Centralno i etazno grejanje.

Koliko inžinjeri naplaćuju da urade projekat za centralno grejanje? Da li ide po grejnim telima ili nekako drugačije?
 
Da li neko od forumasa ima ovakvu pec i kakva su iskustva, proizvodjac je Blist Valjevo. Ima livenu plotnu (ova na slici je od lima, takvu sliku sam nasao)



Imam slicnu pec, Preporod Pozarecac je proizvodjac, kupljena je odavno ali nije mnogo koriscena, mana joj je ta sto nema nikakavu klapnu da bi se pritajila vatra i sva toplota pobegne kroz dimnjak, takodje ima vrlo mala vrata pa je nemoguce stavljati vece cepanice.
 
Ja imam istu takvu. Grejemo sa njom sobu oko 20 m2. Mislim da moze da greje do 35-40. Ima klapnu kod cunka. Placena je pre 2 god 9100 i u sustini smo zadovoljni.

Послато са ONE TOUCH 4015X уз помоћ Тапатока
 
Zna li nego da li ovakav sličan termostat može da uključuje i 2 pumpe? Mislim jer ima dovoljno snage

wrmmw2.jpg
 
Zavisi kolega kakve pumpe(kolike snage W), jel pise na papiru koji je doso u kutiji sa termoprekidacem kolika je maksimalna struja (A) ?
 
Poslednja izmena od urednika:
Kad pumpa pocne da se cuje, povremeno, kao da cvili, jel to znaci da je gotova? Treba li odmah da se menja ili ne?
Taj zvuk cvilenja se cuje ponekad, po sat vremena, pa prestane. U pitanju je severova pumpa za cg
 
Kod mene Sever radio 25god.Skinuta ispravna i montirana Grundfos pumpa , nisam smeo da dozvolim sebi luksuz da mi usred zime rikne pumpa. Sada ta Severova stoji za rezervu.
 
Kad pumpa pocne da se cuje, povremeno, kao da cvili, jel to znaci da je gotova? Treba li odmah da se menja ili ne?
Taj zvuk cvilenja se cuje ponekad, po sat vremena, pa prestane. U pitanju je severova pumpa za cg
.Ma menjaj je odma ,bar pumpe nisu skupe, imas u expontu za 10 hiljada i grundfos i vilo ,pa odluci ja ih imam obe.Vilo ima prednost sto je mozes postaviti kako hoces ,a grundfos je za hiljadu dinara skuplja verovatno je za tolko i bolja.
 
Kod mene se Grundfos pumpa čuje od prvog dana ugradnje pre 9 godina.Ne cvili ali se čuje.Posebno noću kada je tišina.
 
Poslednja izmena:
Tako su majstri i kod mene stavili na vrelu vodu tjs na odvod... teska glupost po meni. :udri: Sta mislite kad bi se stavio stedisa na luli do odzaka, da li bi to funkionisalo?
 
Grundfos je kao mercedes kod automobila.

Zavisi, nasa jedna crkla prosle godine, startana prije 27 godina . Mozda da je po pravilima pustana svake sezone da bi jos radila ali nikad onaj poklopac nije skidan prije pustanja i pokrenut rotor odvijacem a onda ukljucena, zapeko rotor van sezone pa izgorila, sada radi njena blizanka , kupljeno u isto vrijeme.
 
Pankin tako stavljaju pumpe ,gde su radijatori u visini sa peci,a gde je pec u podrumu ide normalno u na povratni vod,ali ovde obavezno mora pretvarac sa akomulatorom ako nestane struja ode pec u pm.
 
Nazad
Vrh