Centralno i etazno grejanje.

Ja kada bih imao 70 stepeni u radijatorima mi bi smo svi kopilici pozevali. Kod mene u sred zime je oko 50-55 stepeni tem radijatora.
 
Nesmem ni u kotlu jer nemam taj ventil ( radjeno grejanje 1984 god ) i onda mi je kotao uvek pothladjen i onda " slini " i problemi oko cesceg ciscenja , ako bih imao tu temperaturu bilo bi nam jako vruce u kuci. ( izgleda da su majstori malo predimenzionisali elemente ) al bolje da imam rezerve snage.
 
Dragane,jedino logicno objasnjenje je da vam odzaci nisu isti,i da tvoj vuce ko lud i ubaciva puno ladnog vazduha kroz pec i automtski je ladi,posto si napisao da reglatori promaje odvrnuti do kraja.Zatvori klapnu na izlazu dima iz peci ,eksperimentisi malo.A taj ventil ti nece u ovom slucaju pomoci,moj kum ga je oma prve godine skroz otvorio kao da ga nema,dobar je da produuzi vek trajanja peci al u tvom slucaju je nesto drugo u pitanju.
 
Dragana sad mi proslo nesto kroz glavu,ti vec imas onaj baj, pas ( da ga nazovem bezveznim)probaj malo da ga otvoris al samo malo.Trebo bi preko njega da dobijes funkciju mesnog ventila teoretski bi moglo probaj nista te nekosta.Sad sam opet gledo sliku nebi moglo jedino da ga prespojis sa donjom cevi,izvinjavam se.
 
U kotlu 75 u liniji 55 tako mi najviše odgovara,nema gara u kotlu sve sagori i potrošnja je manja nego ranije.
Na šta misliš da je otvoren? Ako misiš pozadi prema dimnjaku ne znam kako stoji mislim dat je zatvoreno za jedan zub (idem)da vidim.To nikada ne diram kako sam prvi put postavio tako stoji i sada.
Probao sam i sa manjom razlikom linija-kotao 5-10-15 stepeni ali na moju kuću mi ovako odgovara. Ako smanjim T u kotlu nekako više tinja tj sporije sagoreva.

- - - - - - - - - -

Ako misliš na mešni ventil otvoren je nekih 30-35%
 
Imam jedno pitanje za poznavaoce, ako jedan radijator u sistemu (najbliži kotlu) zatvorim na onaj gornji ventil oće onda ostali bolje grejati?
Naime imam problem da mi taj prvi radijotor najače greje, ovi ostali slabije, neke sam zatvarao i na gornji i na donji ventil, ali mi se čini da taj koji je jedno i najveći najslabije greje.
 
Imam jedno pitanje za poznavaoce, ako jedan radijator u sistemu (najbliži kotlu) zatvorim na onaj gornji ventil oće onda ostali bolje grejati?
Naime imam problem da mi taj prvi radijotor najače greje, ovi ostali slabije, neke sam zatvarao i na gornji i na donji ventil, ali mi se čini da taj koji je jedno i najveći najslabije greje.
Да ли је тај највећи радијатор и највишљи,мислим по месту где је постављен,да ли је целом површином хладнији од осталих или можда по дијагонали?
 
Nema potrebe da zatvaras donji ventil,dovoljno je samo gornji i prestaje sva cirkulacija vode (nema grejanja u tom radijatoru) ili ga prigusi na pola ako ti i tu treba grejanje, ali u druge ce biti bolje.
 
Ma majstor mi je radio pre 7-8 godina, mi platili i nismo ništa pitali. I to je tako funkcionisalo 5-6 godina. I onda samo odjednom taj što je najdalje počeo najslabije da greje. Radijatori su svi site visine, ali nisu iste dužine zavisno od površine sobe. I svi su bili povezan sa iste strane, tj gde je ulaz tu je i izlaz. Onda kaj je počeo taj zadnji slabije da greje ja nađem nekog drugog majstora koji kad je video da je taj najdalji od kotla a ujedno i najveći vezan sa iste strane i ulaz i izlaz rekao da to tako nemože i prevezao ga, tj. prebacio izlaz na drugu stranu. I to je tako funkcionisalo 2-3 godine, do sada kada sam ja primetio da je u toj sobi hladnije gde je taj najveći radijator. U hodniku je smanjen jer nema potrebe da greje toliko. Radijatori se uvek i svaki zagrevaju od gore na dole, e sad mislim da tom najvćem treba najviše da se zagreje, što je negde i logično?

I da imam još jedan problem. non stop mi se gubi pritisak u kotlu. Naime majstor mi je rekao da treba da bude oko 1,5 bara, a on posle nekog vremena padne na 1 kad negreje. Inače kad je na 1,5 ladan, u grejanju skoči na 3, a kad je 1 ladan onda negde na 2,6 2,7. Temparatura u kotlu je oko 75 stepeni, kotao je na gas.
 
Ma luftiram ga malte ne na svake 2 nedelje i za ovih 8 godina nikad nisam iz njega primetio da šišti vazduh. Jedino gde sam primetio vazduh je na onom u kupatilu.
 
због ваздуха и питам да ли је скроз хладнији или дијагонално гледајући доњи део топлији од горњег,то личи на ваздух у систему,кад се тако понаша
 
Ma nije on ladniji od ostalih, mego mu verovatno trenba više vremena da se zagreje pošto je najdalji. A u toj sobi gde je najbliži mi je i termostat pa možda i zato imam utisak da je ona soba hladnija zato dok onaj nepočne malo da greje ovaj bude već na pola ugrejan.
 
Ma nije on ladniji od ostalih, mego mu verovatno trenba više vremena da se zagreje pošto je najdalji. A u toj sobi gde je najbliži mi je i termostat pa možda i zato imam utisak da je ona soba hladnija zato dok onaj nepočne malo da greje ovaj bude već na pola ugrejan.

Sam si našao kvar-probaj da premestiš termostat
 
Shale cim gubis pritisak negde imas mikro rupicu u sistemu neznam gde ti je postavljeno ozracno lonce ali i kada ispustas vazduh neide to tako brzo moras ici redom i svaki radijator luftirati i cim ti je gornja zona topla a donja hladna ili obrnuto vazduh je prisutan
 
Nazad
Vrh