Chat 10

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da, kralj bio balavac pa pobegao ali imao trunku pameti pa poneo i zlato sa sobom,e sad jel istina da avion nije mogao da poleti sa toliko zlata pa su morali malo da izbace da moze on da pobegne

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Када пишем о избору или да се кољемо или да подвијемо реп и сачекамо да нас утамане касније, односи се на све широм Југославије, који се нису приклонили Осовини, а кад пишем "на страну ово наше међусобно", то се превенствено односи на наш међу-српски сукоб (партизани, четници, недићевци, љотићевци...)

А термин клање не користим само као опис лишавања животних функција употребом ручног алата са оштрицом, већ као синоним за борбу.


Опа, квиз питање!

Дај да пробам ја!

Да л' можемо да кажемо да је то Кристијан Х од Данске, који је влад'о од '12. до '47? Био монарх током немачке окупације, марионета није био јер га Немци нису нешто шљивили и хтели да Данце привуку себи, чак се мало и куропец'о и јебав'о Немце својим пркосним шетњама по Копенгхагену и остао монарх и после краја рата, док није умро.
Tako je Zorge. Sad samo treba uočiti ključne razlike...
 
Pa vidi, koliko god pokušao prikazati da si častan i da nedaš na sebe, činjenica je da je rep bio celo vreme podvijen duboko među nogama.
Ako je narod šutke išao u logore na klanje a da niko ne odreagova ceo rat, ako su partizani za račun tita radili čisto kriminalnu/zločinačku radnju a uvek protiv srpskog interesa, neznam kako bi to sve nazvali..
To je i u zadnjim ratovima bilo evidentno i nema tu nikakve časti..
 
Alo Bogatinac, pa bar ti komšo treba da si za Kralja. Ja u Mačvi na prste jedne ruke mogu da izbrojim koji su protiv.
Bio sam nekad, ali su mi ogadili ovaj prestolonaslednik, vuk draskovic, i nove istorijske cinjenice koje sam kasnije saznao
inace macvani sada nisu za kralja nego za velikog vezira....
 
Занимљиво, човек се потресао на коментаре, критике и увреде. Да не буде да га не разумем, али његова поређења су у најмању руку натегнута и индиректно омалтерисао власнике мањих трактора који раде исто земље као он па чак и више.
Урош га брани за све паре и чуди се за вулгарне коментаре. А само неколико недеља пре био прилог о породици мајстора који оспобљавају баш такве тракторе и рекли су реално колико кошта и шта се уради за те паре.
Да није и овде читао коментаре?
 
Pa i meni nije jasno zasto vredjanje u komentarima,pa da je kupio gusenicara to je njegova stvar i njegov problem a sto kao reklamirao agricole pa i ja sam imao neki slucaj da kupim zemlju ali su mu pare odmah potrebne pa ta jedina banka sto sam supeo kredit da zredim za 7dana dok ostali nije moglo ispod 14 dana,ne kazem da su najbolji uslovi kod njih.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Радославе у вези краља и окупације види за државу данску он баш и није волео аустријског каплара
 
Ja ne krijem da bih navijao za Švabe da ih malo namlate, tek da se zamisle na gadostima koje vekovima smeštaju drugima..
 
Када пишем о избору или да се кољемо или да подвијемо реп и сачекамо да нас утамане касније, односи се на све широм Југославије, који се нису приклонили Осовини, а кад пишем "на страну ово наше међусобно", то се превенствено односи на наш међу-српски сукоб (партизани, четници, недићевци, љотићевци...)
Зорге, како сврставаш ове у наш међусрпски сукоб. Колико ја знам партизани су оперисали (може се рећи: слободно оперисали) на територији НДХ. То је званишно постао наш сукоб (Србије са комунистима) када је подигнут устанак тако што је бараба убила два разоружана жандарма (било је речи о Козари и тада, када су усташе вршиле злочине, њихова сабраћа комунисти су у близини имала солидно јаке снаге, али су јурили четнике – махом Срби, а било је и других националности и вера међу четницима, тачније ЈВуО).



Власти окупиране Србије су их углавном чистиле. Учинили су и велико зло (Брозова банда) када су дигли у ваздух смедеревску тврђаву јер Брозовој банди није било по вољи што је у Србији мирно. Видевши какву су несрећу направили, то је сваљено на Мустафу Голубића, којег су издали немачким властима. Преузет је његов „ Црвени камерни оркестар“ а јавности су из те екипе посебно познате Даворјанка Пауновић и Вера Милетић (мајка Мирјане Марковић).



Комунисти почињу да праве неред по Србији и то у време око и после напада Немаца на СССР. Власти у Србији не успевају да осигурају мир и да би спречили даље комунистичке ујдурме (што иначе изазива немир и страдање у Србији), заповедник немачке окупационе команде Хајнрих Данкелман је Љотићу и Аћимовићу саопштио да то реше или следи потпуно распарчавање Србије. Тако би највећим делом Србије управљали наши доказани „пријатељи“ Мађари, Бугари, Албанци и усташе. Изузетак је Београд са околином јер је то Немцима потребно да одатле управљају.



Практично је Недић приморан да прихвати да буде председник владе. И онда навале комуњарски рестлови да скиче и пљују по њима јер су их најурили из Србије (да не страда народ и да Србија скроз не пропадне). Од августа 1941, Недић је на челу владе окупиране Србије (што се тиче битних питања то су спроводили Немци). Колико знам нису слали трупе у помоћ Немцима на источном фронту...други јесу и сада их запад (тиме и фашистички запад) „воли“ – и држи њихову страну, а против Србије.



Зато, Зорге немој нас трпати у исти кош са тим комунистичким шљамом. А и Срби који су ишли у партизане, а сматрају се Србима су приморани. Остали и нису Срби него интернационалисти, односно отпадници. Махом пропалице и неки „недоврши“ (нису били способни ни занат да изуче). Нисмо ми могли са њима јер су наши циљеви да Србија напредује, а њихови да пострада што више (у складу са одлукама дрезденског конгреса).
 
Ne treba tu velika pamet.

'41 su Nemci uveliko bili u Bugarskoj i Rumuniji i otvoren im je bio put ka Grckoj,SSSR miruje zbog sporazuma,jedino Englezi tapsu po ledjima i obecavaju kule i gradove samo da im ostrvo ostane sto dalje od Nemaca.Za to vreme Nemacka je kupac br 1 u Srbiji sto se tice Zita i ruda,a za uzvrat jeftinije prodaje Jugoslaviji svoje proizvode.Za to vreme knez Pavle kuka kod Britanaca kako Nemacka opasno jača,traži kredite za oruzije na sta Britanci slezu ramenima i prave se ludi.Znao je knez Pavle sta ceka Srbiju ako udje u rat sa Nemcima,obaveštajne službe rade tad uveliko i zna se sta ko smera.

27.marta je Srbija sebi potpisala smrtnu presudu koja se i dan danas izvršava.

Kakav kralj i kakva vlada u Londonu,pa i sam Draza je svoju veru u to platio glavom.

Ovako dobili smo NDH,komuniste.
 
Jel može neko da mi da primer gde je monarh ostao za vreme okupacije, nije bio marioneta i zadržao vlast posle WW II...
Bas sam to htio napisati, jedini kralj u evropi koji je ostao u zemlji poslije napada Svaba, je, koliko znam, Belgijski. Svabe su ga izradile k'o konja, naravno nisu ga ubili, niti bi ubili bilo kog monarha, ali su ga iskoristili za propagandu, sto je jos gore.
A sto se tice zlata, ima u onom dokumentarnom feljtonu ''Beograd veciti grad'' gdje je tacno zavrsio svaki od 62 sanduka tozla, pogledajte pa ce se vecina iznenaditi. Jedino ako je sve laz, a kraljeva pratnja ubacila par tona tereta u onaj usrani avioncic i on odletio s tim u najmanju ruku kao da je antonov 24. Ja licno najvise zamjeram Karadjordjevicu sto je na kraju izdao Jvuo, a izdaja se u ratu svugdje u svijetu kaznjava smrcu.
 
Вилијам Донован, амерички генерал, обавештајац, отац Централне обавештајне агенције (ЦИА), човек који ће се јануара 1941. године наћи у Београду и упознати кључне пучисте: „Срби се не могу позивати на 27. март 1941. године јер смо ми ту револуцију купили.“

 
Citam nabrzinu ovo sta ste pisali danas . Istorija , razni pogledi i to .
Nego , malo realnog zivota . Imam pitanje jedno , kao anketa . Pozivam sto vise da odgovorite , volio bih vecinu da cujemo , a kako hocete ,...
Dakle , recimo imate cerku punoljetnu djevojku .
Kako bi reagovali da hoce da se uda za mladica Muslimana, Hrvata , Albanca ,Madjara ili slicno ? Ili za Srbina ,ko je druge narodnosti ?
 
Како може да реагује родитељ већ да прихвати одлуку свог детета и подржи у томе.
Наравно да је нормалан ко што каже Зомби .
Боље но за особу истог пола - иако нам то представљају као нормално.
А боље и тако но да до краја живота остане сама окружена мачкама .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh