Chat 10

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
„Убиство у лову не подлеже кривичној одговорности“ Ђура Чворовић.8-)😀

Није разлог само задуживање код Темплара (не сече се грана на којој се седи). Битнији разлог је инфилтрација супарничке стране у редове Темплара и газде су дале налог Филипу да се то рашчисти.


Касније су Филипу IV и деца страдала „ у лову“. Познато је да мафија не прашта...

Занимљиво је и да је цар Душан исто имао сличну судбину. Када се испоставило да је превише ојачао и да више није сарадник него конкуренција, мафија га лепо уклонила (већ сам написао да под појмом мафија не сматрам организацију из Италије него образац деловања – јер ће одмах злонамерни да навале како нема појма о животу и да Алфонсо Капоне није живео у доба Филипа Лепог).


Иначе ред Темплара никада није званично угашен и од 2001. Ordo Supremus Militaris Templi Hierosolymitani је „удружење грађана“:) при ОУН. Иначе се у јавности износи датум оснивања организације која никада није угашена па је тиме то сумњиво. Наставили су своју делатност, али у тајности, без прекида све до данашњих дана.
 
Poslednja izmena:
Kada već pomenuste templare, na mene su jak utisak ostavili templarski zamci-tvrđave u Austriji, na vrhu onih njihovih kamenih planina.
To je onaj alpski deo prema Insbruck-u i dalje prema Švajcarskoj. Nije mi jasno odakle doneše onoliki materijal na vrh one kamene planinčine.
Ono bi i danas sa svom tehnikom bio poduhvat napraviti..
 
Mnoge stvari iz prošlosti su fascinantne.Pogotovo zbog toga što se ne zna koju su tehnologiju koristili a većina saznanja temelji se čisto na pretpostavkama.
 
Uvek sam se pitao kako su valjali ili prenosili elemente za piramide...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Za piramide tj transport kamenih blokova je vec objasnjeno. Manje vise postoje teorije kako su ih podizali i kako su savrsene uglove postizali.
 
Kada već pomenuste templare, na mene su jak utisak ostavili templarski zamci-tvrđave u Austriji, na vrhu onih njihovih kamenih planina.
To je onaj alpski deo prema Insbruck-u i dalje prema Švajcarskoj. Nije mi jasno odakle doneše onoliki materijal na vrh one kamene planinčine.
Ono bi i danas sa svom tehnikom bio poduhvat napraviti..
Знаш како, сматра се да су то сиромашни витезови сам назив реда наводи на то: Ред сиромашних витезова Христа и Соломоновог храма (лат. Pauperes commilitones Christi Templique Salomonici).

У стварности је то била врло моћна организација која је имала „широк спектар деловања“ самим тим и огромно богатство. А богатство је требало негде чувати и најбољи су замкови на неприступачним чукама. Када се има лове, све је могуће.

Они су нешто као британска MI6. Растурити такву екипу је као попети се на месец.



Слична грађевина је Мон Сен Мишел. Све се бојим да није служило само молитвама монаха...гледао сам недавно емисију о том замку и кажу да су ту плима и осека са разликом од 9 метара. Идеално да се чува злато и богатство.
 
Poslednja izmena:
Ту нешто не држи воду темплари су били верски фанатици били су монаси што ће им богатство кад су се свега одрекли да би повратили и чували свети гроб и град Јерусалим А овај краљ пошто је имао српске крви опет је нешто мућко
 
Српске или Руске питање је сад...



Темплари су нешто као специјалне јединице и нису никакви сиромашни монаси. Били у почетку па се мало обогатили, временом...Та позивања на разне фанатизме су да не кажем шта. Увек је новац у питању. Када се нешто проучава, правило је да се прате токови новца (углавном нас упућују на супротно и да се траже зделице одакле се кусала чорбица или је неки фанатизам у питању...иди бегај што би рек'о народ – не ти колега него користим „општу формулацију“).

Никада не може можемо тврдити ко је у праву јер је то сукоб моћних економских фондова (кланова) а не идеалистичких. Само што не знамо ко је више муљао и ко је у праву.



Што се тиче пирамида не може се тачно знати шта је објашњено (научно, јел' те). У серијалу Трезор је скоро била реприза о Египту и водитељ (Владета Јанковић потоњи ДСС-овац) објашњава како су робови мукотрпно радили и градили. Верујем да је то на основу научних сазнања. Значи, наука много често тапка у истој барици јер нема логична сазнања. А логично је да робови не би тако полетно градили пирамиде...

Тако Захи Хавас (египатски археолог) на основу „графита“ неког од радника расуђује да су радници полетно градили пирамиду за свог „вучића“. Човек вероватно тако хоће да нагласи египатску народну изузетност (са „освртом“ на данашње Египћане – као били изузетни и остали изузетни). Мада је чињеница да је древна египатска цивилизација стварно изузетна, док нису пустили дошљаке у своје окриље па их ови у знак захвалности сј...ли.
 
Poslednja izmena:
A друже тебе је обузео вучићев материјализам све гледаш материјално а слабо духовне ствари Рецимо ови што су возали авионе по америци нису били неки материјалисти
 
Како су сиромашни идеалисти давали новац са каматом. После део њих завршио у Швајцарској.

Некако случајно миром у Вестфалији 1648. Швајцарској гарантована неутралност, а потврђена на конгресу у Бечу 1815. Чисто из идеалистичких разлога и ничим изазвана реакција учесника конгреса? Перионица новца мора бити заштићена...


На које авионе мислиш? На оне што се закуцали у извесне грађевине?
 
па јесили приметио да нису били материјалисти
 
па јесили приметио да нису били материјалисти
Приметио сам. Камата Темплара од 15% није нешто јер су „јеше" ишле до 43% док их Едвард I није заувек најурио из Енглеске, краљевским указом (а краљица Викторија вратила на велика врата, супротно закону – нико није ни трепнуо па их сада у том парламенту има прилично).

Мали прилог томе:

Први пут у историји Енглеске је један Јеврејин добио наследну титулу:

https://en.wikipedia.org/wiki/Moses_Montefiore

Потом први Јеврејин градоначелник Лондона (нисам сигуран града Лондона или дела Лондона који се зове City of London што је много јаче од градоначелника Лондона...а да се разумемо и од премијера)

https://en.wikipedia.org/wiki/David_Salomons

Даље, 26. јула 1858 Лајонел Натан де Ротшилд улази у парламент

https://en.wikipedia.org/wiki/Lionel_de_Rothschild_(born_1882)



Све сиромашни идеалисти и за добробит краљевства...и човечанства.
 
Poslednja izmena:
нисам сватио шта си тео да кажеш иако бирам између изабраног народа или трговаца робљем бирам наравно
 
I tako ja odlučio ajd malo na grupu bolja zemlja,ja tu ništa ne razumem,a i ne razumem se u fejsbuk,ali pravopis možda dobar ali ja te reči ne razumem.npr.
На продају 7 оваца и два јагањаца, једна поређана друга 6 оваца треба поређати за пет шест дана овце од 55 до 70 кила цена 650 е Уб 0


7 убачених надимака В. Јорксира у чистој раси на продају. Тегови око 100 кг. Полен 18. и 20. августа. Генетика са фарме Беуковић и са В. Планови. Имају право и на субвенције и на повратак приликом конкурисања
 
Neželim da ti protivurečim ali dal su objasnili kako su bakarnim dletima obradjivali granit?
Sve se svodi na studije. Najnovija studija je pokazala su vlazili pesak i tako lakse mrdali blokove. Sto se tice obrade, krecnjak je vrvt lakse bakrom a granit koliko se secam i bakar i kamenim "dletima" ili kako se vec zove.
 
I tako ja odlučio ajd malo na grupu bolja zemlja,ja tu ništa ne razumem,a i ne razumem se u fejsbuk,ali pravopis možda dobar ali ja te reči ne razumem.npr.
На продају 7 оваца и два јагањаца, једна поређана друга 6 оваца треба поређати за пет шест дана овце од 55 до 70 кила цена 650 е Уб 0


7 убачених надимака В. Јорксира у чистој раси на продају. Тегови око 100 кг. Полен 18. и 20. августа. Генетика са фарме Беуковић и са В. Планови. Имају право и на субвенције и на повратак приликом конкурисања
Onda smo mi jos dobri :)
 
Sve se svodi na studije. Najnovija studija je pokazala su vlazili pesak i tako lakse mrdali blokove. Sto se tice obrade, krecnjak je vrvt lakse bakrom a granit koliko se secam i bakar i kamenim "dletima" ili kako se vec zove.
Da bi busili materijal burgija mora biti tvrdja ,to je poznato i dokazano ,znaci granit su busili cime?Nego nisu ih mogli praviti jer su starije od egipatske civilizacije i nisu grobnice.Takodje naucnici potvrdili .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh