Chat 12

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Marko Miljanov je rekao. ''Junastvo je kada branim sebe od neprijatelja, a cojstvo kada branim neprijatelja od sebe''.
 
Zorge, kad ce kapitulacija , prosao vec prvi kvartal , cujem cijena starog zeljeza pala za duplo , kazu zatrpani razlupanim tenkovima iz ukraine.
 
Trajaće ovo godinama. Zemlja koja izgubi biće raskomadana. Rusi to sebi ne mogu dozvoliti i prije će doći do opšteg rata. Zapad je u Ukrajini dobio besplatnu živu silu kojom može širiti svoje interese i neće se tako lako toga odreći. Daće im i hranu i oružje jer ni jedna vojska nije besplatna ali bolje je hraniti tuđu vojsku nego da gine njihova mladost. Ne zato što su moralni već znaju da bi ubrzo imali pobunu u svojoj zemlji pa bi rat brzo morali prekinuti. Kad završe sa Rusima otvoriće sukob sa Kinom, Iranom, Sjevernom Korejom...
Ameri i britanci su invanzivne vrste kojima nedostaje indijanaca. Tačnije nedostaje im teritorija na kojima žive ljudi koji po njihovim standardima nisu civilizovani i ne znaju upravljati prirodnim bogatstvima.
Ljudska pohlepa je zlo i uništiće ovu planetu.
 
Ja nešto mislim da će rusi kada oslobode donbas da se utvrde na nekoj vrsti granice. Ali neće dozvoliti da se ostatak ukrajine konsoliduje sa amerima i englezima.. Verovatno će dugo trajati..
Što se tiče amera i engleza, postoje samo englezi koji su uvek kreatori strategije ili ti mozgovi, ameri su tu samo fizikalci, realizatori.. Sada je kristalno jasno zašto su englezi izašli iz EU, imali su odavno napravljen plan za ovo..
 
Опет остаје украјини да врати зајам за оружје и опрему. Још ако их буду хранили па они ће тек бити у каналу.
Поредећи са 1999 годином овде је велика количина оружја разлупана. Ајде не иде им у корист терен, скоро све равница али на њиховој страни је пространство.
Укопали су се где год су могли, и то је то. Користе сачекуше на оклопна возила па шта буде.
Гледам аналитичаре једне и друге стране (постављао сам линкове) и то је жестока пропаганда са обе стране.
 
Ako rusi uspeju da je stave pod svoj patronat, nema tu nikakvog vraćanja duga, jer su englezi oružje dali protivpropisno.
Ne budu li rusi uspeli postići neku uticajnu poziciju, biće svašta. Bojim se najviše dugotrajne konfrontacije, koja će onemogućiti bitisanje normalnim ljudima, obzirom na stalno ratno stanje..
 
Са оволико оружја које је украјина добила тешко да ће их сабити на запад.
Већ их је 7+ милиона грађана напустило. Пропорционално то је огромна територија која је остала празна. Ако их сабију на запад у игру улазе мађарска и пољска. На западним медијима то не чујемо али они се баш и не воле.
Ове две државе имају претензије на околне земље па и на нас овде у војводини. Али то је нека друга тема.
 
Читам неки текст у руском ауто часопису о томе како је "Рено" напустио своју фабрику у Москви, на територији бивше фабрике "Москвича" и како је градоначелник изјавио да ће вратити марку "Москвич" и производити неке аутомобиле. под том марком. У коментарима на чланак налетео сам на једну фотку коју до сада нисам имао у свом фолдеру "Руски аутомобили". На њој је макета "Москвича" 2142, седан верзије модела 2141 (ака. "Алеко"; виде се његова стандардна врата) и то по принципу да је једна страна, (један бок) аута у једном дизајнерском решењу, а друга, у другом.

6849-moskvich-2142.jpg


Ово је макета из '84. године и било је решено да у серију иде она варијанта са горње фотке, али... Једва су се покрпили да у серију пусте 2141 и то са старим уфимским моторима (из "Москвича") и волшким (из "Ладе"), док фабрику нових мотора нису стигли ни да ставе под кров. Ебаји га, ем распад СССР, ем дошли "стручњаци" да руководе. А овако, сасвим пристојно за '80-те и почетак '90-их.
 
Ovo je očigledno ala neka Toyota ili Datsun iz tog vremena.
Negde oko 2002 sam bio u Moskvi, i u putu do neke firme, vozač rus me je proveo kroz fabriku gde se radio Aleko, jer je bila prečica do mesta gde sam išao. Dao je nekoliko rublji portiru i on nas je sasvim normalno pustio da pređemo preko celog kruga fabrike. Na placu je bilo nekoliko hiljada nekompletnih Aleka, neki su već počeli i da korodiraju..
Pretpostavljam da je to na kraju sve strpano u visoku peć i pretopljeno..
Inače, u Rusiji je uvek bio jak kult 'ruske mašine' pa tako se do pre skorog vremena mogla kupiti stara lada 'žiguli' za nekih 1800$, kako mi je rečeno.. Volge stari i novi tip se voze masovno.
 
Москвич је предратни опел пореклом. Руси размонтирали комплетну производну линију и послали за русију.
И москвич је имао уздужно постављен мотор и мењач за предњу вучу. Видео сам један алеко, мислио сам да је нека буџевина кад оно оригинал.
Мислим да ће бити само име и бренд продат, имају кинези западних копија свега, само знак залепе.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh