Chat 12

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Славко, сасвим је могуће да ниси испратио причу до краја: те граничаре на црноморском острву Змијниј који су одбрусили "Руски броду, метемо те на к....", поменуо је сам Зеленски и објавио свету да су погинули смрћу храбрих, свих 13 њих и одликовао их је орденом хероја Украјине.

А десило се то да је острву пришао брод руске црноморске флоте и тражио да се граничари предају, јер ће у противном ови запуцати на њих. Граничари, них осамдесет и нешто, не тринаест, ни метка нису опалили, нико није погинуо у борби, предали се Русима, ови их бродом одвели до Севастопоља, на'ранили, напојили, дали им да се јаве кући да су живи и ено их седе тамо, чекају да их попуштају кући кад престане пуцњава. Поента је да нико није погинуо да би послужио као тема дана у медијима, већ су сви живи, повређеног ега, али живи и даље.

Зорге druže, ne želim da verujem ni u jednu od te dve verzije, nisam (sreća moja) bio tamo, nisam video svojim očima a godinama ne verujem više ni u sve što vidim svojim očima, poenta je u poruci, još jednom kažem da je ta poruka za sve koji žele rat, ne samo ovaj, nego svaki rat koji se desio, dešava se i koji će se desiti!

 
Значи у вези тих граничара погинули су али су живи али можда нису . Шредингерова мачка.
У једном дану су и једни и други уништили једни другима све што је на точку и гусеници дошло.
Па опет сетим се оне хуманитарне акције, материјалне и нематеријалне штете.
Што је технике преживело хуманитарну акцију, ливницу челика није.
 

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Hteli ne hteli, zube su pokazali i najzad se opiru kontroli - krezavi, glupavi, neotesani, genocidni, debeli, pijani, gologuzi, komunjare i sve ostalo kako vec jedan vek medjunarodna propaganda naziva sva slovenska plemena. Svuda se sprdaju sa nama. Od religija, nacina zivota, nacina razmisljanja... Anglosaksonska era jede samu sebe. Nula natalitet, devijacije i bolesna prava uzimaju danak. Ko kaze da je kultura i nacin zivota nekadasnjih robovlasnika pravi? Sta ako je nas nacin zivota bolji? Kola ili sok od zove? Kompot ili toblerone? Kulen ili konzervirana riba? Ne mora cak ni da bude nasa. Mozda je arapska kultura zivljenja ispravnija. Sta znamo... Ispran nam je mozak da su sve ostale varijante osim njihove (anglo-saksonske) neispravne i varvarske.
ovo se sada vec zahuktava dobro, hteli ili ne. Mislim da imamo prednost. Nas vise ne mogu dalje uniziti. Sad pocinje da dolazi do izrazaja njihov strah od slovenskih naroda. Opet kazem mi smo u prednosti cak i ako gledamo banalna sportska takmicenja. Mi smo jaki u pojedinacnim sportovima, za ekipne nemamo para da izguramo pricu a oni samo u ekipnim i to samo u slucaju ako su nekoga van svojih granica doveli.
Cehe i slovake su uvukli u Eu a i dalje ih gledaju kao najgori otpad odnosno kao i sve ostale slovenske narode. Hitler je imao iste negativne stavove. Tolika su muda i nacisti bili pa su bezali pred sovjetima i to kod amera.
Sto se tice nas, kontam da cemo lepo ziveti. Postacemo veliko Kosovo. Zona trgovine. Imamo prodju za rusiju pa ce sve preko nas da sad valjaju rusima. Ako evropljani nastave sa sankcijama ka rusima jos koju godinu ima da nam se dnevno po 25 eu firmi otvara na dan. Sto inace i sada se otvara. Kinezi nas koriste za trziste eu a eu nas koristi kao ulaz na trziste rusije. Samo jos cekam kad ce ruske firme da se otvaraju
 
Mislim da je to vrlo moguće. Ozbiljno..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
Istog sam misljenja, pricao sam bas pre neki dan, samo da Srbija ostane na sadasnjoj poziciji, sve ce ici preko nje za 200 miliona ljudi. Jer i lud vidi da sankcija na ono sto je neophodno i jednim i drugim nema,roba uvjek nadje put a i pare. Stp ne bi Srbija tu nasla svoje mjesto.
 
Istog sam misljenja, pricao sam bas pre neki dan, samo da Srbija ostane na sadasnjoj poziciji, sve ce ici preko nje za 200 miliona ljudi. Jer i lud vidi da sankcija na ono sto je neophodno i jednim i drugim nema,roba uvjek nadje put a i pare. Stp ne bi Srbija tu nasla svoje mjesto.
Samo sto srbiju vodi pacijent-mafija, narod nece videti nista od toga....
 
У сваком сукобу-рату прво гине истина.
Свака страна и нападач и нападнути упињу се да посматрачима прикажу и наметну своју истину па ко у шта поверује.

Е сад на ред долазе мешетари,обично снагатори и утицајни па још и богати а превасходно гладни још пара и утицаја па потпирују из све снаге и кураже нападнутог и пљују нападача.

Управљачи и на једној и на другој сукобљеној страни и а поготово на свим трећим странама су "гладни" мртвих хероја и људске патње .
Чињеница је да у свакодневном животу и говору више од 90 % становништва користи руски и мисли на руском.и то становништву Украјине није сметало.Сметало је властима.

Чињеница је да је у време царизма и после у ери совјетизације од изазване(од стране Москве) глади скапало између 4 и 11 милиона украјинаца .То русима украјинци не да неће него не могу да забораве.
Чињеница је да када су се украјинци развели од совјета добили државу без дугова а и даље снабдевану јефтиним гасом и нафтом и свачему још са прометом роба без царине .........слободна трговина.......



Ми смо доживели низ ратова које смо изгубили али смо искусили сву несрећу која може да се искуси па знамо како нетреба и ко зна да ли ћемо се икада од те несреће опоравити и да ли ћемо се опаметити питање је за "милион"долара.

У сваком случају Европа више неће бити иста.
 
Је ли неко приметио поскупљење хлеба? Сад колегиница прича јутрос била у пекари и људи се буне неће да плаћају.
 
Нисам очекивао да ћу у животу у истој реченици чути речи "бранч" и "бурек" - некако су ми то неспојиви концепти. :ROFLMAO:
 
Уст'о у пет-пола шес', ал' то драгоцено време које управо наступа не зовем сиестом. Можда нирваном, ал' како год било, трудим се да га не пропустим. ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh