра пробудити?
Мексиканци у САД беру (краставце, брескве, грожђе...) за 17$ на сат (око тога се Бајден спори са Трампом) а иначе би Амеру плаћали минимум 19$ + осигурање. Можда би и код нас могли да се нађу радници за те паре или да увеземо Мексиканце?
Za te pare da mi beremo?
 
Kad pricamo o cenama na sat, moj cale armirac je od propadanja velikih firmi u Nisu i okolini poceo da radi ne za platu nego za dnevnicu, pocetkom 2000ih dnevnice masjtora bile 1500 do max 2500.
Sada,kada je sve manje majstora on ode u penziju sa satnicom od 5e/h. keramicari cepaju i preko 12e, 2020 kreramicari ralidi max za 10eu i to da o izlupa ako treba stare plcice i iznese sut.
Planet rezidence najozbiljnija novogradnja u Nisu samu izgradnju rade Turski radnici.
Crna trava nekada rasadnik kvalitetnih majstora je prazna
Bice i kod nas cene za manuelan rad ali nece imati ko da radi.
 
mogu svratiti da vidim rade li, znam da su prodavnicu zatvorili, e sad radionicu ne znam.
Konkretno o cemu se radi, sta ti treba?
 
Hteo sam ih pitati u vezi secke za zmaja,da vidim kakve su cene kod njih spram drugih,mada i polovno me zanima i novo,pa cu odluciti sta i kako..a treba mi takodje i balansiranje jednog rotora tarupa od njih.Ako mi mozes samo reci jel rade ili ne,cudno mi je da im sajt jos uvek stoji ...idem mozda ove nedelje do Vrbasa ,pa bih isao preko Beceja ako rade.
 
Imate li neki kontakt.. treba mi za izradu opruge za balirku, obicna opruga da kazem, nateze tockic na krajnji kais, pokazuje koliko je koja strana puna... ko je primetio, ima ona tezga u S.palalnci, sa gomilom opruga, ali ne mogu da nadjem vizitku od njih...
 
Za te pare da mi beremo?
Ако нам је мало за 8 сати 136$ онда смо стварно прднули у чабар. Мада, $ се штампа на велико а цена злата кренула...
Гледам малопре у 19. веку смо извозили грдну суву шљиву ал' за дукате.
u Nisu samu izgradnju rade Turski radnici.
Ма то су се вратили наши јањичари. Закаснили, додуше, који век.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh