Chat 12

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Па са тим поношом ни је не би ишао на тв дуел. Један дезертер и издајник да нам, води државу мислим да би било превише. Још понош у пм,...
Ne pratim biografije, ali pomenu dezerter. Otkud to?
 
Па где је дотична персона била када је требало бранити Книн и своје родно место или родну груду?
 
I gde su otišli svi vojno sposobni muškarci iz Knina? Zašto nisu izginuli braneći?

I gde smo bili nas dvojica kad su šiptari i nato ulazili u Srbiju, tj. KiM? I gde smo sada, zašto ih ne isteramo sa naše zemlje?

I zašto izdajnik Pavković nije oborio bar 500 avinona iznad KiM kad je bio komandant?
 
Па јесу распродаше све живо што је могло да се прода. Дошли смо на то да смо туђини у својој земљи. Јбт па само у мом граду који је био један од већих индустријских градова у старој Југи и запошљавао преко 30000 људи сада је спао на то да тренутно ради пар хиљада, а можда ни толико. Витал стоји не ради има свега 120 радника, а некада 1200.Карнекс са свим економијама и преко 7000 радника сада има нешто око 1000. Шећерана са 3000-4000 радника једва око 500 са кампањцима. Тривит млин једини млин где мишеви и пацови цркавају од глади. Да не набрајам остале "успешне" приватизације из доба жуте колоне. А да су нашли празне касе после Слобе чисто сумњам једино су тада и биле пуне. Имали робне резерве које су увек биле доступне, дворишта пуна марве, а данас краву, свињу или неку другу крупну марву ни у золошком врту не можеш наћи да виде деца.
 
I gde su otišli svi vojno sposobni muškarci iz Knina? Zašto nisu izginuli braneći?

I gde smo bili nas dvojica kad su šiptari i nato ulazili u Srbiju, tj. KiM? I gde smo sada, zašto ih ne isteramo sa naše zemlje?

I zašto izdajnik Pavković nije oborio bar 500 avinona iznad KiM kad je bio komandant?
Био сам где и сада када је почела агресија отишао сам и пријавио се у добровољце где су ме исмејали сви јер сам имао 18год. рекли ми иди кући кад дође ред на тебе знај да смо отишли у ку, рац. А немогуће да није војно био распоређен у своју родну груду и у опште нигде преко Дрине? Војна му каријера, почиње тек после 2000год.???
 
Odakle ti to da mu vojna karijera pocinje posle 2000te?
Aj malo samo se informisi pre nego sto napises nesto
 
Да од 1986год војно лице, а прво учешће у рату тек на Косову и Метохији??? Прохујало са вихором од 86. па до 99.? Па шта је дотични радио до агресије 1999.???
Али пошто је то твој председнички кандидат нећу га више спомињати није вредан спомена, бар за мене одма да се оградим.
 
Ha, na wiki piše kad mu vojna karijera počinje. A počinje odmah kao pukovniku.
Ajde malo ono 2+2... mislim... daj...

I za ovo dobrovoljac 18 godina. Svaka čast. Ali nisu te ismejali, nego ti lepo rekli gde ti je mesto, loše si ih tada shvstio.

A jesi li posle toga uopšte i služio vojni rok? kad pišeš kako se čudiš da vojno lice nije samo odlučilo šta i kako?
 
Био сам где и сада када је почела агресија отишао сам и пријавио се у добровољце где су ме исмејали сви јер сам имао 18год. рекли ми иди кући кад дође ред на тебе знај да смо отишли у ку, рац. А немогуће да није војно био распоређен у своју родну груду и у опште нигде преко Дрине? Војна му каријера, почиње тек после 2000год.???

Чини ми се да изговараш шешљевско - вучићевићевску причу а у корист Вучића...па и он је радикалско чедо и ратни хушкач, а све на штету српског народа (видели смо где су Срби које су Шешељ и Вучић бранили).

Како је Понош могао бити распоређен као официр ЈНА ако се ЈНА повукла са територија тада признатих држава. Тек твој прича и виђење би били додатно уље на ватру свих оних који сматрају да су само (и искључиво) Срби били криви за све те ратове. Знаш ли нетачну причу да је ЈНА била „окупаторска“ иако је била на територији своје државе. Када су западни смрадови, брже боље признали отцепљене државе, ЈНА се повлачи са њих.

Зато, прво мало размисли о чему говориш и немој да ти узор буде информер.



ПС

Иначе, Понош је господин у сваком смислу у односу на фукару која је „врховни командант“ који је напунио гаће када се указала прилика да брани своје ставове, очи у очи, са Поношем.

И издајник је „врховни командант“ пуних гаћа и он је издао где год је могао. Хајде, сада, наведи где је и шта Понош издао...

Иначе, Шешељ ти се није кандидовао, али је подржао издајника Вучића...“јербо“ закључујем да си вадикав...на челу са ДЈ. Вучићевићем и Жељком Митровићем...
 
Уфф сад сам и вадикав, е јбт па што вам је битно за кога ћу гласати? Да ли је мој глас толико битан коме ћу га дати??? Ето ако вас баш интересује ко је мој кандидат један рибљи котлић спремите, а ја доносим пиће и онда "фаце ту фаце" што би рекли да зборимо. А искрено јеб,е ми се и за вучка, шекија и поноша они су своје показали и доказали мени довољно да схватим ко су и шта су. А иначе информер ни у пећку не би узео да заложим радије би се смрзавао. Мој циљ је увек нешто ново никад се не враћати на нешто старо, а лоше.
 
Sam si se zakopao,da si rekao iz prve kao sto i jeste glasam za vucica i gotovo,sad opet neka filozofija navodno glasam za nove ovo ono -idi mi dodji mi- i to

A ovo o Ponosu sto si pisao ne vredi ni komentarisati,jednostavno neznanje...isto kao sto si napisao da ces biti zadovoljan da tvoj kanditat predje cenzus i udje u vladu,potpuno neznanje cak i o samom glasanju a kamoli necem vise od toga...
 
Ni mene ne zanima za koga ćeš glasati.
Zanima me zašto si pisao ono što si pisao i zašto kad si već pisao o tome nećeš da odgovoriš na pitanja u vezi toga?
 
Sam si se zakopao,da si rekao iz prve kao sto i jeste glasam za vucica i gotovo,sad opet neka filozofija navodno glasam za nove ovo ono -idi mi dodji mi- i to

A ovo o Ponosu sto si pisao ne vredi ni komentarisati,jednostavno neznanje...isto kao sto si napisao da ces biti zadovoljan da tvoj kanditat predje cenzus i udje u vladu,potpuno neznanje cak i o samom glasanju a kamoli necem vise od toga...
Ок како ти кажеш пошто си видовит и све знаш живи у својој илузији.
 
Ni mene ne zanima za koga ćeš glasati.
Zanima me zašto si pisao ono što si pisao i zašto kad si već pisao o tome nećeš da odgovoriš na pitanja u vezi toga?
Што јел ти понош брат, рођак па сам и тебе увредио што сам рекао да је дезертер? Кажеш војска се повлачила није учествовала у рату у Крајини, а ко је учествовао како су људи одавде тамо гинули? Сви били добровољци па ишли да гину?
 
Уфф сад сам и вадикав, е јбт па што вам је битно за кога ћу гласати? Да ли је мој глас толико битан коме ћу га дати??? Ето ако вас баш интересује ко је мој кандидат један рибљи котлић спремите, а ја доносим пиће и онда "фаце ту фаце" што би рекли да зборимо. А искрено јеб,е ми се и за вучка, шекија и поноша они су своје показали и доказали мени довољно да схватим ко су и шта су. А иначе информер ни у пећку не би узео да заложим радије би се смрзавао. Мој циљ је увек нешто ново никад се не враћати на нешто старо, а лоше.
Ма друже није уопште битно за кога ћеш гласати. То је твоје право и закони ове државе ти гарантују право тајности у том погледу. Битно је оно што говориш а по овом твом одговору, то је без покрића.

И твој одговор је само „политички коректан“ а то је изговор за прави одговор који гласи: појма немам. Изговорио си тешке речи и „очи у очи“ би хватао на галаму а питање је једноставно: шта је то издао Здравко Понош?


ПС


И шта је то старо али обавезно лоше када си написао у некој од претходних порука да су раскрчмили што је од Слобе остало. Па како је то лоше, ако је било и нечег доброг? То ме подсећа на приче задртих патриЈота који увек говоре да је комунизам за све крив и ништа није ваљало. Чињенице су међутим другачије. Комунизам је свакако лоша замисао и наш комунизам није ваљао и због тога што је дошао у крви и отишао у крви – није оставио ништа политички и државнички добро...али одакле они комбинати и сличне „трице“ које спомињеш (твоја порука од само једну страницу пре и само пар сати раније)? Тако да ни ту ниси баш нешто доследан.
 
Sam si se zakopao,da si rekao iz prve kao sto i jeste glasam za vucica i gotovo,sad opet neka filozofija navodno glasam za nove ovo ono -idi mi dodji mi- i to

A ovo o Ponosu sto si pisao ne vredi ni komentarisati,jednostavno neznanje...isto kao sto si napisao da ces biti zadovoljan da tvoj kanditat predje cenzus i udje u vladu,potpuno neznanje cak i o samom glasanju a kamoli necem vise od toga...
A sta je to istina o njemu,eto mene zanima? Kakve to on ima karakteristike da ga ti zastupas ovde da bude najbolji od svih kandidata?
 
Што јел ти понош брат, рођак па сам и тебе увредио што сам рекао да је дезертер? Кажеш војска се повлачила није учествовала у рату у Крајини, а ко је учествовао како су људи одавде тамо гинули? Сви били добровољци па ишли да гину?
Sad ja onda tebe da pitam: a jel te Ponoš uvredio lično da o njemu pišeš neistine?
Ovaj drugi deo poruke neću odgovoriti jer nema smisla i uzaludan je trud i pokušaj u skretanju teme sa prvobitnog prozvanog, jer se dobro zna da niko odavde nije išao tamo da se bori.
To što namećeš kao neku istinu nije istina, nego neko tvoje poimanje stvarnosti, ili još bolje neka težnja da se trenutno lično viđenje događaja pretoču u opšte prihvaćenu istinu, koja naravno ne postoji, a u poimanju ni jednog jedinog argumenta nametne u raspravi.
 
Ма друже није уопште битно за кога ћеш гласати. То је твоје право и закони ове државе ти гарантују право тајности у том погледу. Битно је оно што говориш а по овом твом одговору, то је без покрића.

И твој одговор је само „политички коректан“ а то је изговор за прави одговор који гласи: појма немам. Изговорио си тешке речи и „очи у очи“ би хватао на галаму а питање је једноставно: шта је то издао Здравко Понош?


ПС


И шта је то старо али обавезно лоше када си написао у некој од претходних порука да су раскрчмили што је од Слобе остало. Па како је то лоше, ако је било и нечег доброг? То ме подсећа на приче задртих патриЈота који увек говоре да је комунизам за све крив и ништа није ваљало. Чињенице су међутим другачије. Комунизам је свакако лоша замисао и наш комунизам није ваљао и због тога што је дошао у крви и отишао у крви – није оставио ништа политички и државнички добро...али одакле они комбинати и сличне „трице“ које спомињеш (твоја порука од само једну страницу пре и само пар сати раније)? Тако да ни ту ниси баш нешто доследан.
Прво не видим шта је теби тешка реч рекао сам спремите рибљи котлић, а ја пиће и да причамо очи у очи? Нисам имао неку лошу намеру већ да се дружимо и да зајебемо политику и политиканство. Што се тиче "трица" о комбинатима па није их Слоба продао већ жути када су дошли на власт све до једнога, а ако муслиш да је то био паметан потез свака ти част. Па шећерана је продата за 3 ЕВРА пуна до чепа шећера односно цњла њихова госишња производња је отишла за 3 ЕВРА и ти мислиш да је то паметан потез??? Где је преко 3000 радника остало без посла то је по теби нормално??? Вероватно, ниси радио у ни једноме комбинату па ти шиштала јаја што људи остадоше без посла и што се крчми нешто што је опстало и вредело у ратним расулима.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh