Chat 14

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@Bane1986
Ti si siguran u to što pišeš?
Tvoja udžbenička priča o diktatorima ne pije vodu u specifičnim slučajevima.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
Pa ti si bar iz kraja gde je mnogo ljudi stradalo 45.god I posle zbog drugačijeg mišljenja,trebao bi da znaš da nijedan sistem u kome neko može subjektivno da odlučuje o nečijem životu i smrti samo na osnovu svog nahodjenja ili uverenja i moći nije dobar.
To nije udžbenička priča to je tako istorija pokazala hiljade puta.
A sad o novcu i kvalitetu života možemo diskutovati,to je već subjektivno ko,šta i kako bi voleo da živi.
 
Mogu ti reci da su se ti najskolovaniji i vratili.
Nemamo svi iste kriterijume merenja zivota i poglede na svet tako da se ne vredi dalje prepisivati.
 
@Зорге Ne zajebavaj, molim te. Apsolutna i neograničena vlast. Vremenom samo jača svoju moć, postaje polako Čaušesku, pa Staljin, pa tako... Polako samo.

Međutim, ja se svima kojima sam povredio osećanja, ipak izvinjavam. Ko sam ja da sudim drugim ljudima? Sorry.

Btw, skoro sam gledao neki film, sex, sadomazo sve pršti. Znači eto, postoje i ljudi koji vole da ih vezuju i biju dok ih... (hm, dok penetriraju u njih).
Opet, ko sam ja da sudim...
 
Imas mnigo takvih ljudi.
Kamere u traktorima, gps prati brzinu i cim zastane zovu da provere sto stoji, norme na pokretnim trakama po fabrici, nemogucnost posedovanja mobilnog u tomu radnog vremena i svasta nesto.
Sve su to vezivanja i bicevanja na svoj nacin.
 
vratili se sa lovom zbog koje vise kod nas ne moraju nista da rade i sada palamude kako je tamo tesko ziveti(zapad)
posebno ljudi oko 50 godina koji se vrate posle 15god prednjace u tome,a zaradili brdo kesa

i onda naravno tematika kako se tamo radi vise nego bilo gde i onda pogledas cinjenice a to su

prosecno radno vreme nedeljno na zapadu je 32 radna sata,kod nas je 43,5

mentalitet je cudo a kod nas ljudi i dalje zive u komunizmu
 
@North ARMY najskolovaniji nam masovno odlaze i dalje. Odlaze cele porodice. Oni koji se ovde nisu usudili da imaju decu tamo odmah rade na tome. Nisu to nasi kriterijumi jer i ti i ja zivimo u Srbiji i ne planiramo da odemo, to su cinjenice. Svako dobro.
 
Ostavio je taj tzv socijalizam ovde velikog traga , za nepovjerovat . Moguce da se jos aktivno radi na trovanju al nevidimo .

..bes drustveno i da treba da budemo jednaki , i da treba neki domacin da odredjuje sta ko i kako treba da radi. Pojedinac je bitan i sloboda . Jedina jednakost koja treba da bude je da svi imaju jednaku sansu pa da zivi ko kako hoce a toga nema bez razlicitosti pojedinaca i njihove slobode da budu razliciti . Bjelorusi su izgleda pametan narod al sta vrijedi kad pojedinac nemoze da ispliva i radi po svom , bez toga nema opstanka u utakmici . Pojedinac koji je nadaren i ambiciozan bi da odskoci uradi nesto novo ,veliko , svojim ili tudjim kapitalom , a ne da radi sta mu domacin kaze . Takav dabi uspio moze samo da ode iz domacinskog drustva i da se dokaze na drugom mjestu.
Probano je jednom sa drustvenom imovinom i drustvom jednakih pa nije uspjelo. Probajte opet . Briga me za drzavom i da svi imamo isto u zajednicko i udruzenja nevjerujem
 
vratili se sa lovom zbog koje vise kod nas ne moraju nista da rade i sada palamude kako je tamo tesko ziveti(zapad)
posebno ljudi oko 50 godina koji se vrate posle 15god prednjace u tome,a zaradili brdo kesa

i onda naravno tematika kako se tamo radi vise nego bilo gde i onda pogledas cinjenice a to su

prosecno radno vreme nedeljno na zapadu je 32 radna sata,kod nas je 43,5

mentalitet je cudo a kod nas ljudi i dalje zive u komunizmu
32,5 sata :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
Јел реално да овде највише тупе о западном систему они за који су чули тек кад су добили приступ интернету,а остало су чули од неког тамо. Док не одеш,видиш.сабереш и одузмеш све реално не можеш ништа тачно и конкретно рећи. Уствари можеш само ако си глуп.

Што се Белорусије тиче,Мирости је сто посто управу,имају све што смо ми изгубили увођењем западних вредности, имају своју индустрију,технику,хемију,,научне инстититуте,добре путеве, радна мјеста.чисте и сигурне градове.. Кад неко оде у Минск,види шта значи чист град,или Брест. А идите недељом поподне у Келн за време карневала,да видите западну вредност,ове године како сам прочитао преко 74 силовања. Ноћу се саплићете о игле и наркомане.

Код нас се сви равњају тиме ако кренемо ка западу да ћемо бити Аустрија,а никако да прогледају да виде какве су Румунија и Бугарска. То је наш еталон.
Бугарска по задњем попису је најгора земља по демографији у европи. Упоредимо је само са Белорусијом. Колико су Бугари у Еу? Шта им је то донело?
 
Poslednja izmena:
bukvalno nisi u stanju da napises nesto a da ne vredjas,vrlo ozbiljna tematika

palamudis kao i obicno u svakoj temi gde se javis a nista ne napises
 
bukvalno nisi u stanju da napises nesto a da ne vredjas,vrlo ozbiljna tematika

palamudis kao i obicno u svakoj temi gde se javis a nista ne napises
Шта теби да напишем,теби који мислиш да је у Европи радна седмица 32.5 радна сата. Ко ради 32.5х,рецимо у Немачкој,која занимања? И колика им је плата?
 
i onda pogledas da sam napisao prosek u evropi

kod nas je 10 sati vise

prosecna godisnja plata u bugarskoj je preko 11hiljada evra kod nas je navodno 8000

zvanicni podaci a ti palamudi i dalje i glasaj za Vucica,Dodika i Stamatovica ;)

bukvalno sam i napisao da kod nas ljudi jos zive u komunizmu i gle eto tebe
 
i onda pogledas da sam napisao prosek u evropi

kod nas je 10 sati vise

prosecna godisnja plata u bugarskoj je preko 11hiljada evra kod nas je navodno 8000

zvanicni podaci a ti palamudi i dalje i glasaj za Vucica,Dodika i Stamatovica ;)

bukvalno sam i napisao da kod nas ljudi jos zive u komunizmu i gle eto tebe
Јел реално да си толика греда. И на тараби пише п... . Да си некад и промолио нос кроз Бугарску видео би тих 11 000е просечне плате :haha:Чији просек,дај ми детаљне информације о томе шта тврдиш,мани ме података са интернета.
Ко то ради у Европи 32.5 сата колика им је плата,одакле су извукли просек?
Да ли у тим браншама можда и људи у Србији раде тај фонд сати? Општинари итд итд?
Моји радници раде 40 плус сати и то је нормалан фонд сати и да би изашли на 170 до 180 радних сати у месецу. Прековремено се плаћа наравно.
Тако да молим те објасни мени комунисти то што тако јако тврдиш?
 
Bogami moj tast u Evropi (uglavnom Belgija,Nem. Aus.) radi 10 h ,6 dana u nedelji ali ne zali se nesto preterano 😀.
 
Луле, па ако неко ради 10-12 сати колико остали раде кад је просек 32.5 сати?
И за које паре могу тај темпо да трпе.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh