Chat 14

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
E agrarom ništa neće biti rešeno, ni jedan problem u poljoprivredi se neće rešiti. Kapacitet ministarke i rad ministarstva uopšte ne deluje kao da ima kapacitete da reše bilo šta, a kamoli da problem predvide i reše pre nego li nastane. Situacija je mnogo gora nego što mislite. Niko nama ne kaže idemo ka tome da subvencija po hektaru bude 200e, 100l po hektaru regresirane nafte, to je cilj i stižemo ka njemu za 3 god. Ministarka izjava za visinu subvencija, u ovom trenutku ne mogu da vam kažem da li će biti 4000, 8000 ili 9000. Sve tri opcije su loše. Još jedan pokazatelj, zavod za poljoprivredu vija poljoprivrednike po selima, imaju normu 150 ljudi dnevno. Pa šta imaju da nas jure, kome treba pomoć zatražiće je, ne moraju nikog da jure
 
Nedeljko da li možeš ovde da napišeš šta je još bilo na tom sastanku? Mislim ako je bilo još nešto bitno za poljoprivrednike. Bilo bi OK da i nas ovde upoznaš sa dešavanjem na ovom sastanku. Da ako nekako može i mi damo sud o tome šta ste tamo pričali. Hvala.
 
Nedeljko da li možeš ovde da napišeš šta je još bilo na tom sastanku? Mislim ako je bilo još nešto bitno za poljoprivrednike. Bilo bi OK da i nas ovde upoznaš sa dešavanjem na ovom sastanku. Da ako nekako može i mi damo sud o tome šta ste tamo pričali. Hvala.
Prvi deo sastanka je bio upoznavanje, tu je ništa nismo pritiskali. U drugom delu su počela nezgodna pitanja. Fascinantno je što nema odgovor ni na jedno pitanje. Na šta će se potrošiti budžet, kaže 38 milijardi na direktnom davanju, ok, ajmo da vidimo koja su to davanja. Kaže ministarka: U ovom trenutku to ne znam , videćemo kada se registrujete na e agrar. Na jedno prosto pitanje, koliko će biti direktna davanja po hektaru, kaže ona 4000,8000 ili 9000. Iskreno očekivao sam više. I mislim da zaslužujemo više.

Kada se završio razgovor, ministarka je prva izašla, a njen šef kabineta, koga znamo još od Nedimovića, je ostao još malo. Ja mu kažem Marko, na šta ovo liči. Ministarka se sastaje sa raznim nekim udruženjima, koja te sastanke koriste za promociju. Nama promocija ne treba ali smo očekivali više. Njegov komentar je: Dajte Ministarki vremena.

Ladno došla na mesto ministra i traži da joj damo vremena.
 
Samo imenovanje osobe koja nema veze sa poljoprivredom na mesto ministra dovoljno govori o namerama države. Posle onakve suše i godine koja je sve satrla ministarstvo nije pružilo nikakvu pomoć niti ima bilo kakav plan za dolazeću sezonu. Ne treba biti mnogo pametan da bi zaključio šta očekuje poljoprivrednike u budućnosti. Moje mišljenje je da će subvencije biti minimalne kao i do sada 4.0000/ha a e-agrar treba da pomogne da se i taj ponižavajući iznos isplati što manjem broju ljudi.
 
Мало емаптије па жена је у питању, треба јој дати времена да се прешалта на мушке потребе новце конкурсе и гвожђурију😂
 
O svemu odlucuje Vucic i sa njim treba pregovara ti kakvi ministri on je spasilac agrara bez zezanja tako je kako je. Trenutno se dobija na vremenu odlazi se obaveze jer izgleda nema para. Za sad ministarka stvarno treba da se uhoda i upozna sa materijom ali se gubi dragoceno vreme za poljoprivredu. Na pragu je setva da bi se odradila kako treba neophodna su sredstva pare uz minimalnu kamatu a tesko da ce biti 1 posto verovatno oko 5 posto u dinarima ali sto pre da krene da bi se izbeglo zaduživanje ko zelenaša i setva uradila. Sledeća stavka isto bitna je nafta jako hitno i to ako ne ukinu ovu na agro karticu barem da izdaju ljudima te kartice i da ih aktiviraju i ako moze kolicina 3 puta 60 l bez seckanja jer licno mislim da nafta po 100 din je daleki san isto kao 300 e po hektaru. Da blokiramo celu srbiju to je samo san daj da se dobije neki minimum a u ovoj situaciji to ce biti maksimum.
 
Nedeljko ako ona nije imala odgovore ili nije imala šta da kaže, da li ste vi izneli neke svoje stavove ili zahteve u vezi naše "muke" zvane bavljenje poljoprivredom?
 
Nedeljko ako ona nije imala odgovore ili nije imala šta da kaže, da li ste vi izneli neke svoje stavove ili zahteve u vezi naše "muke" zvane bavljenje poljoprivredom?
Sve je rečeno. Prošlog puta smo se obraćali ministru u tehničkom mandatu. Ovog puta ministarki kojoj treba vremena da se uklopi. Zaslužujemo mi bolje od ovoga
 
Moje mišljenje je da od e~agrara neće odustati nikako, jel je tu mogućnost da se broj korisnika direktnih davanja drastično smanji.
Zato i ne zna iznos direktnih davanja, sve zavisi od broja gazdinstva koja su upišu u e agrar...
To je neverovatno koliko nestručni ljudi vode ministarstva pa i ovo naše...
 
Normalno kada naša ministarka nema veze sa poljoprivredom,postavljena je tu zbog eagrara i to je to.
 
Koliko je nas takvih, i nije samo 2 godine, ja sam 81 g, i do 90 ih je bilo koliko toliko normalno, posle na ovamo katastrofa, uzeli su mi najbolje godine, sve u nekoj strepnji, grcu. Dobro smo i mi normalni sta smo sve preturili i preturamo preko glave
 
Koliko je nas takvih, i nije samo 2 godine, ja sam 81 g, i do 90 ih je bilo koliko toliko normalno, posle na ovamo katastrofa, uzeli su mi najbolje godine, sve u nekoj strepnji, grcu. Dobro smo i mi normalni sta smo sve preturili i preturamo preko glave
:ROFLMAO:Koji bre normalni 90-ih!? Tih godina poljoprivrednike sistem nije prepoznavao osim za placanje poreza!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh