Chat 16

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa ovo je poso da se pomogne oko sena, nahrane koze, poslovi oko kuće

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Nebitno šta se radi, bez 30€ neće niko, a da vredi kao radnik :D Mada naći nekog je nemoguće :D Kopao za neku kanalizaciju, trebao čovek da prokopa 5 kanalića od po 2m,jer ne mogu bagerčetom da se zavučem.Po preporuci dodje dečko priča sve ok 35€+klopa i piće, iskopao 2 ostala 3 sam morao ja :D
 
Nebitno šta se radi, bez 30€ neće niko, a da vredi kao radnik :D Mada naći nekog je nemoguće :D Kopao za neku kanalizaciju, trebao čovek da prokopa 5 kanalića od po 2m,jer ne mogu bagerčetom da se zavučem.Po preporuci dodje dečko priča sve ok 35€+klopa i piće, iskopao 2 ostala 3 sam morao ja :D
U tako smo i mi prošli 2019 i 2020 ne mož da nađemo fizikalca a fora ćale i zet majstori i najviše sto daju je 2500 plus hrana,piće i naš prevoz.
Kažu majke im ga oni veću dnevnicu oće od nas majstora.
Pokušasmo 2x sa nekim kao fizikalcima i na kraju smo sami.


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Dobar majstorski pomocnik ide do 50 evra. Majstori koji idu u dnevnicu ne vrede ništa. Poslovi se pogađaju spram kvadrature ili vrednosti materijala tako da dnevnica varira od 100 evra ako zabusavaju, 150 evra ako rade normalno a neki poslovi idu 200 do 300 evra na dan. Još nešto- jedan moj drug seče pečenje u lokalnom hotelu, piće plus jelo i dobije 4000 za 4 do 5 sati posla.
 
Poslednja izmena:
Koliko bi onda moglo da košta lepljenje 4 kvadrata stiropora na plafon, potom na taj stiropor mrežica i lepak? Čisto da se pripremim, da me ne ošine srčka kad čujem cifru od majstora... :osmeh:
 
Koliko bi onda moglo da košta lepljenje 4 kvadrata stiropora na plafon, potom na taj stiropor mrežica i lepak? Čisto da se pripremim, da me ne ošine srčka kad čujem cifru od majstora... :osmeh:
Teško ćeš naći majstora za tako sitan pisao .
Ja sam povileneo i nisam uspeo da nađem keramičara da mi polepi otprilike toliko kvadrata pločica .
Na kraju je to uradio kolega sa posla .
 
Poslednja izmena:
Nije, biće moja hobi radionica. Ma probao bih sam da je zid u pitanju, al' plafon... Da mi ne bi posle palo na glavu. Ajd' još i da zalepim stiropor, al' da utopim mrežicu na plafonu, nisam nikad radio sa tim lepkom, niti imam ono čudo što meša, niti imam iskustva koliko treba gusto... Da je veća površina pa da negde i vežbam (na nekom zidu na šupi i sl.), al' za 4 kvadrata... Planirao sam da to platim nekom ko zna a da šparam na drugim stvarima...
 
........Ma probao bih sam da je zid u pitanju, al' plafon... Da mi ne bi posle palo na glavu. Ajd' još i da zalepim stiropor, al' da utopim mrežicu na plafonu, nisam nikad radio sa tim lepkom, niti imam ono čudo što meša, niti imam iskustva koliko treba gusto... Da je veća površina pa da negde i vežbam (na nekom zidu na šupi i sl.)......
Ma sve te razumem ali mislim da polako dolazi vreme da će mo sve morati da pokušavamo sami .
Meni je bilo hitno a dobijao sam ovakve odgovore :
--- ne mogu sad ali negde na jesen ću naći vremena
--- mogu sutra da dodjem da pogledam a da počnem da radim za par meseci
--- mogu to da ti odradim ( naravno ne odmah već kad uhvati lufta izmedju 2 posla ) ali prvo pozovi vodoinstalatera da izbaci kadu ( koja je ozidana i sve to treba da se polupa )
Naravno kad čuju kolika je kvadratura u pitanju otkazivali su sve prethodno rečeno .
 
Nije, biće moja hobi radionica. Ma probao bih sam da je zid u pitanju, al' plafon... Da mi ne bi posle palo na glavu. Ajd' još i da zalepim stiropor, al' da utopim mrežicu na plafonu, nisam nikad radio sa tim lepkom, niti imam ono čudo što meša, niti imam iskustva koliko treba gusto... Da je veća površina pa da negde i vežbam (na nekom zidu na šupi i sl.), al' za 4 kvadrata... Planirao sam da to platim nekom ko zna a da šparam na drugim stvarima...
Najbezbolnije je sam da odradis,nije to kvantna fizika. Mogu da svratim da ti pokazem

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
U Firmi gde radim, prekovremeni rad je 4 eura po satu, a dnevnica Subotom ili Nedeljom je 40 eura, bez obzira na broj sati...
Uglavnom bude do 5-6 sati rada...
Tako da vikendom ispada satnica oko 5 eura...
Uopšte nemam više potrebu da idem Vikendom negde privatno da radim...
Ne hvalim se, ovo je istina i činjenice, čisto da imate predstavu koliko je sve poskupelo, pa i cena rada....
 
Imam jednog drugara sa prihodima- on radi u Termomontu , tata penzioner,žena radi,sin policajac, ćerka ima svoj privatni posao + ima zemlje 12 ,13 jutara i držao bikove. Njegovi ugrubo mesečni prihodi nisu ispod 400 hiljada. Sa prihodima preko 200 hiljada ima porodica koliko hoćeš.
 
Zvao keramičara pre neki dan. Kaže cena od 12-15 e kvadrat, i ima posla 3 meseca unapred. U koroni se radilo po 8e, a pre 10 godina je bilo 5-6 e i u selu par majstora bez posla koji su mogli odmah sutra da počnu.
 
Ееее, а пољопривредне производе хоће у бесцење! Требало би овако: паде ми на памет да купим сир од Буше; није проблем, нађем ал' цена 4.500 РСД (није качкаваљ).
Ma sve te razumem ali mislim da polako dolazi vreme da će mo sve morati da pokušavamo sami .
Стоји! Ту неки дан сам гледао на ЈТ поправку зуба, конкретно скидање каријеса.
 
Drugar radi keramiku u bg, razbija se od posla,ne moze sve ni da prihvati.
Jednostavno je tako, svih majstora fali, roditeli danas vaspitavaju decu da uce i rade fensi poslove, da budu gospoda i ceo zivot samo uzivaju...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ima majstora ali imas vise fusera sto se drze kao majstori,zavisi na koga naletis.kupio stan kljuc u ruke pa ja jos mesec dana radio u stanu

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Drugar radi keramiku u bg, razbija se od posla,ne moze sve ni da prihvati.
Jednostavno je tako, svih majstora fali, roditeli danas vaspitavaju decu da uce i rade fensi poslove, da budu gospoda i ceo zivot samo uzivaju...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Pričao sam sa jednim keramicarom koji radi u Inđiji i rekao mi da ima pogođenih 30 hiljada kvadrata da radi.
 
Najgore mi je od svega što ne znam koliko radim, niti u koju smjenu idem sledeće sedmice, ili sutradan.... :ROFLMAO:
Mnogo puta se dogodilo, ustajem ujutru u pola 6, Sreda je, i spremam se na posao, a ono , poruka na Viber-u od Šefa, koja glasi :
Nemoj dolaziti na posao, odmori danas, ideš večeras u 3. smjenu ....😃
Baš si me obradovao...🥳
Čekam Petak da izađe Lista, koju sam smjenu od nedelje...
A radim Subotu, pa u Nedelju nanoć idem u 3. smjenu, plus na to, jave da se dođe ranije, oko 20.00 ( inače, 3. smjena počinje u 23.00 ), da bi se stiglo sve da uradi...
Uglavnom, za ::novac::, možeš sat naviti koliko je sigurna i tačna , pa mi ovo sve ne smeta !!!! 🍻
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh