Chat 12

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazalost da dodje neko cestit nece se dogoditi uskoro.Ali od svih zla mora se birati manje.Ne gotivim nijednu opciju ali ove moramo skloniti.
 
sve sto sam napisao si sa ovim tvojim poslednjim postom potvrdio
pa cak i da bude gore(sto nece ali ajde neka bude) ponovo promenis tu vlast da dodje sledeca,posle 2godine vlade se zna da li valjaju ili ne,i biras ponovo
ovako evo 10godina znas da padas i propadas ali ne menjas nista+govoris nesto sto neznas sta bi bilo vec pretpostavka i to zasnovana na lazima ovih sto vladaju
Na žalost-vidiš da kod nas ispod 2 mandata,niko ne silazi.A ovi što se duže zadrže-neće ni da silaze.Bilo bi to lepo na 2 godine....
 
Na žalost-vidiš da kod nas ispod 2 mandata,niko ne silazi.A ovi što se duže zadrže-neće ni da silaze.Bilo bi to lepo na 2 godine....
netacno
Djindjic 00-03
Zivkovic 03-04
Kostunica 04-07
Cvetkovic 08-12
niko vise od 1 mandata cak ni pun mandat osim vlade cvetkovica niko nije imao

i onda krece vladavina Vucica
Dacic 12-14 iako se on nista nije pitao u toj vladi vec Vucic
i do sada sve SNS stranka na celu vlade
 
Sto bi rekao jedan ovde, ljudi nek dodju i gori, samo ovi da se sklone

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Kad bi svi tako razmisljali gde bi nam bio kraj
Jedni gledaju da je njihovoj guzici dobro i nista ih drugo ne zanima, drugi imaju ispran mozak i gutaju sve sto im vlast po medijima servira.
Meni su najgori oni sto obozavaju velike vodje, u tim porodicama je bio jak komunisticki uticaj pa sad traze svog Titu posle Tite

Sent from my SM-A315G using Tapatalk
 
netacno
Djindjic 00-03
Zivkovic 03-04
Kostunica 04-07
Cvetkovic 08-12
niko vise od 1 mandata cak ni pun mandat osim vlade cvetkovica niko nije imao

i onda krece vladavina Vucica
Dacic 12-14 iako se on nista nije pitao u toj vladi vec Vucic
i do sada sve SNS stranka na celu vlade
Šta nije tačno-nisu li to sve demokrate.
Nemoj pogrepno da me shvatite.Za mene su ovi preterali sve granice u svemu.Ali ko da ih nasledi.Sva ta opozicija koju si naveo,neće skupiti 20% glasova,zajedno.Jednostavno-nemamo opcije.Nemoj mi samo reći i da su radikali,opozicija.Da ne bi Šešelja-ne bi nikad ovi došli na vlast.A on se prostire još kao "opozicija" Miloševiću a nije ga bilo 5 oktobra.Sve vreme nam vladaju SPS i SRS (SNS).A ostali su stvoreni da glume opoziciju.
 
opet nisi u pravu
vlade Djindjica i Zivkovica jedino demokratske
Vlada Kostunice vraca SPS u zivot jer im podrzava manjinsku vladu sa strankama G17+(dinkic),SPO(draskovic) i NS(Velja ilic)...u toj ne ucestvuje DS ili kako ovi kazu "zuti"
sve to se desava jer "narod" glasa kako glasa i jedini krivac,ne demokrate i stranke opozicije
vec 2008 opet narod glasa za povratak u 90te ali EU tada mesa prste i tada se sklapa cuveni dogovor DS i SPS,da toga nije bilo imali bi SRS i SPS opet na celu drzave....2012 narod ponovo glasa za sada presvucene radikale i SPS bira sa kime ce praviti vladu i bira SNS i Dacic postaje premijer
 
A Koštunica nije demokrata.Zar se demokratska stranka nije podelila u DS i DSS.Isto kao i radikali (SNS).A podgrupe su-G-17,NS,...Sada su to SSP,Radulović....Zaboravi,nazive stranaka.Sve je to iz istog centra.Ako stranom faktoru odgovara ova vlast,ostaće a ako ne silaze.Mi možemo da radimo šta hoćemo.
Da li pratite dešavanja po Beogradu.Protesta,koliko hoćeš.90% u režiji režima da se narodni bunt ne omasovi i da se razvodnji.
 
ali njega je SPS uslovljavao u skupstini sa podrzavanjem te manjinske vlade...ni jedan zakon nije mogao biti donet bez glasova SPS a to nije radjeno na lepe oci
pa narod ima moc da menja vlast na izborima ali ili glasa za iste ili kao ti ni ne izlazi sto opet znaci glas za vlast
evo sad na ovim izborima ako izadje vise od 60% sigurno se ide u drugi krug predsednickih izbora i onda se glasa za njega ili drugog kandidata koji bude imao najvise glasova a onda je sve moguce,tako je Nikolic dobio Tadica
 
Koji crni bunt? Okupi se sacica ljudi i hoce nesto da menja ulicom. 1991 godine Vuk je izveo gotovo 1000000 na ulice Beograda pa nije nista uradio. Petog oktobra sigurno 500000 i jedva uz paljevinu skupstine i televizije. Da nije bilo grupa slicnim Velje Nevolje ni tada ne bi bilo nista. Ovi nit su organizovani po centralama nit imaju jasan program. Za cega traze da glasamo? Sta nude oko Kosova, Crne Gore, kakav im je program oko poljoprivrede sto nas najvise zanima? Ovo i ovi ne valjaju, ali ako neko hoce da dodje na vlast mora da ponudi nesto konkretno i neke nove ljude u koje bi narod imao poverenja. Ako su im Vladeta Jankovic i Ponos glavni aduti...... sta reci. Bojim se da je do aprila malo vremena.
 
Kad vidim kako se neki ljudi na forumu razumeju u politiku i imaju vremena za politikovanje, prosto me začudi zašto ne odu malo u neku stranku pa da njima tamo sve objasne.
 
Najgora od svih vrsta nepismenosti jeste politička nepismenost.

Politički nepismena osoba ne čuje, ne govori, ne učestvuje u političkim dešavanjima.

Ona ne zna da troškovi života, cena pasulja, ribe, brašna, stanarine, cipela, lekova, zavise od političkih odluka.

Politički nepismena osoba je toliko glupa da je ponosna i busa se u grudi govoreći kako mrzi politiku.

Taj imbecil ne zna da se iz njegovog političkog neznanja rađa prostitucija, napuštena deca, i najgori od svih lopova: loši političari, korumpirani i potkupljeni od strane lokalnih i multinacionalnih kompanija.

Bertolt Breht, 1898 - 1956.



ukratko sta mislim o ljudima koje politika ne zanima i svi su isti i te fore

ova vlast poljoprivrednim gazdinstvima je samo na osnovu smanjenih subvencija(povecan pio a pio kod onih bio skoro 30hilj manji i platio si ga iz istih tih subvencija sa nekih 6hektara) uzela na desetine miliona dinara,prosecnom gazdinstvu sa 10h uzela oko 700hilj dinara samo sto je smanjila subvencije(ako gledas da je dzak kukuruza prosek 6hilj i da je potrebno oko 26dzakova za tu povrsinu dakle 5 godina bi imao besplatno seme)
 
Kad vidim kako se neki ljudi na forumu razumeju u politiku i imaju vremena za politikovanje, prosto me začudi zašto ne odu malo u neku stranku pa da njima tamo sve objasne.
Niko se ovde ne razume u politiku a ne znam zbog čega tebi smeta što se piše.Pa zar na nas ne utiče politika.Da ne utiče,ne bi je ni spominjali.Ako misliš da o politici ne treba pisati omda nas lepo poizbacuj ili da mi odemo sami-kao i mnogi do sada.Tebi je možda dobro i ima sigurno onih kojima je dobro ali veliko većini nije.
Ja lično imam (na moju nesreću),vremena koliko hoćeš.Niti sam koga vređao,niti drugi koji su u zadnjih par dana pisali.Samo smo razmenjivali mišljenja.Imaš sve adute kod sebe pa izvoli.Može forum da opstane i bez nekih pojedinaca,bez problema.
Lepo je LULE citirao:
Najgora od svih vrsta nepismenosti jeste politička nepismenost.

Politički nepismena osoba ne čuje, ne govori, ne učestvuje u političkim dešavanjima.

Ona ne zna da troškovi života, cena pasulja, ribe, brašna, stanarine, cipela, lekova, zavise od političkih odluka.

Politički nepismena osoba je toliko glupa da je ponosna i busa se u grudi govoreći kako mrzi politiku.

Taj imbecil ne zna da se iz njegovog političkog neznanja rađa prostitucija, napuštena deca, i najgori od svih lopova: loši političari, korumpirani i potkupljeni od strane lokalnih i multinacionalnih kompanija.

Bertolt Breht, 1898 - 1956.
 
Kosovo je svima njima problem. Rupa bez dna vec decenijama. Tamo kao da rade vulkani stalno pa se vise od 50god izdvaja pomoc za Kosovo.
Sto je blesavi Ulemek rekao, ako je nase - idi tamo ako smes.
To nije drzava po nasim shvatanjima vec bermudski trougao i za nas i za albance. Ne smeju ni oni da se maknu malo jace od sadasnje pozicije ali pokusavaju.
Koji ce srpski politicar da kaze konkretno sta ce sa Kosovom?
Ako resi da je de facto nase, mora poslati vojsku i ucvrstiti vlast, nema druge. Ako posalje vojsku, bombardovanje ostatka teritorije zagarantovano. Znamo vec kako je bilo. Boris se za prst a oni ti polome obe ruke..
Ako kaze koji politicar da nije nase, mandat moze samo da sanja. Pojesce ga vikend srbadija a i crkva koja ima pozamasan broj poseda tamo.
Ovako cede suvu drenovinu, na donaciju od 10din, oni ukrade 6 i tako u krug. Od danas do sutra politika. Samo da se odrze na vlasti.
I albanci beze odande, nema posla, nema buducnosti. Dzaba teritorije ako nemas hleba da jedes i gde da ga zaradis. Pa sami znamo kakav je kvalitet zemljista tamo i kakvi su prinosi (sto se tice poljoprivrede).
Rudare evropljani sta im treba i prica ide dalje i dalje. Obe strane placaju statiste da zive tamo i oduzavaju agoniju. Malo zvecne koje oruzje cisto da se opravda vojni budzet.
Cinjenica je da nije ni nasa a ni albanska zemlja. Albanci jos manje imaju finansija da uloze nesto tamo.
Ne vaze zakoni, nema kontrole, nema placanja racuna, nema ekonomije i privrede. Nista. Fiktivna pokrajina/drzava, kako vec ko zove.
I kralj je izdao rudnike strancima pa tito oduzeo i evo stranci vratili. Tako ce nam biti i sa kinezima. Vec sad u mestima gde imaju fabrike, ponasaju se kao kraljevi, sutiraju narod. Nece na ulici da se pomeri, kaci te ramenom. Cuti se. Pravimo se ludi. To je totalno udaljena civilizacija. Kakvi god da smo, evropska smo civilizacija i nacin razmisljanja
 
Ma mogu obe strane da duvaju u led da se ohladi. Bukvalno.
Bolje neka cute i neka rade sta rade i svercuju sta svercuju odande. Ne pita se tu niko nista. Strano vlasnistvo.
Sramota je sto se statistima daje lova iz budzeta za firme registrovane tamo a svi pokupovali stanove od Kraljeva do Subotice dok ovaj nas zdrav deo ne moze kraj sa krajem da pokrpi.
Demagogija i stalna demagogija. Teme o kojima mozes bilo kojeg kandidata da pitas i opet nece pogresiti sta god da obeca a i da ne ispuni, ne primeti se. Danima da prica. Svaki izbori, ista "velika" pitanja. Ista unapred pripremljena pitanja. Koliko vidim, nijedan obican gradjanin ne vapi za tim pitanjima vec samo neki "politicki analiticari". Svaki od analiticara po 11 funkcija kojekuda. Nece niko da pita kandidata neko funkcionalno pitanje. Poljoprivrednici se dignu, podeli se crkavica ali niko ne potpisuje tacne cifre koliko cega ce biti zagarantovano. Nacionalna laboratorija za mleko - sargarepa za magarca. Hoce li nas terati na obavezne vakcine, niko ne zna. Hoce li se kontrolisati i kaznjavati korupcija, trt mrt mozda mrnjamrnjaprc REKLAME. Hoce li se krenuti u olaksice za domacu privredu i koliko sta tacno - REKLAME.
I da se vratimo posle kraceg bloka reklama na one bitnije teme. Recite nam, kakav je vas stav po pitanju Kosova??
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh