Centralno i etazno grejanje.

Moram da skinem ova 2 ventila i 2 glave i da stavim herc i onda pumpu neću gasiti. Ovako stvarno iritira zvuk u radijatorima.
@MilanM koje termo glave imaš i da li ti se išta čuje u radijatorima?

Kod mene kaže žena da je voda bila na manje od 40 stepeni u šta sam siguran jer sam ubacio jedno drvo da se ne ugasi dok se vratim s pijace a pritisak ne zna nije gledala. Bočna klapna mi je skroz zatvorena, preko pepeljare puštam vazduh dok ne postignem temperaturu onda skroz zatvorim a gornju držim na pola nekad i manje.
 
Ja pumpu ugasim u junu. Na jedinicu, lagano, direkt u struju uključena, nema gašenja. Pretvarač nikad nisam imao, retko nestaje struja, a i kad nestane ne napravi problem. Kotlarnica je u podrumu, grejem dva nivoa iznad. Pumpa je postavljena na POVRATNI vod, ne na izlazni. Tako da i ako nestane struje, voda gura kroz pumpu i malo digne temperaturu u kotlu, jer sporije cirkuliše voda. U tom trenutku klapna se zatvara (jer je postignuta zadata temperatura) i drva samo tinjaju. Nikada problem. Da, otvoren sistem, pritisak 0.8 bar.
 
Svaka čast onima što im 21 stepen dovoljno toplo.
Danas nisam ložio uopšte tj tačnije od sinoć. Sada smo ušli u kuću od jutros, unutra je 21 stepen. Brate zebu mi noge, svi traže ćebe....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Baš sam razgovarao sa drugarom pre neki dan na tu temu. Kaže ne može da izdrži kad je temperatura preko 23. Ja ga pitam kako onda izdržava leti...
 
uopšte mi nije problem da se pokrijem ćebetom kada gledam tv i da je 20 stepeni unutra. Stvarno ne vidim u čemu je problem pokriti se em je lepše pod ćebe em se štede drva. I nije isti osećaj tih 21 stepen u izolovanoj i neizolovanoj kući.
 
Svaka čast onima što im 21 stepen dovoljno toplo.
Danas nisam ložio uopšte tj tačnije od sinoć. Sada smo ušli u kuću od jutros, unutra je 21 stepen. Brate zebu mi noge, svi traže ćebe....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Drugar drži 25-26 stepeni 😳
Ja leti klimu stavim da SPUSTI ispod toga..
A zebu vam noge jer je organizam navikao na tu visoku temperaturu. Pola zime minimum mu sada treba da navikne na 21-22.
I meni bi žena u početku braka umela da kaže - a što su hladni radijatori? Pipne radijator i odmah - hladno. A u kući 21 stepen. Šta da radim, da ložim kotao!?
Sada je ok, kompromis. Ona bi 24, ja 20, našli smo se na pola 🤣
 
@sale_vs
E to je dobro pitanje nemam pojma.
Budala nisam ostavio kutiju ili makar uputstvo.
Ludnica, renoviranje, juri majstore i totalno zaboravio da ostavim.
Majstor mi je sve kupovao pošto imam potpuno poverenje u njega.
Pa pazi cuje se kad se uključi jer se iz trpezarije ulazi u spavaću a kamin je utrpezariji.
Nema žuborenja po radijatorima, to sam imao na selu kod mojih ali sam navikao pa nisam mogao da se uspavam zimi bez tog zvuka.
a43d8f1a6765ad136a8bab0e30c9b3ae.jpg


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
To je do ventila, kod mene se na svim radijatorima čuje taj nenormalni zvuk osim u bojleru jer tu nema nikakvog ventila. Da sam znao da će tako da se čuje rekao bi mu da skida do njesra i stavi poveren herc.
 
Ja montirao neke termo glave ali mi nije jasno o kakvom vi zvuku pricate?

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Meni se nekad znalo desiti da kad sam radio neke prepravke pa ispustao vodu iz sistema pa posle kad napunim sistem tada sam morao da pazim jer tad se mijednom desilo da kotao prokuva a radijatori hladni ali to valjda bio neki vazdusni cep pa kad to proguralo u pumpu

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Sve je to **greška za Danfos :osmeh:Stoji kod mene od 1979-e i radi pun gas.Kada sam na spratu menjao Kula ventile nije mi se menjao brend,lomio se Herz ili Danfos i onda mislim bolje da ne menjam brend.
 
Stavio callefi termo glave, ostavio jedan veliki radijator sa obicnim ventilom i susac. Zvuk se cuje zbog sljama ili vazduha u sistemu, mislim da nema treceg razloga.
 
Kakvog šljama, misliš prljavštine? Meni se čuje od prvog dana kad mi majstor uradio. A vazduha nemam jer na svakom radijatoru posebno odzračim. Pokušaću da usinimim taj zvuk...
 
Kod nas je bilo ili vazduh ili prljavstina u cevima, kada je zamenjena pumpa i dalje se cula, slabije ali se culo.
Valjda je normalno da se cuje kako voda ide kroz sistem kada vrti pumpa.
Klokotanje, šuštanje je već od navedenih razloga

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Kako se kod plinskog grejanja ništa ne čuje kod brata recimo ili kod mene na poslu? I plinski kotao ima svoju pumpu ali se ama baš ništa ne čuje kad radi kotao
 
Nazad
Vrh