Centralno i etazno grejanje.

Nema druze plin....kotao mi procureo, i trazim da kupim a iskreno raspolazem sa oko 80.000 din. Vise ot toga nemam.
E sada gledao sam neke kotlove od okon23-26 kw..koji mi ulaze u budzet.
Drva sam kupio jos letos..konse nadai da ce kotao tako zavrsiti.....

Sent from my SM-A307FN using Tapatalk
 
Kakav ti je dimnjak? Za trajnožareće kotlove treba odličan (beskompromisan) dimnjak, ovi drugi kotlovi su manje zahtevni po tom aspektu. Dakle prvo moraš videti koji tip kotla ti dolazi u obzir, a tek potom tražiti konkretan model.

Koji ti je bio stari kotao (taj koji je procurio)?
 
Ma dimnjak mi je extra.
Zidao sam ga (mislim ne ja najstor) pre dve godine bas iz tog razloga o kome pricas.
A imao sam central 23 (slovenacki) kotao.
To je to imam dobru izolaciju 10cm stiropor.
Stolarija mi je nova (pvc), a grejem oko 140m²

Sent from my SM-A307FN using Tapatalk
 
Kakav ti je dimnjak? Za trajnožareće kotlove treba odličan (beskompromisan) dimnjak, ovi drugi kotlovi su manje zahtevni po tom aspektu. Dakle prvo moraš videti koji tip kotla ti dolazi u obzir, a tek potom tražiti konkretan model.

Koji ti je bio stari kotao (taj koji je procurio)?
Ma dimnjak mi je extra.
Zidao sam ga (mislim ne ja najstor) pre dve godine bas iz tog razloga o kome pricas.
A imao sam central 23 (slovenacki) kotao.
To je to imam dobru izolaciju 10cm stiropor.
Stolarija mi je nova (pvc), a grejem oko 140m²


Sent from my SM-A307FN using Tapatalk
 
Hvala svima na savetima
Uzeo sam:

EKO CK-P 25 kw

Čekam.majstora da poveze, pa.ce mo.videti



Sent from my SM-A307FN using Tapatalk
 
Najbolji je onaj koji lepo gori, ne zapušava gorionik, i peć, daje dovoljno energije i ne ostavlja skoro ništa pepela.A ko proizvodi takav drveni pelet? Skoro niko. Svi imaju poneku brljotinu u istoriji i proizvodnji. Zato ja imam gorionik na agro pelet koji sagoreva sva što može da sagori i ne razmisljam o zapušavanju gorionika.

Prva, druga, kuplung treća, ruski ti je menjač sila...
 
Ja imam ovakav
A sada mi je drugar narucio ovakav
Pa cekam da vidim razliku u kotlu.

Prva, druga, kuplung treća, ruski ti je menjač sila...
 
Колика је цена тог агропелета и колико га иде у сезони
 
13000 dinara je tona peleta od sojine slame. Prosle godine sam potrosio nesto malo manje od 5t.Potrosnja zavisi od milion faktora.Ja sam ovim prezadovoljan.

Prva, druga, kuplung treća, ruski ti je menjač sila...
 
30kw je, da koristim taj pelet iz Ratkova.

Prva, druga, kuplung treća, ruski ti je menjač sila...
 
Spajki koju povrsinu grejes, i ja se razmisljam da pređem sa cvrstog na agro pelet. Namestio bi gorionik na postojecu pec terming tig p.Tast prvo zalozi ujutro jednu vatru da nabije temperaturu u sistemu i onda ukljuci ekonomik mod,samo sto on ima na bukovi pelet, a kaze da mu se najbolje pokazao pelet od sapurika(čokanja). Taj je dosta skuplji cini mi se da mi je rekao da je 140 evrica tona.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Grejem oko 170m2,dobro izolovana kuca (spratna) i jedan deo zime grejem i oko 60m2 radionice koja nije nikako izolovana (metalna kapija, stakla na njoj...). Dosta velike gubitke imam na sistemu cevi(sistem pravljen '84) metalne cevi koje krecu od kotla sa 5/4", trasa do ulaza u kuću oko 10m cevi koje su upakovane u staklenu vunu pa se razmisljam da to zamenim danasnjim vrstama izolacije. U svakom slucaju kada se grejem na gas (gasni kotao je pored kotla na pelet) racun me izadje oko 36-38000 dinara mesecno tako da mi se grejanje na pelet sigurno isplati. Nije gospodski kao gas ali je mnogo finije nego grejanje na bilo koje čvrsto gorivo. Daj mi kontakt gde uzima pelet od šapurike.

Prva, druga, kuplung treća, ruski ti je menjač sila...
 
JELA STAR Prijepolje bukov pelet je vrh
To je 75% bukovina i 25% jelovina
Ne postoji pelet samo od tvrdog!!!!!
I svi mešaju prašinu iz KRONOŠPAN_a



Dok moj tajkan loži ne odričem se grejanja na bale
1500_2000bala i mirna Bačka, a ja u gaćama i potkušulji odam po kući, a grejemo oko 360m2
fd2bc252d040353ff277b56da7a4964d.jpg
73b2ef81b673b6f8cd98457fc64f19d1.jpg
 
Luka što ne napraviš nešto za automatsko ubacivanje bala u kotao.Tipa da bude na nekom transporteru desetak bala za taj dan i da se napravi kad padne temperatura da se vrata automatski otvore i da upadne jedna bala.
 
Nazad
Vrh