Centralno i etazno grejanje.

U podnim kao i u zidnom hlađenju ne bi trebala temperatura vode da ide ispod 16 stepeni upravo zbog kondenza koji se stvara.
 
Ako dobro shvatio podeseno ti je u podnom 40C ? Mislim da je malo previsko temperatura za podno 40C.
40 :D dok zagreje pod pod nogama bude 30.Postavljen sistem,preko košuljica,pa stirodur,ona zvučna izolacija za tarkett pa onda i sam tarkett.Sve ukupno ima 10mm "tampona" izmedju grejne površine i nogu, tako da se gazi po taman temperaturi :D Jedino gde su pločice je malo toplije, sto je predsoblje i kupatilo, a tu se kratko zadrzavaš svakako.
 
E dragička..
Procureo mi kotao,i ne može da se krpi,probali danas...majku mu kako nije u avgustu neg sad...
 
Meni je na alfa plam rustiku pre 2-3 sezone procureo ali sreća pa su mi ljudi iz alfe poslali izmenjivač, bio je oko 19000 plus majstoru ruke 50e.bolje i to nego da sam morao nov 500e.kako slabije lozim otkako sam stavio stiropor ima da izdrži 20 god
 
Po meni bolje uzeti gusani kotao od čeličnog.Mnogo je dugovečniji.
Moj Salamander je montiran 1979-e i još stoji za svaki slučaj.Ne ložimo ga intenzivno od 1997-e ali se ponekad potpali čisto da spasimo neki otpad.Stoji spreman za svaki slučaj ako zakaže toplotna pumpa.
 
Po meni bolje uzeti gusani kotao od čeličnog.Mnogo je dugovečniji.
Moj Salamander je montiran 1979-e i još stoji za svaki slučaj.Ne ložimo ga intenzivno od 1997-e ali se ponekad potpali čisto da spasimo neki otpad.Stoji spreman za svaki slučaj ako zakaže toplotna pumpa.
Nije gus pogodan za bio masu...mislim da ga niko i ne pravi sem od kotlovskog lima...trajno žareći kotlovi su druga priča,eno radijator-zrenjanin i dalje u funkciji već 40 godina
 
Na biomasu - na baliranu slamu? Koji je proizviđač? Imaš li neku sliku?

Da li si još nešto ložio pored slame, npr. drva?

Kod sestre je 16ta sezona kotlu na sojinu slamu, al' kotao nikad ništa osim slame nije video.
Mom kotlu je 14 sezona, slično kao i kod sestre, sojina slama, šapurike, drva možda nekoliko puta.
Komšijin kotao je procurio u 14 sezoni ali on je pored slame često ložio i drva uz slamu.
Sva tri su Bajus Senta.

Kod mene (i kod sestre takođe) kad procuri dobija zamenu u vidu trajnožarećeg na drva, slama se izbacuje iz budućih planova.
Komšija je posle procurivanja ponovo uzeo na slamu, al' ovaj put Šukom.
 
Ovaj je terming kula,tatin je proceruo pre 5 godina,al on je ložio sve i svašta,i drva,i čokanje i sojinu slamu,ja samo slamu u 95 posto slučajeva sem 21ve jer mi ttad oluja odnela šupu pa mi dosta bala propalo...tatin su u kuli remontovali za nekih 300e tada,zamenili kompetan zadnji deo...
Moj nikad se nije ni čestito zaprljao od gareži ili smole za razliku od njegovog jer ja uglavnom koristim žitnu slamu koja ostavlja bas puno pepela,al peć i odžak nemam šta da čistim...
Najbitnije da mi staje cela bala..po komšiluku ima par iz kovačice i ne znam koje još i ni u jednu ne može komplet bala,nekako im visoko al kratko ložište...
Ja sam eto do sad bio prezadovoljan...
 
Jel probao neko da doda na kotao podrsku preradjenog ulja?
Mi poljoprivrednici bar svi imamo preradjenog ulja za koje ne postoji mogucnost da se iskoristi.
Evo vec neko vreme kod drugara u radionici imamo neki projekat i pre par dana smo namestili na zid plinsku bocu kao rezervoar za ulje i metalnu cev koja povezuje bocu i pec, tu je i slavina naravno na kojoj se podesava protok ulja.
Nekih 15-ak kvadrata 7h greje jedna drvena cepanica i 3l preradjenog ulja...
Neverovatnom brzinom se postigne neka solidna temperatura od trenutka potpaljivanja vatre.




Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh