Chat 14

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da bi Kosovo možda bilo sačuvano polazim od toga da sada trenutno nije , a pred Djindjića je i izgubljeno .
Ja koliko sam pratio pd 2000 do 2012 Srbi na Severu Kosova su imali vise nezavisnosti, a od 2012 do sad skoro sve su izgubili i naprosto su naterani da prihvate vlast iz Pristine. E sad SNS vlast konstantno govori da je za to kriva zuti olos tj prosla vlast i da su oni izgubili i prodali Kosovo a da su oni sa Briselskim sporazumom i sad ovim novim Ohridskim ne-potpisanim sporazumom dali vise nadleznosti i slobode Srpskim opstinama, ali ja to nikako ne vidim.
I ono sto sam primetio a na sta nikada nije odgovoreno a mnogo puta je predsednik Vucic spominjao je da zeli kompromisno resenje za Kosovo.
A sta je kompromisno resenje?
 
Poslednja izmena:
Ja koštunici skidam kapu do zemlje kada sam čuo iz njegovih usta (na solidnom engleskom) govor engleskoj kraljici u bakingemskoj palati, gde joj je rekao da pamtimo kao narod sve divne stvari koje nam oduvek čine.
Tu me je onako neobavešten kupio za sva vremena, jer je izgovorio upravo ono što kao pripadnik ovog naroda oduvek osećam prema toj bagri..
Posle toga je nažalost morao završiti političku karijeru kao(za demokratski zapad) nepodoban..
Eno ga sada u koštunićima, živi mirno kao običan čovek..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
izvini ali ovo sto pises u poslednje 2do 3 strane cheta koliko sam sad ispratio su notorne gluposti :)

nije Zoran pozivao da se bombarduje Srbija tj Jugoslavija,imas intervju dat listu Harets(objavio ga Spigl) 1999godine i intervju sa BBC-iom koja su navodno izvori te gluposti a u stvari nigde se to ne pominje...naravno kasnije krece spin brigada da je on to navodno izgovorio pa cak i od Milosevica
cuj nemci ubili Zorana jer je dao amerima zelezaru,gde to nadje a i ovo kostunica postao politicki nepodoban :)
 
Što se tiče dodika, neznam kakve je pikanterije i političke bravure radio, ali je činjenica da je za njegove vladavine republika srpska očuvana uprkos težnjama muslimanskih fundamentalista da je poklope i unište.
Srbi sa obe strane drine vrlo lakomisleno anuliraju tu (po meni vrlo bitnu) činjenicu.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
Šta tu ima da se čuva kad imaš ustavom zagarantovana prava i ingerencije.Ustavom tj Dejtonskim sporazumom koji je izboren u periodu dok je on igrao košarku u Opovu.
Običan narod je samo nasjeo na njegove spinove o ugroženosti,kao oni hoće da unište RS a ja im kao nedam....svi drugi su izdajnici a ja sam Miloš Obilić.
 
izvini ali ovo sto pises u poslednje 2do 3 strane cheta koliko sam sad ispratio su notorne gluposti :)

nije Zoran pozivao da se bombarduje Srbija tj Jugoslavija,imas intervju dat listu Harets(objavio ga Spigl) 1999godine i intervju sa BBC-iom koja su navodno izvori te gluposti a u stvari nigde se to ne pominje...naravno kasnije krece spin brigada da je on to navodno izgovorio pa cak i od Milosevica
cuj nemci ubili Zorana jer je dao amerima zelezaru,gde to nadje a i ovo kostunica postao politicki nepodoban :)
Teško da ću se upuštati sa tobom u nadgornjavanje, bolje da me zaobiđeš ako ćeš da moje pisanje kvalifikuješ glupostima, a da pri tome nemaš nikakve argumente.
Napisao sam da sam lično svojim ušima preslušao šta je Koštunije rekao kraljici, i nimalo joj se nije svidelo to što je čula od njega.
Ako to sam nisi slušao, i neznaš o čemu se radi, neznam odakle ti pravo da to komentarišeš.
Da, posle toga što je rekao, otišao je u političku penziju jer je englezima rekao ono što se ne govori.
 
Šta tu ima da se čuva kad imaš ustavom zagarantovana prava i ingerencije.Ustavom tj Dejtonskim sporazumom koji je izboren u periodu dok je on igrao košarku u Opovu.
Običan narod je samo nasjeo na njegove spinove o ugroženosti,kao oni hoće da unište RS a ja im kao nedam....svi drugi su izdajnici a ja sam Miloš Obilić.
Ako je tako kako ti pišeš, pozdravljam.
Onda sam ja neinformisan i sve ovo što slušam iz političkog sarajeva je verovatno obično plašenje srba o reviziji dejtona i ukidanju RS-a(oni ne žele da izgovore Republika Srpska).
Mada, nekima izgleda nebi smetalo da postanu 'bošnjaci'..
 
Zoran ubijen jer je rekao Amerima i nemcima da kosovo ne moze tek tako postati nezavisno i albansko
Englezi od negde 2000te su bitni u medjunarodnim odnosima u 3pm,Toni Bler je bio bitan dok je predsednik Amerike bio Bil Klinton
kostunjavi je najvise i profitirao ubistvom zorana pa je prvo izasao iz vlade 2001 a 2003 oborio vladu ds-a i ostalih i zatim napravio vladajucu kolaliciju sa G17+(dinkic,labus) i SPO-NS(draskovic,velja ilic,zanimljivo da se upravo 92godine DSS na celu sa kostunjavim odcepila i ponovo obnovila kao stranka upravo jer nisu hteli sa SPO u savez da bi 10 godina kasnije,bez DS-a napravio vladu sa istim tim Draskovicem) i sto je najvaznije i najsramotnije ponovo ozivela SPS na celu sa Dacicem koji su podrzali tu manjinsku vladu u skupstini i opet ih ojacali da vec 4 godine kasnije tacnije 2008godine SPS i Dacic bira i kroji sa kime ce praviti vladu

argumente sam napisao ja a ti si tvoje misljenje da su englezi zbog nekog govora skinuli kostunicu a upravo vlada pala 2007-2008godine gde je kostunica zeleo nastavak pregovora sa EU iako je sa radikalima pravio miting kosovo je srbija itd itd
o zelezari da su nemci bili ljuti pa ubili zorana jer je data amerima mi je nivo informacije kao sto su radikali tj naprednjaci lozili i dan danas vozaju narod sa pricom da se u istoj toj zelezari topili tenkovi vojske :haha:
 
@mirosti

Ne samo da nisi obavjesten o politickim desavanjima sa ove strane Drine nego koristis izraze sa medija naklonjenih Dodiku

Svaka ti cast na znanju i majstorstvu koje pokazujes na forumu ali nemoj dozvoliti da ti spin masinerija servira pogresno razmisljanje
 
Ok kolega, svakako si upućeniji u prekodrinsku situaciju, jer tu živiš i sve vidiš svojim očima.
Meni jedino nije drago ako vidim da neko opet navaljuje na srbe i srpske zemlje, pa podržavam svakoga ko se za to bori.
Vrlo lako je moguće da političar kao političar spinuje i mrsomudi, ali sa druge strane nisu mi se sviđali ni oni što su šurovali sa muslimanskim fundamentalistima. Forum i služi da se kroz diskusiju dođe do pravih informacija i stanja stvari.
 
Zoran ubijen jer je rekao Amerima i nemcima da kosovo ne moze tek tako postati nezavisno i albansko
Englezi od negde 2000te su bitni u medjunarodnim odnosima u 3pm,Toni Bler je bio bitan dok je predsednik Amerike bio Bil Klinton
kostunjavi je najvise i profitirao ubistvom zorana pa je prvo izasao iz vlade 2001 a 2003 oborio vladu ds-a i ostalih i zatim napravio vladajucu kolaliciju sa G17+(dinkic,labus) i SPO-NS(draskovic,velja ilic,zanimljivo da se upravo 92godine DSS na celu sa kostunjavim odcepila i ponovo obnovila kao stranka upravo jer nisu hteli sa SPO u savez da bi 10 godina kasnije,bez DS-a napravio vladu sa istim tim Draskovicem) i sto je najvaznije i najsramotnije ponovo ozivela SPS na celu sa Dacicem koji su podrzali tu manjinsku vladu u skupstini i opet ih ojacali da vec 4 godine kasnije tacnije 2008godine SPS i Dacic bira i kroji sa kime ce praviti vladu

argumente sam napisao ja a ti si tvoje misljenje da su englezi zbog nekog govora skinuli kostunicu a upravo vlada pala 2007-2008godine gde je kostunica zeleo nastavak pregovora sa EU iako je sa radikalima pravio miting kosovo je srbija itd itd
o zelezari da su nemci bili ljuti pa ubili zorana jer je data amerima mi je nivo informacije kao sto su radikali tj naprednjaci lozili i dan danas vozaju narod sa pricom da se u istoj toj zelezari topili tenkovi vojske :haha:
Ok, znači trebao bih verovati tvojim opservacijama a ne onom što sam lično čuo, video i osetio tokom tog perioda.
Ništa, prekinućemo ovu diskusiju i neću se upuštati u dalju diskusiju sa tobom.
 
Ok, znači trebao bih verovati tvojim opservacijama a ne onom što sam lično čuo, video i osetio tokom tog perioda.
Ništa, prekinućemo ovu diskusiju i neću se upuštati u dalju diskusiju sa tobom.
jel realno da ja uvek krenem u raspravu zbog neke gluposti koje neko pise a ni nezna sta pise tj sta znaci sta pise

opservacija kolega mirosti je upravo to sto ti pises---Opservacija znaci posmatranje i prikupljanje podataka putem njihovog neposrednog culnog opazanja.
upravo to sto ti tvrdis da si cuo licno a govoris meni

ja ti pisem cinjenice
ozbiljna zamena teza

kako ja uvek uletim u ove rasprave nije mi jasno stvarno

aj pozz
 
Ej moj Lule . Ti ni ne znas sta su cinjenice i sta ta rec znaci . Bukvalno sve sto si o Kostunici napisao izlazilo je iz usta Cedinog pederskog lobija koje ti zastupas . Mogu svi ti protivnici Kostunice da mu ga sa postovanjem , znas vec sta . Gospodin covek . Bio i ostace dok je ziv !
 
Lepo je filozofski pricao . Realno za tri godine nista nije mogao ni da uradi . Tada nisam pratio politiku pa i ne mogu o njemu mnogo pricati . Jedino znam da nije bilo Kostunice ne bi ni promena bilo . Posle promena DS je odmah poceo da minira DSS .
juce si ovo naveo
kostunica bio predsednik
Djindjic premijer
apsolutno Ds nije mogao da minira DSS tj kostunjavog vec obrnuto ako i malo poznajes ustav,zakone i ostalo

upravo DSS nije zeleo lustraciju tj zakon koji je na kraju jedva i usvojen 2003 posle ubistva zorana koji nakon rusenja vlade od strane dss-a koja je u opoziciji tada nikad nije zaziveo---razlog sam vec naveo,sam SPS podrzao kostunicu u skupstini bez kojeg ne bi imao vecinu i ne bi imao vladu
 
Naravno da su se minirali medjusobno . Ko je vladu tada cinio . Precednik je figura a premijer vuce sve konce . U mnogim slucajevima vlada nije bila jedinstvena i zakoni su padali . Samo mi jos kazi da je i Dusan Mihajlovic radio za Kostunicu . Kroz maglu se secam da je DSS napustio tu prvu vladu . Samo ne znam koje godine . Posle DSS je glavni u vlasti od 03-07 god . Posle je u vladi sa zutima godinu dana a onda isli vanredni izbori i Tadic abolira Dacica i tako do SNS vlade i 2012 godine .
A samo da te podsetim jednu cinjenicu . Posle izbora 2007 ili 2008 vracam se kuci i slusam u kolima radio . Ukljucili stab belog Cede gde se orilo - spasi Srbiju i ubi se Kostunice . I tako neko vreme . I onda ja razmisljam lepa EU stranka sa lepim porukama i sistemom vrednosti . Tu su gejovi za mene ugasili za sva vremena . Lepo im je Anfilohije odrzao bukvicu . Uzgled on je bio rodjeni brat od Kostunicine zene . Hm zanimljivo zasto je pederski lobi bio protiv DSS i zasto su otisli u istoriju .
 
Naravno da su se minirali medjusobno . Ko je vladu tada cinio . Precednik je figura a premijer vuce sve konce . U mnogim slucajevima vlada nije bila jedinstvena i zakoni su padali . Samo mi jos kazi da je i Dusan Mihajlovic radio za Kostunicu . Kroz maglu se secam da je DSS napustio tu prvu vladu . Samo ne znam koje godine . Posle DSS je glavni u vlasti od 03-07 god . Posle je u vladi sa zutima godinu dana a onda isli vanredni izbori i Tadic abolira Dacica i tako do SNS vlade i 2012 godine .
A samo da te podsetim jednu cinjenicu . Posle izbora 2007 ili 2008 vracam se kuci i slusam u kolima radio . Ukljucili stab belog Cede gde se orilo - spasi Srbiju i ubi se Kostunice . I tako neko vreme . I onda ja razmisljam lepa EU stranka sa lepim porukama i sistemom vrednosti . Tu su gejovi za mene ugasili za sva vremena . Lepo im je Anfilohije odrzao bukvicu . Uzgled on je bio rodjeni brat od Kostunicine zene . Hm zanimljivo zasto je pederski lobi bio protiv DSS i zasto su otisli u istoriju .
prvo i osnovno ne abolira Tadic Dacica nego Dacic bira sa kime ce da pravi vladu te 2008 godine
prvi pregovori koji su bili vodjeni su bili izmedju SRS,Nove Srbije i SPS i trajali su mesec dana
naravno tu sigurno uskace zapad i da se ne stvori ponovo crveno-crna koalicija vec tada(iako smo na to cekali samo 4 kgodine kasnije,2012te) i to ona izvorna sa radikalima(SNS jos ne postoji) Dacicu se sugerise da ide u koaliciju sa DS-om i ostalima,zbog toga Tadic mora da pojede ogromno govno i sklopi taj cuveni mirovni sporazum
sve zbog DSS-a koji je vratio u zivot SPS kroz skupstinu i podrzavanjem vlade
cak je i u beogradu SPS cini mi se Antic vec potpisao koaliciju sa radikalima,dss-om i gradonacelnik je trebao biti Vucic
DSS je napustio vladu Zorana jos 2001 godine,kada je tada jos uvek nerasformirana jedinica za specijlne operacije JSO napravila mini vojni udar i blokirala auto put,kostunjavi izjavi da eto oni protestuju kao sto i svako drugi protestuje

upravo period vladanja kostunice i DSS od te 2004-2007 kao glavnog u vladi se desila vecina od onih cuvenih 24privatizacija
 
Eto jel vidis da je Djindjic vladao bez DSS bar godinu i nesto ali lustracija nije uradjena zbog Kostunice 🤣 . DDS abolirao SPS a oni podrzavali manjinski vladu a DS ih ne abolira a cine tada jaku kariku u vlasti . Privatizacije su veliko zlo bile . Mislim da je u tome i Sinisa Mali imao udela kao i Gej 17+ . Zutaci trcali da potpisu SSP sa EU a danas on pravi najvece probleme paorima . Da se razumemo . Ni DSS nije bio cvecka . Daleko od toga . Bilo je i tu sljama i olosa - Bubalo , Jocic , onaj iz Kolubare Tomic .
 
Kostunica tj DSS nije hteo da da svog predstavnika iz opozicije koji je trebao biti u komisiji,prvi i osnovni razlog zasto zakon nije mogao biti donesen...normalno da radikali i sps nisu hteli da daju svog predstavnika kada zakon upravo utice na njih ali je to mogao DSS koji je tada u opoziciji ali to nije zeleo
lustraciona komisija po zakonu 9 clanova
Troje sudija vrhovnog suda, jedan zamenik republickog javnog tuzioca, troje istaknutih pravnih strucnjaka i dvoje predstavnika parlamenta-poslanika,jedan od njih iz opozicije drugi iz vecine

a da ne pricamo da Kostunica kao predsednik uprkos glasanju stranaka Dos-a zadrzao Radeta Markovica kao nacelnika DB-a a na mestu nacelnika Generalstaba Nebojsu Pavkovica...tu je kraj svega...njega kao sto si i rekao boli bas patka,dok se mi evo 30godina valjamo u blatu

ovo o aboliranju ko je koga podigao i uzdigao od 2003-04godine ili neces ili ne zelis da shvatis

unakazaio nas blago receno a on ostao u istoriji kao predsednik i premijer sa nadimkom -neobavesteni-

steta sto je na kraju tadic i prihvatio verovatno pod ozbiljnim pritiscima da se pomiri sa sps
trebali su odmah 2008 da nas zajase zvalonja toma grobar onako radikalski sa sve seseljem na celu da nas dokrajce totalno odma a ne ovako da nas zvalonja ovako prerusen kasnije jebe deceniju i ne vadi
 
Ako je tako kako ti pišeš, pozdravljam.
Onda sam ja neinformisan i sve ovo što slušam iz političkog sarajeva je verovatno obično plašenje srba o reviziji dejtona i ukidanju RS-a(oni ne žele da izgovore Republika Srpska).
Mada, nekima izgleda nebi smetalo da postanu 'bošnjaci'..
U Ustavu,tj Dejtonu jasno piše da je revizija istog muguća SAMO uz saglasnost sve tri konstitutivna naroda!!Stvarno ne znam šta tu nije jasno.
 
Šteta što tako nešto ne stoji i za kosovo, nego samo u našem ustavu stoji da je deo srbije, pa samim tim nema neku težinu..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh