Chat 12

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Опет ти са снимањем:). Припази на објављивање снимљеног. Не знам да ли је то допуштено.

Иначе, мене су звали пре неких 7 дана, али из СНС. Истовремено звони и мобилни и фиксни. Саслушам како лепо цвркућу...и кажем, добро довиђења. До сада нису поново звали...али мислим да хоће.
 
Za mene, napominjem za mene, Milan Stamatovic zasluzuje sansu, cisto na osnovu onog uradjeno tamo gde je on sef. Branka Stamenkovic je takodje izuzetno pametna zena.
Стаматовић је са Сашом Радуловићем. Шта кажеш на то?

Питам јер многи навале како је Радуловић био „вучићев министар“. Мада не знам чему таква примедба. Не видим да се мува последњих година по разним телевизијама (што је иначе поуздан знак да га неко спрема за неку функцију) и годинама указује на злоупотребе власти.

Иначе, Стаматовић се није кандидовао...па ако би гласао за њега, мораш за Суверенисте јер је он на тој листи.
 
Ako je retorika navedi sta nije tacno? Ako nemas neki konkretan odgovor upravo ti pravis tu retoriku sa pinka, al mislim da ti to ne mozes da shvatis, postoji tu jedan ogranicavajuci faktor.
Kako da ti navodim šta nije tačno, kad ti ništa nije tačno.
Sad treba svako pitanje da elaboriram da bi ti meni rekao kratko "nije tačno" pa odpočetka.
Ja nemam taj podanički mentalitet da se klanjam veličinama i da prihvatam šta se priča na TV.
Dovoljno godina imam da sam video: šta je bilo, kako je sada, a ako se nešto ne promeni, mogu pretpostaviti kako će nam biti.
 
Стаматовић је са Сашом Радуловићем. Шта кажеш на то?

Питам јер многи навале како је Радуловић био „вучићев министар“. Мада не знам чему таква примедба. Не видим да се мува последњих година по разним телевизијама (што је иначе поуздан знак да га неко спрема за неку функцију) и годинама указује на злоупотребе власти.

Иначе, Стаматовић се није кандидовао...па ако би гласао за њега, мораш за Суверенисте јер је он на тој листи.
Radulović je covjek koji treba dosta bolje da prolazi nego sada. Bio je ministar i vidio sta se radi i digao sidro i svesno otisao na marginu. Covjek koji je izuzetan ekonomista i vlasnik uspesnih firmi i u De i u Americi. Mogao je da jase do dan danas a nije. Ne vidim sta bi neko imao protiv njega. Al posto imamo ovakve kao brka45 i lule i ostali pioniri jahace ove dve sekte srbijom jos dosta godina. Sa takvima nema razgovor tezama i cinjenicama jer eto znaju i to je to.
 
... bi da su svi ti JNA generali fukare koje su vise brinuli kako da povuku namjestaj iz luksuznih stanova a ne kako da vode rat i spasu vojsku. To sto je drugi neko napisao kako JNA staresina odlucuje gde da ode i da li su bili u ratu,ne da nije bio u ratu nego nije prosao kraj ratista.
Covjek koji je izbjegao svako ratiste od 90 do dan danas a naziva se vojnim staresinom je sve samo ne covjek...
Pfff, činjenice. Samo što tada nije bio general. Al posle jeste. Ma nema veze, to je valjda isto. Nego izdajnik i dezerter.
A kad smo kod toga, gde je tačno bio 90, 91....99. na kom mestu u službi?
Nemaš pojma. Al znaš da je izdajnik i dezerter.
 
Ajde da vidimo realno ko je taj Ponoš. Taj čovek ozbiljno pretenduje da nam bude predsednik. Ne može to paušalno on je ovakav ili onakav. Mora da se tačno zna šta i kako.
Za Vučića znamo ko je i šta je.
Mišu Vacića nemamo potrebe komentarisati i ostale.
 
Брко зашто је он жив а држава му се распала није спасио народ није сачувао територију није сачувао државу која му је све дала сви официри јна су требали да изврше САМОУБИСТВО јер за ништа и нису био је у книну али његов шогор је агим чеку мислиш да није обавестио Жути нису опозиција вучку јер да јесу гањао бих их због пљачке док су могли ове лопове држи као ето они су му противници да може народу да каже е то видите ковам је друга страна сероња неда поштеним и млађим да му буду конкуренција понош му није никаква конкуренција ја незнам никог ко ће гласати за њега а маторци ће за вучка јер једноставно неда му дође поштен против кандидат
 
Radulović je covjek koji treba dosta bolje da prolazi nego sada. Bio je ministar i vidio sta se radi i digao sidro i svesno otisao na marginu. Covjek koji je izuzetan ekonomista i vlasnik uspesnih firmi i u De i u Americi. Mogao je da jase do dan danas a nije. Ne vidim sta bi neko imao protiv njega. Al posto imamo ovakve kao brka45 i lule i ostali pioniri jahace ove dve sekte srbijom jos dosta godina. Sa takvima nema razgovor tezama i cinjenicama jer eto znaju i to je to.
Hajde i da glasamo za tu opciju,slažem se.Koliko misliš u procentima da će dobiti glasova.I šta onda.Kada ima 15 opcija za parlamentarne i 5 za predsedničke.Kako se može očekivati u tom slučaju rezultat koji bi mi želeli.A još kod vlasti svi instrumenti logistike.Potrošiše para i para za vožnje autobusima.Verujem da Novosađani nikad nisu videli voz pa svi pohrlili da vide.Na žalost-to nam je budućnost.Kada shvatimo da na izborima ne možemo srušiti SNS-biće nam mnogo lakše.
 
Radulović je covjek koji treba dosta bolje da prolazi nego sada. Bio je ministar i vidio sta se radi i digao sidro i svesno otisao na marginu. Covjek koji je izuzetan ekonomista i vlasnik uspesnih firmi i u De i u Americi. Mogao je da jase do dan danas a nije. Ne vidim sta bi neko imao protiv njega. Al posto imamo ovakve kao brka45 i lule i ostali pioniri jahace ove dve sekte srbijom jos dosta godina. Sa takvima nema razgovor tezama i cinjenicama jer eto znaju i to je to.
Ево ту се слажемо у мишљењу. Али и за Радуловића постоји повика како је он исти као и ови јер је био „вучићев министар“. И сиротиња раја се прими на те **greška, нажалост...

Али ту треба додати и оно важније и човек је то лепо објашњавао...само раја верује „иформеру“ и сличним г....ма. Саша Радуловић је сарађивао са Верицом Бараћ и полицијом у вези са злоупотребама власти. Да би га удаљили од тих случајева, понуђено му је место министра.

Е, тек када је видео каква је то банда, дао је оставку. И јавно је говорио о многим злоупотребама.

Али народ верује „иформеру“ и Вучићевим лајавцима.



ПС

И на исти начин је и кренула ова расправа о Здравку Поношу. Е ту се не слажем са мишљењима да је он изјавио да је почињен геноцид (јер то није тачно...и не говоримо о новинским чланцима где је неки новинар „досолио по потреби“ него постоје видео снимци и чује се шта човек говори).

Иначе о Поношу не говорим навијачки него о чињеницама, како их ја схватам...а Понош је са „жутима“ дошао у сукоб (и зато је смењен), када је зубар био министар војни и Понош је указао на ненаменска трошења новца (еуфемизам за пљачку) и мислим да је посебан осврт био на ваздухопловство (мислим на основу неких података које сам читао, али ово немој узети као тачан податак).

Тако да, по старом обичају, мора неко и на њега да пљује јер их је очепио. Наравно, ако некога занима може истражити по интернету...има података, свакако.
 
Radulović je covjek koji treba dosta bolje da prolazi nego sada................. Ne vidim sta bi neko imao protiv njega................

Na pitanje kakav stav ima o ratu u Ukrajini odgovara kako je to u stvari rat Rusije i NATO-a .
Meni je to zasmetalo , jer je izvrdao odgovor , a za ono kad je napustio ministarsku fotelju samo respect .
Nekoliko puta pomenuste Ponoša , on mi
je zanimljiva opcija , zna li ko kakav je njegov stav po pitanju gore pomenutog oružanog sukoba ?
 
Na pitanje kakav stav ima o ratu u Ukrajini odgovara kako je to u stvari rat Rusije i NATO-a .
Meni je to zasmetalo , jer je izvrdao odgovor , a za ono kad je napustio ministarsku fotelju samo respect .
Nekoliko puta pomenuste Ponoša , on mi
je zanimljiva opcija , zna li ko kakav je njegov stav po pitanju gore pomenutog oružanog sukoba ?
Izjavio je da bi Srbija trebala da uvede sankcije Rusiji.
 
Na pitanje kakav stav ima o ratu u Ukrajini odgovara kako je to u stvari rat Rusije i NATO-a .
Meni je to zasmetalo , jer je izvrdao odgovor , a za ono kad je napustio ministarsku fotelju samo respect .
Nekoliko puta pomenuste Ponoša , on mi
je zanimljiva opcija , zna li ko kakav je njegov stav po pitanju gore pomenutog oružanog sukoba ?
А шта је погрешно рекао?
Izjavio je da bi Srbija trebala da uvede sankcije Rusiji.

Где и када је то изјавио, али да чујем његов глас, а не „мишљење“ ДЈ Вучићевића и остале гамади.

Чак и DW који је не баш објективни западни медиј каже нешто другачије.

https://www.dw.com/sr/srbija-podrška-ukrajini-bez-osude-rusije/a-60925893


ПС

Ево нешто мало занимљивог о господину Здравку Поношу, па има „полазног“ материјала за истраживање...ко нешто сумња.

https://luftika.rs/ko-je-zdravko-ponos/
 
А шта је погрешно рекао?


Где и када је то изјавио, али да чујем његов глас, а не „мишљење“ ДЈ Вучићевића и остале гамади.

Чак и DW који је не баш објективни западни медиј каже нешто другачије.

https://www.dw.com/sr/srbija-podrška-ukrajini-bez-osude-rusije/a-60925893


ПС

Ево нешто мало занимљивог о господину Здравку Поношу, па има „полазног“ материјала за истраживање...ко нешто сумња.

https://luftika.rs/ko-je-zdravko-ponos/
Cuo sam iz njegovih usta na intervju na tv. Probacu da nadjem.
 
Ja znam da je radulovic bio vise od 11 puta stecajni upravnik.
Takodje znam da secerane u zlaaatno doba nisu imale vise od 2500 zaposlenih sa sve sezoncima.
A takodje svi znamo da su nam gospoda iz 90tih sredila sankcije pa dzabe sto je Ei Nis proizvodio telefone kada nije imao kome da ih proda. Mislim da svinjari iz doba svinjske kuge znaju takav osecaj.
Apsolutni je kontinuitet od kraja 80tih do 2000tih pa do sadasnjosti sto se tice krcmljenja imovine. Jedni odradili sankcije i prekrajanje granica, obezvredili valutu i rad, drugi doterali do kraja pod stecaj, treci prodali imovinu za sitnu lovu, cetvrti doveli druge gazde i poklonili zemljiste i radnike. Cetvrti ce ako ostanu na vlasti kanda da zakuvaju neki pad valute pa da se resetujemo na redove za hleb i gorivo pa cemo tako obezbediti prednost u odnosu na kineze i rad za saku rize jer vec duze vreme imamo jeftiniju radnu snagu od njih.
Nikada mi necemo ziveti normalno. Nikada! Stedelo se u markama pa marka osla, dosao euro u pola vrednosti opet pao dinar, pao dinar zbog korone, jos vise pao zbog rusije i ukrajine. Nema nama sigurne buducnosti
 
Sto se tice vucka.
To je dobar poznavalac nase dupelizacke jajarske nacije koja je i svog kralja ubila. Od pocetka vlasti je kupovao **greška za kesu makarona i litar ulja. Jedino sto nas narod od svega voli najvise je mufte ili sto bi romi rekli - mule. Muletine nam daj i sve moze. Rodjenog brata bi prodali, kuma bi ubili. Pre koliko godina izbila masovna tuca oko sadnica japanske tresnje. Daaj meni 20sadnica, nema veze sto nemam gde da sadim. Tito je isto znao nas kriptonit pa davao kredite i pomagao. Ovaj sad daje lovu na racun i svi srecni. Nema veze sto ce to da vrate desetostruko. Samo daaaj! Daj sendvica! Daj posao u drzavnoj firmi. Nema veze sto necu imati vecu platu od 40keka, bitno da nista ne radim.
Titini veliki komunisti dosli u Vojvodinu, dobilo zemlju i svi povadili knjizice. (Cast izuzecima). Cupali se brci nepodobnima i otimalo iz magacina i obora.
Sad se i to prodalo jer nema love bez rada. Sad ce potomci da dobiju kuce od drzave i odmah bravo vule niko kao ti. To sto je ćaća rasprodao sve pa nemas leba u crevu, to ne pricamo. I opet ce i to za koju godinu prodati i opet ce neki vule da daje gotovanima iz tudjeg dzepa. I tu cast izuzecima. Ne daj Boze nedace pa da moras prodavati. Ti isti zakleti komunisti zadenuli kokarde devedesetih i hali-gali "oni bili katolici a ja pravoslavac". Sve u svojoj homogenoj sredini. Cerupa se svakih 10god iznova i iznova.
Kao jedan tu meni blizak sto mu otac dobio zemlju kad je dosao pa kad je otac umro on pootimao sestrama sve sto je mogao. U firmi radio pa svirao k"rcu, nece on da mu drugi bude gazda, uzeo otpremninu pa kupio krave. Islo dok je islo al dzabe trulez voli mufte pa i to rasprodao. Tesko mu. Odhranio sina gotovana sto mu ni casu vode nece doneti. Sin 50pari patika a spava na babinom kaucu u sobi. Otac sad prodao i tu zemlju pa pazario stan sinu jer gotovan nema u vaspitanju da mora raditi. Sad se otac pojede ziv sto sin ima zemlju na sebi pa ne moze da izvuce koji dinar od drzave za prvu nekretninu jer je i tu zemlju otac preoteo sestri rodjenoj pa pisao na sina.Vrhunac svega dosao taj "otac" mojoj majci pa prigovara "sto se vi penzioneri bunite kada ste dobili 100€" a zaboravio da su mome ocu skidali do smrti 3500din od penzije svaki mesec zbog vuletove ekonomske mere. Ko ce to njemu da vrati? Otac je preminuo. Zaadjenu penziju u koju je dospeo kroz invaliditet.
Da se razumemo, nisu mi uopste doseljenici sa sredine proslog veka ciljana grupa. Obe strane su mi dosle sa planine. Jedni iz Like, drugi iz Bosne. Prvi su otkupili kolonizaciju od bivseg solunskog borca i dosli na kupljeno a drugi dosli praznih ruku jer pradedu oklepali sibicari na zeleznickoj stanici pa ostatak svog veka po nadnicama sticali.

Opet pisem po stoti pu - to sto daje fukara sa vlasti neka poda mami svojoj i ocu svome, onom istom titinom pukovniku i generalu. Fukara sa 0 radnog staza van fotelje. Grebator nisam, niti mi je iko bio ali protiv dupelizanja i sendvicarenja jesam.
 
Ja znam da je radulovic bio vise od 11 puta stecajni upravnik.
...
Врло вероватно али ме занима шта је ту проблем питам зато што и то користе против њега (и то много јер немају ништа друго)...

Добро, користе и трагичну погибију његовог оца у злочину у Добровољачкој. Тако да је „крив“ што је мучки убијен.
 
Е ту је фора и чему је крив стечајни управник а том подмуклом пропагандом се ослободе они који су довели до стечаја.

То ти је као да ти и ја прихватимо кривицу што су нас злочинци бомбардовали. Да ли се осећаш кривим за бомбардовање...ја не...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh