Chat 10

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Та играа се у нашим крајевима зове "прстена"тј крије се прстен испод 5 капа и после се тражи и крије.Нама је то увјек била добра игра да се попије и поједе уз њу.
Kod nas se igra pod deset kapa. Evo malo pravila.
Dvije ekipe. Broj članova nije ograničen.
Novčić sakriva jedan član dok ga ne ulove a onda druga ekipa sakriva. Kad opet dođe na red prva ekipa sakriva drugi član i tako u krug.
Pod deset pokrivenih dižu se prve dvije da se nađe novčić. Ako ga nađu uhvaćen je. Ako ga ne nađu traže dalje ali sledeće ne smiju naći dok na stolu ne ostanu četiri kape. Znači prve dvije traže a ako nađu pod trećom onda se računa patka a to nosi svih 10 poena.
Kad dođu do 4 kape onda pod dvije koje dižu moraju naći. Ako ne nađu piše se 4 boda onima koji skrivaju i sakriva isti igrač.
Ako nađu prije nego ostanu 4 kape piše se broj koliko ih je bilo na stolu u trenutku pronalaska.
Uvijek se igra u nešto a tu ljudska mašta nema granica.
 
Како рекоше оно? "Вермахт је имао веће губитке у покушају да заузме дом Павлова у Стаљинграду, него током заузимања Париза." :ROFLMAO:
Nacije kao Francuska koje su bile jako "ratoborne" u proslosti postaju zbog biologije vrlo pacificirane. Prije Napoleona , pa sa Napoleonom ratuju sa citavom europom , pa WWI. I onda nema vise tko da ratuje, kazu bioloska selekcija , a i njih Hitler vidi kao jednake sebi a ne inferiorne koje treba istrijebiti , pa sto bi ratovali. A i kad su ratovali koristili strance , legija stranaca se ne zove bez veze tako.
 
Kod nas se igra pod deset kapa. Evo malo pravila.
Dvije ekipe. Broj članova nije ograničen.
Novčić sakriva jedan član dok ga ne ulove a onda druga ekipa sakriva. Kad opet dođe na red prva ekipa sakriva drugi član i tako u krug.
Pod deset pokrivenih dižu se prve dvije da se nađe novčić. Ako ga nađu uhvaćen je. Ako ga ne nađu traže dalje ali sledeće ne smiju naći dok na stolu ne ostanu četiri kape. Znači prve dvije traže a ako nađu pod trećom onda se računa patka a to nosi svih 10 poena.
Kad dođu do 4 kape onda pod dvije koje dižu moraju naći. Ako ne nađu piše se 4 boda onima koji skrivaju i sakriva isti igrač.
Ako nađu prije nego ostanu 4 kape piše se broj koliko ih je bilo na stolu u trenutku pronalaska.
Uvijek se igra u nešto a tu ljudska mašta nema granica.
Da , ali ima metoda sakrivanja . Los sistem je da se skupljena saka gurne pod kapu , tu se primijeti dali se saka otvara ili ne. Nemogu sad objasniti lako . Uzmu se 2 kape odjednom ,jedna se drzi samo palcem a novcic nadlanu . Ta kapa se koristi kao zaklon i ona se ne ostavlja do kraja , kad se ostavi kao poslednja. E tako nemogu da provale kad se novcic ostavio . Mogli bi turnir da napravimo .
 
Ok Richard-e, a kako se zove ovo naše, gde u dva rata izgubismo preko trećine stanovništva?
To je neka strategija?
Не Ричард, него Рихард, за другаре Рики. ;)

Не, не, немој ми "како се зове ово наше".

Написао си да је Француска национална стратегија у 2СР била да сачува становништво. Да је Француска величине и снаге Данске, а не снажна европска држава са прекоморским колонијама и њеним ресурсима, па и да ми постојање такве стратегије изгледа као оправдано.

Али због свог интересовања за милтерију, наилазио сам на бројне примере да Французи између два рата нису знали "'оће каки - неће каки", почевши од избора службеног пиштоља, преко избора макар неколико типова авиона који ће бити усвојени у наоружање и њихово усавршавање, а пре свега тога војне доктрине која је више одговарала првом, а не другом светском рату. Мени то не личи на постојање неке стратегије, већ непостојање било какве.

А и после капитулације су имали колаборационистичку владу и покрет отпора срамотно малог обима у односу на бројност становништва. Питао Русе неки немачки генерал на суђењу у Нирнбергу, показујући на страну француске делегације: "Јесу ли нас и они победили?".
 
Kod nas su znali skrivati iz usta. :)
Zaboravio sam reći da se zadnja može zadržati u ruci i ako protivnici zatraže "iz ruke" ta se računa kao one prve dvije koje traže. Sledeća je patka.
Kad igraju u brijanje. Eeeee tu je lom. Uzmu pepela pa naprave pjenu za brijanje. namažu gubitnike pa za britvu traže komušu ili ljusku drveta. Kad ga uhvate za nos onako garavim rukama, hahahaha. Kad završe uhvate mačku pa je okrenu prema poraženom i podignu joj rep. To mu je ogledalo da se ogleda kako je obrijan. , Ma to su padanja to se ne može opisati. To treba doživjeti.
Za turnir smo daleko.:(
 
Ok Riki,

Ovo tvoje o 'Vrancuzima mi pomalo liči na Alo-alo..
Ali kako god da ti ili ja to zovemo, strategija ili ne, ljudi ostadoše živi..
Za tu francusku 'strategiju' čuh od matorih francuza uz tri sata ispijanja vina i to u nemačkoj..:osmeh:
 
Аха, па да испуне норму, да их други не зезају, гинули су после 2СР у Индокини и Алжиру.

Остали живи... Па 'ебеш га, често у животу немаш избора. А избор смо имали такав - ил' да се кољемо како знамо (на страну ово наше међусобно), па можда и претекнемо, ил' да хорски певамо "Кумбаја", па нас "иберменшови" у својој лудости у неком тренутку индустријски прераде.
 
Da se uključim i ja u ovu raspravu o Kralju, kao dosta veliki poznavalac istorije tog doba.
Jeste greška što je Kralj otišao iz zemlje i ostavio svoj narod ali realno, on je bio balavac i sve odluke su donosili drugi. Da je ostao verovatno bi ga nemci držali u kućnom pritvoru i pokušali da prikažu kao njihovog pristalicu i saradnika, a možda na kraju i ubili. Za srpski pokret i četnike bi to mnogo značilo i pitanje je kako bi se u Srbiji sve to dalje odvijalo na relaciji partizani-nemci-četnici.
Lično sam za ustavnu monarhiju gde bi Kralj imao neka protokolarna prava, parlament i vlada donosili odluke ali bi se u svim teškim vremenima i krizama( ratovi, zemljotresi,pandemije, poplave i ostale katastrofe) imao ko narod da okupi pod jednom kapom i jednom idejom. Drugi je to onda osećaj,pripadnost,svest...
 
Alo Bogatinac, pa bar ti komšo treba da si za Kralja. Ja u Mačvi na prste jedne ruke mogu da izbrojim koji su protiv.
 
@Zorge
Nije mi baš najjasnije o kome pišeš, dali o Srbiji ili o Jugoslaviji. I ko je se sa kim trebao klati.
Dali je klanje trebalo biti čisto sporta radi, ili da rešavamo nešto..
@ACA RAIC
Nije da nisam puno razmišljao o tome, ali nema opravdanja za bežanje pa iako je bio balavac. Običan prost narod može iz straha i da pogreši, ali monarh nebi smeo ni pomisliti na tako nešto.
Sa druge strane, parlamentarna monarhija jeste jedna od opcija, ali kako bi mi sada ustanovili kralja? Ko bi to mogao biti? Ovi begunci svakako nemaju kredibilitet i nisu opcija, a znajući nas srbe, teško bi ovako pametni našli nekog između nas..
 
Jel može neko da mi da primer gde je monarh ostao za vreme okupacije, nije bio marioneta i zadržao vlast posle WW II...
 
Nije mi baš najjasnije o kome pišeš, dali o Srbiji ili o Jugoslaviji. I ko je se sa kim trebao klati.
Dali je klanje trebalo biti čisto sporta radi, ili da rešavamo nešto..
Када пишем о избору или да се кољемо или да подвијемо реп и сачекамо да нас утамане касније, односи се на све широм Југославије, који се нису приклонили Осовини, а кад пишем "на страну ово наше међусобно", то се превенствено односи на наш међу-српски сукоб (партизани, четници, недићевци, љотићевци...)

А термин клање не користим само као опис лишавања животних функција употребом ручног алата са оштрицом, већ као синоним за борбу.

Jel može neko da mi da primer gde je monarh ostao za vreme okupacije, nije bio marioneta i zadržao vlast posle WW II...
Опа, квиз питање!

Дај да пробам ја!

Да л' можемо да кажемо да је то Кристијан Х од Данске, који је влад'о од '12. до '47? Био монарх током немачке окупације, марионета није био јер га Немци нису нешто шљивили и хтели да Данце привуку себи, чак се мало и куропец'о и јебав'о Немце својим пркосним шетњама по Копенгхагену и остао монарх и после краја рата, док није умро.
 
Da ne zaboravimo da većina zapadnih kraljeva ima dosta nemačke krvi u sebi, počev od UK.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh