Centralno i etazno grejanje.

Prva slika:iza je dimnjak,sada izbijam zid sa strane(označio)i tu ce biti izlaz.
Druga slika:spolja gde izlazi iz podruma
Treća slika:gde ce prolaziti pored krova-oluka.I sad tu ne znam koliko da idem u vis.Pošto pohromski se sklapa,ne znam koliko smem otoći u vis ili moram da stavljam nosače i da vezujem sa sajlom,mada to bi gadno izgledalo
 
Pa tu moraš da ideš višlje malo, poput onog šidelovog što imaš. Možda bi bilo najbolje rešenje da prvo nekako pričvrstiš neku cevčugu za kuću, poput one za skelu ili jaču. Pa za nju pričvrstiš dimnjak......

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Postoje tabele za promer i visinu dimnjaka, takodje se rade i proracuni.

Bolje je da je dimnjak u kuci, nema kondeza bolje vuce... Ali ako si bas resio da menjas, samo napred.
 
U jednoj prostoriji prolazi dimnjak,to jest metalna cev.Tu prostoriju oćemo da sredimo ćerkici,i smeta taj dimnjak.To je pre 30 god. Napravljen i jako je lošem stanju
 
Ja sam ugradio prohromski prošle godine i preporodio se. Sam se čisti, potrebno je samo svakih par dana isprazniti "pepeljaru", da tako kažem. Tehnologija za jedan rang više u odnosu na klasične dimnjake....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Kod nas imaju dosta njih pohromski,svi hvale,i što je naj važnije ne prlja se,nema čišćenja.ja ovih dana idem da uzmem pohromski,samo da još rešim kako da pričvrstim od krova pa nagore nekih 4 metra
 
Posedujem Vajlant gasni kotao na odžak. Pokazuje grešku F26. Pročitao sam šta znači ali me zanima da li je neko imao takav problem i kako je rešio.
 
ajmo ljudi ukljucite se malo,imam dilemu sta da kupim od etaznih kotlova (kuva,greje)ne treba mi i rerna.dal simanovacki Temu s,ili Uzicki ABC mini koncept 2,ili zagrebacki termomont ,svi su odprilike 25kw.dal neko ima od ovih nabrojanih i kako su im se pokazali,vrline i mane itd.
Beži od tih kotlova što kuvaju i greju.Velika potrošnja.
 
Bili danas majstori gledali kuda će mreža ići i kažu ne može u prizemlju grejanje da radi na gas a na spratu recimo drva ili sve na gas ili sve na drva da li je to istina?
Na spratu mi je trenutno etažna peć alfa rustik i mislio sam da je koristim januara, februara kad je hladno da potrošim drva i onda da pređem na gas. Da li je moguće da se uradi tako da ja na spratu ako hoću koristim drva a moji u prizemlju recimo gas?
I drugo pitanje ako bi koristio samo drva bar u prelaznom periodu da li će pumpa gurati i dole u prizemlju ili to neće da može?
 
Ček jedna mreža a dva izvora toplote?
Normalno da može nwgo se neće maju majstori, ko zna šta tu treba da se napravi da bi radilo, jer gas radi konstantno a rustik nema konstantnost.
Sem ako ti hoćeš da do januara kad imaš drva cepaš Rustik za obe etaže a onda uključuješ gas za obe etaže ne da rade istovremeno oba izvora toplote?

Taj Rustik je 14kW to greje 80ak kvm.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Ne milane ja sam upravo hteo da januara, februara gore da se grejem na drva a moji dole u prizemlju da se greju na plin. Da li je to izvodljivo na jednu mrežu?
I ako nije dal pije vodu da onda koristim samo drva u prelaznom periodu kako bi ih potrošio da li će pumpa gurati dole toplu vodu. Sam kažeš da rustik greje 80 kv, kuća ima 120 kv, stiropor 10 cm i pvc s 3 stakla.
 
Ne milane ja sam upravo hteo da januara, februara gore da se grejem na drva a moji dole u prizemlju da se greju na plin. Da li je to izvodljivo na jednu mrežu?
I ako nije dal pije vodu da onda koristim samo drva u prelaznom periodu kako bi ih potrošio da li će pumpa gurati dole toplu vodu. Sam kažeš da rustik greje 80 kv, kuća ima 120 kv, stiropor 10 cm i pvc s 3 stakla.
Izvodljivo-komplikovano.Na jednoj mreži u istom momentu dva vida grejanja.
 
To zavisi od tvoje mreže, da li može jednostavno da se razdeli na dva kruga grejanja ili to nije moguće. Npr. kod mene prizemlje i potkrovlje su u jednom krugu grejanja koga nije moguće razdvojiti (npr. u svakoj sobi prizemlja se sa razvoda izvlače cevi kroz plafon do radijatora u potkrovlju). Kad npr. imaš izvedenu nezavisnu mrežu po etažama onda je moguće razdeliti da svaki krug grejanja ima svoj izvor toplote, ili da jedan izvor toplote svakoj etaži isporučuje njene potrebe za toplotom.
 
Ok recimo da nije moguće ili da je moguće a da je komplikovano da se uradi, da li etažna peć alfa rustik može da greje i prizemlje tj da pumpa gura vodu dole?
 
Pa to opet zavisi od toga kako je izvedena mreža. Ako je kao u mom slučaju onda će gurati svugde, jer voda ide tamo gde joj je manji otpor. Ako postoje jednosmerni ventili onda neće moći kroz njih, znači bez uvida u mrežu je teško reći...
 
Nazad
Vrh