Chat 14

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Isto je po meni i suziti i siriti.Stim sto je lakse sa autogenim nego plazmom zbog mase,pa i udaljenosti dizne od materijala.
 
Idealno vreme da krenete u serijsku proizvodnju.Uski setovi točkova koštaju kao zemlja na uvek pa treba iskoristiti priliku jer je lako. 😁
 
Sve sto drugi rade je luksuz, sve sto mi radimo je jer "moramo".
Prave se kuce u kojima se ne zivi svi se zbiju u 2 sobe, kupuju se traktori koji prave manje od 500rc godisnje, ide se na more zbog slikanja, o hrani da ne pricam koliko se baca, satelitske-kablovska i slicne racune da ne nabrajamo.
Sve navedeno je nekome luksuz,a nekome cilj zivota i ima ekonomsku opravdanost za to.
 
Шта је срећа, сад стварно има да уплатим лото. Промашио сам велики ексер са моторком. Вероватно франц јозеф лично закуцао ексер...
9edadfa9ba7e652258ef39d6f038247d.jpg
 
Гадно је то, непредвидиво. Дедин зет (сестрин муж) је приликом рушења куће остао без руке. Бомба је била у зиду. Не знам детаље, нисам питао никад а то се десило негде 70. их година.
 
Trenutno, jedino Lukašenko liči na takvog domaćina. Kakve strane investicije, pič.e materine, i odlazak profita stranim krvopijama.
Čovek u svojoj državi pravi sve od igle do lokomotive, glavninu hrane proizvodi u svojim kombinatima, dobri učenici, studenti, istraživaču rade u domaćim institutima. Koliko m je poznato jedini državnik koji ima svoje domaćinstvo na kome sam seje, vozi traktor, cepa drva za ogrev.
Doduše zavlači se u svaku fabriku i kombinat, maltretira lijene i bezobrazne direktore, ali zar može drugačije da se vodi domaćinstvo.
Bio nekoliko puta, video lično i nema šta da me informiše cnn novinar o nedostatku demokratije ala kao na kolektivnom zapadu.. Njima je problem što čovek njihove mafijaše ne je.e 2%..
Samo da napomenem, belorusija je država malo veća od srbije i sa, po meni, lošijim prirodnim resursima.



Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Део земље је исељен после нуклаерне хаварије и уведена је забрана боравка и било каквог рада. Мислим на део границе са украјином. 30-50 километара појас. Није мало.
 
Промашио сам велики ексер са моторком.
Знаш за ону причу када су обарали старе дрвореде по београдским улицама? Каже да су се поприлично мучили са мецима из два светска рата заривеним у стабла.

Doduše zavlači se u svaku fabriku i kombinat, maltretira lijene i bezobrazne direktore, ali zar može drugačije da se vodi domaćinstvo.
Си вид'о кад је пре по' године отишао у фабрику "Минск" мотоцикала?


Пита Луки: "Добро, шта је ту наше?"
Директор му одговара "Наш је дизајн пројект, конструкција, монтажа свих компоненти од различитих произвођача...."
Луки закључује: "Значи ништа своје?"
-"Али ми вршимо монтажу из појединачних склопова и то је такође посао...."
-"Чији је фар!?"
-"Фар је кинески."
-"Блатобрани?"
-"Блатобрани такође..."
-"Мотор?"
-"Мотор кинески."
-"Кинески?"
-"Да."
-"Па, значи да овде нема локализације (производње)? Сутра да уведу санкције, прекида се производња. Како ћеш да производиш?"
-"Ако престане производња, онда ћемо ми да правимо блатобране..."
-"Ма знам како би ви почели, а где калуп да узмеш? Одакле да узмеш 30 хиљада за калуп? Колико ти треба времена да то урадиш?.......

:ROFLMAO:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh