Chat 14

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nisam se dobro izrazio, do 90 g i pocetka svih gluposti
 
Kad pogledaš stari sps kadar, bivše ministre itd, sad kad daju izjave, gostuju u emisiji nekoj, ne ulazim u politiku ni najmanje, sve nekako kulturni, pametni, školovani ljudi, državni fakulteti...
Sad kad pogledaš ministre naježiš se...
Ponavljam ne ulazim u politiku...
 
Nisam se dobro izrazio, do 90 g i pocetka svih gluposti
Do 1991 je bio drugaciji Drzavni sistem. I sama Drzava je bila drugacije ustrojena. Ne moze se porediti sa 90-im i posle 2000 god ...Daleko da je bilo sjajno i bajno do 1991 godine za poljoprivrednike...jedan primer cu navesti kako su deca poljoprivrednika bila diskriminisana u tom sistemu na svom primeru: Kao tadasnji srednjoskolac koji je putovao iz Glogonja do Panceva,jedini u razredu nisam imao povlascenu mesecnu kartu za putovanje,zato sto su mi roditelji poljoprivrednici i imali su zemlju u posedu!!! I jos jednu stvar cu navesti: Bili su u obavezi da mi placaju doprinose od moje 16-e godine!...toliko o tome.
 
Koliko sam ja cuo mimo toga da je onda bilo zlatno vreme poljoprivrede,od 80 do 90,ja sam imao samo 9 godina deckic, a traktori i kombajni su se kupovali u robi. Koliko vagona kukuruza je bio 539? Starac doterao Ursusa 904 nov za 4.5 vagona kukuruza ili tako nesto,, u odnosu na ovo, a vestak su bacali to se bele njive, ispod 600 kg po kj nisu isli, bio dzabe
 
Otislo se sa teme, ali nikad decji dodatak nisam dobio zbog par hektara u vlasnistvu.
U domu zdravlja nikad pregledan ako je knjizica neoverena, jer , kako mi je receno na salteru imaju strogo naredjenje za neoverene poljoprivredne knjizice da ne primaju pacijente, dok ostali mogu i da prodju.
Da se vratimo na temu.
 
Sto se tice E agrara moje misljenje,sprema se igranka. Prvo sve ove nase poruke i pisanja neko cita u to budite ubedjeni. Znate dobro da za to imaju zaduzene stabove. E sad ja sam kupio novo e pa ako prodjem dobro ako ne, nema veze, na mehanizaciju mislim. Sto se tice subvencija mislim. Vec nas tu imaju u saci. Tema subvencije procitajte postove. Razjedinjeni smo. E sad najbitnije dovuce do aprila sa e agrarom to lose pola ljudi nema u srbiji ni interneta. E onda svevisnji izlazi i kupuje nas sa tipa sest hiljada svim gazdinstvima po hektaru, da se uplati bez obzira dal imaju e agrar. I mi lezemo na rudu svi kao i obicno. Kosova nema on sa ovim gasi pozar kupuje nas za sicu kao i obicno, ovo odloze sa e agrarom do decembra, ukradu nam celu godinu,subvencije prebace za iducu i onda izbori i oni opet krenu sa isplatama,pred izbore i opet nas kupe za sicu.
 
Kad pitaš staru babu u selu , šta je to doktor ?, reći će ljekar . Ispade da je stara baba pametnija od nas ? Otkud postaše doktori ekonomije , politike , istorije , sociologije , tehničkih nauka , šta ja znam ? Zar doktori nisu samo ljekari ? Jesam ja lud il zaosto ?
 
Koliko sam ja cuo mimo toga da je onda bilo zlatno vreme poljoprivrede,od 80 do 90,ja sam imao samo 9 godina deckic, a traktori i kombajni su se kupovali u robi. Koliko vagona kukuruza je bio 539? Starac doterao Ursusa 904 nov za 4.5 vagona kukuruza ili tako nesto,, u odnosu na ovo, a vestak su bacali to se bele njive, ispod 600 kg po kj nisu isli, bio dzabe
Postojale su zemljoradnicke zadruge. Sav promet je isao preko njih. Zemljisni maksimum je bio 10 h u posedu...mali broj ljudi je radio vise od 20-30 kj zemlje...lako je bilo izfinansirati proizvodnju u takvom ,,drustvenom sistemu"...od proizvodnje nisi mogao da odskocis ali si mogao od usluga u poljoprivredi...takodje je `postojala kreditna ,,zelena linija" koju je inflacija pojela a za koju su se opredeljivali najhrabriji poljoprivrednici.
 
I sad je diskriminacija, imas 2 jutra zemlje nema decijeg dodatka
Mislim da je 50.ari sad nema d.d.
Komsija imao od brata od strica pola hektara na sebe kao nasledstvo iako nije bilo.njegovo tako se podelili ocevi njihovi ali nikad nije prepisao na sebe. Ovaj nije dobijao 8 godina deciji dok nije pripretio da ce da proda to, ovaj odmah ga zvao da prepise na sebe i sad ne pricaju... kakvi smo ljudi 😡😡
 
Postojale su zemljoradnicke zadruge. Sav promet je isao preko njih. Zemljisni maksimum je bio 10 h u posedu...mali broj ljudi je radio vise od 20-30 kj zemlje...lako je bilo izfinansirati proizvodnju u takvom ,,drustvenom sistemu"...od proizvodnje nisi mogao da odskocis ali si mogao od usluga u poljoprivredi...takodje je `postojala kreditna ,,zelena linija" koju je inflacija pojela a za koju su se opredeljivali najhrabriji poljoprivrednici.
Ja bih ovo rado menjao za ono
 
Titule Momo. Titule. Nekad su postojali samo sveci u religijama. Sad ih ima svaka organizacija. Naravno svako svoje i onda se svade čiji je veći.
Ni standardi u religijama koje neko mora dostići nisu više isti. Postali su potkupljivi, politički obojeni. Nagrađuje se odanost onima iznad onog kojeg nagrađuju.
Šta onda reći za doktore koji liječe ekonomiju, politiku...
Znaju oni svašta a dali će propisati lijek zavisi od njihovih nadređenih a i da ga propišu mislim da bi lijek bio mnogo gorak i pacijenti ga nebi htjeli koristiti pa makar ostali bolesni do kraja života.
I tako ostaju:
Njima titule a nama nezadovoljstvo.
 
Titula se stiče sama rezultatima , nemora da se dobije "papir " koji je aktuelan . Ko npr naš deda Slavko , zvani Baltazar , pokoj mu duši , o kom sam pisao juče , prekjuče . Taj čovjek npr u našim selima ima titulu , spontanu , šta vrijede te titule ako narod nije verifikovao?
 
Tako bi trebalo ali došli smo do toga da oko si poslušan i imaš papir možeš daleko dogurati.
Za ostale varijante potrebno je vrijeme da pokaže od kakvog je materijala neko otkovan a to u ovom ubrzanom svijetu ne ide.
Nekad je čovjek radio i od rada živio. Sad zadužujemo i unuke, ne samo država već pojedini ukućani, da bi dans uživali.
Cijeli svijet živi na kredit. Ko će tu koga da zajebe nije mi jasno. Nisam ekonomista a ni doktor. :osmeh:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh