Chat 14

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Isus , ako je tačno treći dio što čitamo o njemu je definitivno lik br 1 u istoriji ljudskog roda po dobrotti , pameti i svom radu , sad dal je bio obrezan ili ne , njegova privatna stvar i obicaja u to vrijeme na tom mjestu.
 
Pa Isus je bio židov i njegovi roditelji su poštovali te običaje.
Ima običaja preuzetih iz starog zavjeta a i iz neznabožačkih religija pa i svjetovnog života.
Šta mi imamo sa tim običajem?
Ako pripadaš nekoj religiji poštuj i ne ispituj. Tako religija funkcioniše.
Zašto se Muslimani obrezuju i zašto ne jedu svinjetinu?
Ne traži istinu jer je nema. Postoje samo podatci. Informacije.
 
Bolje mu je da ne dolazi. Kakvi smo....
Sad ozbiljno. Mislim da je negdje u Bibliji rečeno nešto o tome a kaže da:
"će na kraju vremena Bog satrti sva carstva i sve vjere i postojaće samo jedna, njegova vjera".
Momo apokalipsa je nešto drugo.
 
U poslednje vreme se cesto spominje Hristov ponovni dolazak...
Šta mislite ako se to desi gde ce to biti...koji će sveti hram odabrati ili šta već...
Zanimljivo pitanje . Najlogicnije je da se vrati u Jerusalim u hram gde je sahranjen .
Diskusija na ovu temu je jako interesantna . Svako od nas je veran jer nauka koja pokusava da veru unisti nikada nece odgovoriti na pitanje : Kako nesto moze da nastane ni iz cega . Najteze pitanje u ustoriji .
 
Suđenja i kaznu propovjeda crkva. Nema to veze sa Isusom. U svem njegovom propovjedanju je oprost na prvom mjestu. Čak i kad su njega hapsili nije dozvolio da ga brane oružjem.
@MONTOJA
Tačno i zato me religija ne privlači ali o tim iznimnim ljudima je uglavnom zapisano u religijskim knjigama.
Hramovi su za pokazivanje moći i bogatstva. U njima odavno nema božanstva kojeg štuju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh