Centralno i etazno grejanje.

Opet ja moram da pitam oko spajanja tog bojlera, hoće li smetati ako negde gde nije ograničena temperatura vode u radijatorskom krugu u bojler (izmenjivač) dođe jako vruća voda iz kotla, tipa 80-90 stepeni? Tj. da li može da se desi da se na tu visoku temperaturu zagreje voda iz bojlera pa da se neko nepažnjom ne ošuri ako pusti samo vruću vodu na slavini? Ima li tu neka zaštita tipa termostatskog ventila ili sl.?
 
Koliko ja znam i na obicnom bojleru temperatura ide tako nesto oko 70-80 stepeni, i sa njom se mozes osuriti ako pustis samo vrucu.Na taj srednji izlaz ulaz sta li je vec se obicno kaci senzor temperature.
Opet ja moram da pitam oko spajanja tog bojlera, hoće li smetati ako negde gde nije ograničena temperatura vode u radijatorskom krugu u bojler (izmenjivač) dođe jako vruća voda iz kotla, tipa 80-90 stepeni? Tj. da li može da se desi da se na tu visoku temperaturu zagreje voda iz bojlera pa da se neko nepažnjom ne ošuri ako pusti samo vruću vodu na slavini? Ima li tu neka zaštita tipa termostatskog ventila ili sl.?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kod mene posle inervencije majstora (ispustanje vazduha iz sistema i dodavanja malo vode) prelazi 2 bara.
Znam da do sada nije prelazilo , on kaze da je to normalno i da ce vremenom spasti.
 
Nema potrebe za tolikim pritiskom. A spašće vremenom kako budeš luftirao radijatore ili kroz automatske odzrake. Mada, je ne bih čekao da on padne na taj način već bih ispustio malo vode iz sistema. 2 bara je baš nepotrebno i puno.

Ja kod mene držim sistem na 0.9-1.0 bara (hladan), kad je voda 90 stepeni onda ode na 1.5 bara. Toliko kolebanje imam jer je ekspanzioni sud određen u vremenu kad sam imao kotao na ugalj. Sad je u sistemu kotao na bale koji ima znatno više vode u sebi, tj. povećala se količina vode u sistemu a ekspanzioni sud nije menjan.
 
Dvije etaže daju razliku visine blizu 5 m. To bi bilo manje od 0,7 bara. Kod mene plinski bojler prestane raditi ako pritisak padne ispod 0,8 bar. 1,2-1,5 bar je po meni normalan pritisak za 1 - 2 etaže.
 
Evo sad je hladan sistem jos nije podlozena pec i pritisak je 0.8bara ,videcu sta ce se desavati kad se zalozi danas.
Grejanje je u dve etaze.
 
Meni kad su ugradili grejanje rekli da hladan treba oko 1.1-1.2 bar-a da bude.

Ako ide u visinu koliko se aecam svaki 1m visine treba 0.1 bar da savlada uspon.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Dvije etaže daju razliku visine blizu 5 m. To bi bilo manje od 0,7 bara. Kod mene plinski bojler prestane raditi ako pritisak padne ispod 0,8 bar. 1,2-1,5 bar je po meni normalan pritisak za 1 - 2 etaže.
Trebalo bi da prestane da radi,tj.ne možeš da ga upališ ako pritisak padne ispod 1 bara.A pritisak zavisi od visine objekta.Na svaki metar po 0,1 bar.Kod tebe je sigurno zatvoren sistem.
 
Pozdrav,
Neznam da li je pravo mesto za.pitanje.
Procureo mi kotao, sada sam u potraznji za novim, ali kao i sve sto je kod nas tako i kod mene.
Umesto da mi bude najbitniji kvalitet meni je najbitnija cena.
Gledao sam neki kotao "Pidvis" 23kw,
Termomont tkk 23kw, imate li neki predlog.
Uzgred grejem 140 m², iz dva nivoa.
Imam izolaciju na kuci stiropor 10cm.
Eto ako neko moze da mi da neki predlog hvala mu.

P O M O C

Sent from my SM-A307FN using Tapatalk
 
Mislim da je za tu kvadraturu previse 23kw.Pokusaj da nadjes ceski viadrus.Ovde ih ima dosta nisa cuo da je nekom procureo.Ima jos dobrih ali treba malo guglati.
 
Liveni kotlovi su dobri ali nisu trajno zareci ja msm ti Viadrus, tako da se odrazuje na povecanu potrosnju ogreva. Ali su skoro pa dozivotni....
 
Neznam ni sam....
Nasao sam povoljno:

"podvis krarljevo TKE 23" i

"Termomont TKK 23".

Prodavac mi "kao" preporucuje "Centrometal EKO CK-P 23' koji je uzgred i skuplji.
Pa evo sada sam u nedoumici.
Plus ovi Viadrus kotlovi, sto mi preporucujete ovde, ali i oni su skuplji...
Neznam da li cu imati dovoljno novca da budem iskren...

Sent from my SM-A307FN using Tapatalk
 
Nazad
Vrh