Chat 12

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ti poljaci stalno ispadaju glupavi.
U prošlom ratu ih nemci pomlatili najstrtrašnije, a posle staljin dotukao.
Nije mi jasno šta se dešava sa njima, kao da im neko uvaljuje kao ukrajini..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Пољаци имају антируски сентимент од када су их ови истерали из Русије почетком 17. века током "Смутног времена", у доба Мињиног и Пожарског (она двојица са статуе на Црвеном Тргу, код Василија Блаженог) и током историје се настављало са сукобима и обостраним анимозитетом и траје до данас.

Не уваљује њима нико ништа - то је њихов свесни избор. И увек непогрешиво нађу покровитеља који им помаже да остваре своје интересе, али буду и његови најжешћи заступници. А и фино парче данашње Украјине, региони Галиција и Волињ, су до не тако давно (до '39.) припадале управо Пољској, тако да у неком сценарију не сумњам да би се и Пољаци појавили на "оставинској расправи".
 
Zoki ti stvarno mislis da kad bi hipoteticki ameri opet bombardovali da bi te Putin branio vojno? Da to misli i vas presednik ne bi sad "sarao" , podrzavamo pa osudjujemo. Daleko je Moskva.
Naravno da ne bi.To bi izazvalo 3 svetski rat i pa pa...Ali bi Ruski narod bio uz nas i došli bi njihovi dobrovoljci.Porediti bombardovanje Srbije i CG i ovu specijalnu operaciju je krajnje nekorektno jer se Kosovo nije graničilo ni sa SAD ni sa NATO.
Da su Rusi krenuli kao NATO na nas,veruj da bi žrtve bile upetostručene i sve bi bilo gotovo do sada.Ovo što se sve tako odužilo je samo krivica zapada.Veruj mi da rat ne bi trajao više od 3 dana.
I ne zaboravi da je u tim oblastima koje je Rusija priznala su većinski Rusi.
Zaboravljaš šta se u Hrvatskoj dešavalo.I glavni krivci Srbi koji su se iz čista mira tukli sa komšijama Hrvatima.Zaboravio si Oluju koja je odrađena uz logističku podršku Zapada.Koliko je Srba proterano sa vekovnih ognjišta.Niko prstom nije mrdnuo.
 
Naravno da ne bi.To bi izazvalo 3 svetski rat i pa pa...Ali bi Ruski narod bio uz nas i došli bi njihovi dobrovoljci.Porediti bombardovanje Srbije i CG i ovu specijalnu operaciju je krajnje nekorektno jer se Kosovo nije graničilo ni sa SAD ni sa NATO.
Da su Rusi krenuli kao NATO na nas,veruj da bi žrtve bile upetostručene i sve bi bilo gotovo do sada.Ovo što se sve tako odužilo je samo krivica zapada.Veruj mi da rat ne bi trajao više od 3 dana.
I ne zaboravi da je u tim oblastima koje je Rusija priznala su većinski Rusi.
Zaboravljaš šta se u Hrvatskoj dešavalo.I glavni krivci Srbi koji su se iz čista mira tukli sa komšijama Hrvatima.Zaboravio si Oluju koja je odrađena uz logističku podršku Zapada.Koliko je Srba proterano sa vekovnih ognjišta.Niko prstom nije mrdnuo.
Pa o tome ti i pricam , citav svijet suosjeca sa ukraincima ali niko prstom da mrdne. Jel nije ono nato bombardovao Beograd da sprijeci humanitarnu katastrofu zbog 200000 izbeglica , pa ovdje je humanitarna katastrofa najmanje 10x veca sto se tice izbjeglica , i sta ne pocne bombardiranje, malo sutra. Erdogan je to rekao cim je pocelo , nato nema muda, ne bas tim rjecima.

A i ova JNA taktika koju rusi imaju je samo mrcvarenje civila, to su mogli vec zavrsiti da su napravili akciju kako treba.
 
A i ovaj Ukrainski pregovarac sto je ubijen , kladio bih se da nije spijun , vec je omeksao stavove prema rusima da treba pregovarati i platio glavom.
 
Pa o tome ti i pricam , citav svijet suosjeca sa ukraincima ali niko prstom da mrdne. Jel nije ono nato bombardovao Beograd da sprijeci humanitarnu katastrofu zbog 200000 izbeglica , pa ovdje je humanitarna katastrofa najmanje 10x veca sto se tice izbjeglica , i sta ne pocne bombardiranje, malo sutra. Erdogan je to rekao cim je pocelo , nato nema muda, ne bas tim rjecima.

A i ova JNA taktika koju rusi imaju je samo mrcvarenje civila, to su mogli vec zavrsiti da su napravili akciju kako treba.
Zar bi ti ubijao tvoj narod?

A što se tiče odugovlačenja mislim da je to plan da se zelenski dovede pameti da sam vidi da od natoa nema pomoći i dođe do rešenja pregovorima, nemaju Rusi nikakvu korist što će razrušiti Ukrajinu niti ih teritorijalno zanimaju ali no.
 
Poslednja izmena:
Kome je dosadno neka pogleda film VOLYN...dešavanje u II s. ratu. Mislio sam da su samo ove naše komšije monstrumi kad ono svi koji su podržavali nacističku evropu.

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Pa o tome ti i pricam , citav svijet suosjeca sa ukraincima ali niko prstom da mrdne. Jel nije ono nato bombardovao Beograd da sprijeci humanitarnu katastrofu zbog 200000 izbeglica , pa ovdje je humanitarna katastrofa najmanje 10x veca sto se tice izbjeglica , i sta ne pocne bombardiranje, malo sutra. Erdogan je to rekao cim je pocelo , nato nema muda, ne bas tim rjecima.

A i ova JNA taktika koju rusi imaju je samo mrcvarenje civila, to su mogli vec zavrsiti da su napravili akciju kako treba.
Koja je bila humanitarna katastrofa na Kosovu.Da sada država Srbije sprovede akciju na spisku stanovništva video bi koliko ima starosedeoca Šiptara.I dan danas su Srbi ugroženi i taj isti NATO-ćuti.Navedi mi samo jedan razlog što bi Kosovo dobilo status države i dobila blagoslov za odvajanje od matice Srbije.Isto kao i kod raspada SFRJ.Zapadu nikako nije odgovarala jaka Jugoslavija.Sada mogu da manipulišu sa republikicama i marionetama na vlasti istih.
Ukrajina ima i skoro 10x više stanovnika. a i površine.
Da li po tebi ako povučeš paralelu treba priznati sve 3 oblasti.
 
Zar bi ti ubijao tvoj narod?

A što se tiče odugovlačenja mislim da je to plan da se zelenski dovede pameti da sam vidi da od natoa nema pomoći i dođe do rešenja pregovorima, nemaju Rusi nikakvu korist što će razrušiti Ukrajinu niti ih teritorijalno zanimaju ali no.
Ja mislim da ga motaju ali ga Foke čuvaju....
 
Peet namerno ne želi odgovoriti zašto ne žali svoje srpsko stanovništvo koje isteraše hrvati iz hrvatske i amerikanci sa kosova. Jel to nisu ljudi?
Koje licemerje..Strašno..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
Gresis! Glava vam je napumpana i ne umete ljudski i srcem sagledati na realnost! Osudjujem svaki napad i svaku agresiju nad nekom drzavom ili narodom! Jasno je to ko dan, ali ako osudjujemo nato agresiju nad Srbijom ili bilo kojom zemljom na svetu onda zasto ne osudjujete i ovog penisa koji ubija neduzne civile u UK? Jel to nisu ljudi? Ovo ti ne lici na licimerije?
Nama nisu trebali uzeti silom Kosovo a Ukrajni treba uzeti I Krim i jos dve pokrajne?!
 
Pa dobro što se jediš ako treba da podržiš muku srpskog naroda?
Nisam ni jednom do sada primetio da si pomenuo naš egzodus.
Brojno imaš više nasilno raseljenih srba nego sada ukrajinaca pa to nijednom nisi pomenuo.
Valjda je red da i ti ukažeš na nato koji ti je besomučno bombardovao i trovao državu.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Nekad ce nesto tako reci pred nekim ko je nekog izgubio u bombardovanju ili ratu,pa ce mu onakvom nikakvom sa 40 kila ukupne tezine skinuti glavu sa ramena. Covjek mrzi Ruse a govori o nekoj objektivnosti. Valjda su mu preci bili na strani okupatora il sta vec.
Ti si psihopata i nisi kompetentan da se vise raspravljas sa mnom nikada!
Jedno vreme si prestao ili sam stekao pogresan utisak. Tako da odveslaj od mene i frustraciju nastavi nad porodicom i prijateljima jer za bolje nisi!
 
Pa o tome ti i pricam , citav svijet suosjeca sa ukraincima ali niko prstom da mrdne. Jel nije ono nato bombardovao Beograd da sprijeci humanitarnu katastrofu zbog 200000 izbeglica , pa ovdje je humanitarna katastrofa najmanje 10x veca sto se tice izbjeglica , i sta ne pocne bombardiranje, malo sutra.

Prvo nije ceo svet, jer samo Indija i Kina imaju skoro 3 milijarde ljudi,a da ne spominjemo ostatak Azije, Latinsku Ameriku, Afriku..
Ovaj drugo sto navodis o Nato bombardovanju Beograda da bi sprecio humanitarnu katastorfu, samo istom analogijom onda povezes sa Ukrajinom, jer tamo i Putin tvrdi da sprecava humanitarnu katastrofu ubijanja civila u Donbasu koje traje vec 8 godina i gde je ubijeno skoro 50000 rusa...
 
Prvo nije ceo svet, jer samo Indija i Kina imaju skoro 3 milijarde ljudi,a da ne spominjemo ostatak Azije, Latinsku Ameriku, Afriku..
Ovaj drugo sto navodis o Nato bombardovanju Beograda da bi sprecio humanitarnu katastorfu, samo istom analogijom onda povezes sa Ukrajinom, jer tamo i Putin tvrdi da sprecava humanitarnu katastrofu ubijanja civila u Donbasu koje traje vec 8 godina i gde je ubijeno skoro 50000 rusa...
13000
 
Ti si psihopata i nisi kompetentan da se vise raspravljas sa mnom nikada!
Jedno vreme si prestao ili sam stekao pogresan utisak. Tako da odveslaj od mene i frustraciju nastavi nad porodicom i prijateljima jer za bolje nisi!
Ako nisi primetio ja se ne raspravljam, prilicno direktno kazem ono sto mislim, a hvala Bogu ti sam sebe predstavljas ovde sasvim dobro tako da te ne treba opisivati. Tako da, nemoj se cuditi kad te neko rastavi na slogove,ako vec i nije, budi siguran da si ti kriv.
 
Poslednja izmena:
Пит, у реду је да сви имамо неко своје гледиште, ал' немој да нам своје протураш као универзално и исправно. Колико год да нађеш истомишљеника и учини ти се да је то "цео свет", то је само нека друго, треће, пето гледиште. Ако ћеш свако мало да помињеш да је нешто тако и тако јер "цео свет" ради, пише, мисли тако, онда си ти одавно на аутопилоту. Ако ти је крунски аргумент за било шта тај имагинарни "цео свет", ти ниси човек - ти си ходајући стереотип.
 
Сви ми овде на форуму појма немамо шта су се велики договорили...а балавимо и свађамо се а медији нас карају иформацијама и полуинформацијама.Не верујем ни Путину ни Зеленом а нај мање НАТО фацама које су показали како се ратује...као и њихови Дедови 18те и 41ве показали су своју Демократију и Господство.
 
Jedno se mora priznati , klavirista ima muda. Zoki, a gdje se izgubio vatikan u citavoj prici:)
A kako se stvari razvijaju , cini se da ce rusi dobiti i "pravoslavne poljake", jos jedan "(ne)prijateljski" slavenski narod na granici.
Postavio si odlično pitanje.Nemam komentar.Možda ti odgovori neko ko bolje poznaju tematiku.Ne bih da povredim pripadnike katoličke veroispovesti.
 
Пит, у реду је да сви имамо неко своје гледиште, ал' немој да нам своје протураш као универзално и исправно. Колико год да нађеш истомишљеника и учини ти се да је то "цео свет", то је само нека друго, треће, пето гледиште. Ако ћеш свако мало да помињеш да је нешто тако и тако јер "цео свет" ради, пише, мисли тако, онда си ти одавно на аутопилоту. Ако ти је крунски аргумент за било шта тај имагинарни "цео свет", ти ниси човек - ти си ходајући стереотип.
Ja se ne trudim da nekoga ubedim ili skrenem sa puta nikako, a svakako imam pravo isto kao i vi i ako ste u vecini da se izjasnim i dam svoj stav.
Ali nikako ne mora da znaci da ako ste vecina na forumu a mozda i u Srbiji da imate pravo i da ste na strani agresora.
Kao sto sam napisao, ovo nije vam agresija a nas kad su bombardovali bila je agresija. Stvarno smesno!
A sto se tice toga o celom svetu, pa valjda nije svet S. Koreja, Srbija i jos par zemalja dok cela Evropa, Amerika Japan Australija itd. kao najrazvijenije zemlje sveta su lude a ovi pametni. Kina stoji po strani i ne pruza podrsku P (enisu).
Niti joj pada na pamet da prekine visoku ekonomsku saradnju sa Amerikom i Evropom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh